Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie sygnalu Polsat

Wito_84 10 Feb 2009 19:55 13640 20
 • #1
  Wito_84
  Level 2  
  Witam mam problem i prosze o pomoc a wiec mam zamiar kupic Cyfrowy Polsat i chcialbym go rozdzielic na drugi telewizor w sypialni slyszalem ze sa jakies rozdzielacze ale nie mam pojecia jak to jest i co lepsze zaznaczam ze odleglosc od dekodera do drugiego Tv bedzie 4m jezeli to istotne prosze o pomoc z powazniaem Marcin.
 • #2
  agorny
  Level 24  
  Chcesz oglądać na obu telewizorach to samo? Jak nie to zapomnij, jak tak to pisz, uzupełnię opis.
 • #3
  megakreator
  Level 19  
  Możesz oglądać tak ale na drugim jak byś nie zrobił to tylko ten sam program poczytaj na forum temat wałkowany wiele razy.
 • #4
  Wito_84
  Level 2  
  No tak chcialbym no kazdym ogladac co innego a w C+ da rade?
 • #5
  wicher44
  Level 16  
  tak w c+ da rade za pomocą splitera sporo o tym tu jest polsat odpada
 • #6
  martenka
  Level 11  
  Polsat też można rozdzielić - sharing podobno działa.
 • #7
  kocur108
  Level 18  
  by rozdzielić polsat trzeba mieć wyciągniętego Box keya, z nowych tunerów narazie niewykonalne.
 • #8
  Doominus
  Level 34  
  Istnieje możliwość sczytania boxkey z modułu cam. Koszt usługi ok 800zł.

  Słyszałem tylko pogłoski i wypowiedź jednego gościa co sobie to zrobił. Ogólnie trudno znaleźć człowieka i zabawa bardzo droga.


  Traktuje to jak dość prawdopodobną plotkę.

  Lepiej pobawić się C+ , bezstresowo , wygodnie i tanio.
 • #9
  kocur108
  Level 18  
  800 zeta, chyba kogoś pogięło, lepiej kupić stary tuner polsatu z kartą koszt ok 200zł
  Albo właśnie C+
 • #10
  agorny
  Level 24  
  Z tymi cenami z sufitu to od zawsze były takie oferty. Ktoś podaje cenę zaporową wiedząc, że nie znajdzie chętnych i chwali się jaki to on chojrak. Później rodzą się plotki, że Mietek spod Koziej Wólki to spec że cho cho.
 • #12
  agorny
  Level 24  
  OK - skoro tak to dam 800 za wyjęcie boxkeya z modułu. Jestem pewny, że ten co "to robi" wykręci się.
 • #13
  agorny
  Level 24  
  Przez miesiąc sporo się w temacie zmieniło... jakbyś to napisał wtedy, gdy ten wątek powstał to byłoby o czym rozmawiać. EOT z mojej strony.
 • #14
  marioxx24
  Level 2  
  Polsat możesz rozdzielić po domu za pomocą A/V Sender ale wszyscy oglądają ten sam kanał.
  Domyślam się, że nie o taki podział Ci chodzi więc najtańszym kosztem jest podział c+, bo nawet jak zajdziesz kogoś ze starym dekoderem i wyciągniesz boxkey to będą Ci potrzebne dekodery na linuxie.
 • #15
  misiekelk
  Level 23  
  wszystko da rade i i odczytanie box key ze starych jak i nowych tunków nawet z flashami bga , a cam wystarczy zgrac z cama soft casem areszta to juz standard jak w starych tunkach ja oczywiscie sie tym nie zajmuje to nielegalne )
 • #16
  telesat1
  Moderator on vacation ...
  Jak się nie zajmujesz to nie wal głupot na tym forum.
 • #17
  dzac4
  Conditionally unlocked
  Misiekelk marnujesz talent.
 • #18
  przemekjasiu
  Level 14  
  Obecnie podział uprawnień w C+ opiera się na kilku rozwiązaniach :

  Spliter > czyli coś takiego Po Kablu lub Radiowo.
  Zamontowany kablowy wygląda mniej więcej tak . Czyli w głównym module znajduje się karta abonenta , z modułu wychodzą kable do sztucznych kart w dekoderach. Oczywiście do dekoderów trzeba też niezależny* sygnał sat doprowadzić czyli montaż konwerterów : twin(2),quad(4),octo(8 ).
  Spliter można kupić na allegro lub w salonie C+(jeśli oferują , najczęściej mają te drogie radiowe po 400 parę złotych).

  >Multirom , nowy wspierany przez C+ sposób podziału. Za dodatkowy odbiornik płaci się 5zł. Rozwiązanie jest wprowadzane na życzenie osób które chciały coś takiego wspartego przez C+. Może być trochę upierdliwe bo co 6 godzin dodatkowa karta musi się spotkać z naszą główną kartą. Jeszcze nie jest wprowadzone ale jest już w broszurach C+. W każdym rozwiązaniu dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału sat.

  Po RS232 > czyli przy pomocy przedłużacza myszki(stary typ). Niektóre (Linboxy są chyba specjalnie przystosowane do tego)tunery można ze sobą połączyć tym kablem. Jeżeli mamy więcej niż dwa potrzebny jest hub com1. W jednym tkwi karta i leci obsługa na resztę tunków.

  Po lanie > dekodery z karta sieciową , wymagany router , rozwiązanie podobne jak przy RS232.

  Sharing > jak po lanie tylko stosuje się różne rozwiązania : tuner serwer,komputer serwer , router serwer.

  C+ można odbierać na tunerach do niej przystosowanych i na PC (Karta sat + urządzenie do czytania kart abonenckich najczęściej phoenix. Jeśli karta jest w wersji HD a komp ma BluRay to robi nam się małe centrum multimedialne ; nie mówię już o możliwości nagrywania programów). Więc możecie kupić praktycznie dowolny sprzęt.

  Przy podziale jest duża wygoda : żonka ogląda swoje , my swoje , dzieciaki swoje (no jeśli mamy 3dekodery i telewizory )

  Uwaga każde rozwiązanie lepiej(sharing,lan) lub gorzej(spliter,RS232) umożliwia podział uprawnień poza jednym lokalem. W takim wypadku cały interes staje się nielegalny!

  Platformy które można dzielić :
  > TNK tak samo jak C+ ale ze względu na śmieszny abonament raczej mało opłacalne
  > Polsat w szczególnych wypadkach jeśli wyrwiemy klucze parujące z dekodera (jest 6 typów takich dekoderów , już dawno nie ma ich w dystrybucji). Drogie rozwiązanie(zakup nowych tunerów po ok 400zł) i skomplikowane i chyba nielegalne.
  >N-ka > na spliterach z obsługa systemu conax , w Nce część programów jest parowanych czyli nie obejrzy się na innym tunerze niż oryginalny. Te nie parowane można podzielić między kilka tunerów. Rozwiązanie bardzo nie pewne bo lista parowanych kanałów nie jest stała.

  *Niezależny sygnał sat , każdy dekoder potrzebuje oddzielnego kabla , nie ma możliwości podziału sygnału SAT z jednego konwertera na kilka tunerów. Są oferowane w sprzedaży rozdzielacze ale się nie sprawdzają! mogą też uszkodzić instalację. Są też przelotki LOOPy w tunerach mają wspólna wadę z rozdzielaczami : Tylko jeden tuner steruje konwerterem i reszta tunerów jest zmuszona odbierać programy tylko z tego transportera na który ustawił główny tuner.
  Najlepiej stosować konwertery wielowyjściowe , przy dużych instalacjach stosuje się multiswiche (kaskadowe ich łączenie pozwala na obsługę do 800 i więcej dekoderów(sic!) z jednej anteny (sic!)).
  Są też konwertery dwó-satelitowe monoblocki (dwie trąbki) pozwalają na odbiór z HotBird i Astra , wymagana średnica anteny 80-90cm ; przy innych rozmiarach stosuje się zez (właściwie zez jest lepszy od monoblocka).

  Jeżeli w ścianie mamy już poprowadzony kabel a chcemy drugi niezależny dekoder potrzebujemy zestawu konwerter twin + konwerter multiband(sumuje dwa sygnały sat i po jednym kablu przesyła do rozdzielacza sygnału->w zestawie) rozwiązanie drogie 400zł + 40zł twin.
 • #19
  dzac4
  Conditionally unlocked
  Kol.przemekjasiu powinieneś szukać pracy w gazecie!
  A na marginesie to kopia czy orginał?
 • #21
  kowalelektronik
  Level 13  
  Doominus wrote:
  Istnieje możliwość sczytania boxkey z modułu cam. Koszt usługi ok 800zł.

  Słyszałem tylko pogłoski i wypowiedź jednego gościa co sobie to zrobił. Ogólnie trudno znaleźć człowieka i zabawa bardzo droga.


  Traktuje to jak dość prawdopodobną plotkę.

  Lepiej pobawić się C+ , bezstresowo , wygodnie i tanio.  Witam Wszystkich.

  BOXKEY i RSA mozna wyciagnac z kazdego dekodera polsatu.

  Jak ktos jest zainteresowany zapraszam na PM.

  Albo wpisac w google BOXKEY, znajdziecie w wynikach na 1 stronie ;-)

  I ta cena - 800zl hehe - niezle, z kad ja wzieliscie ??

  Pozdro.