Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie po stronie pierwotnej

krzysiek2987 10 Lut 2009 20:09 1942 5
  • #1 10 Lut 2009 20:09
    krzysiek2987
    Poziom 11  

Witam mam prośbę o pdrzucenie mi jakiegoś schematu sterowania prostownika po stronie pierwotnej , prostownik jest na 12V i 10A.Chciałbym wykonać sobie takie sterowaie w celu sprawdzenia jak to będzie działać, słyszałem że sprawuje się dobrze z góry dziękuje za pomoc.

0 5
  • #4 10 Lut 2009 20:44
    krzysiek2987
    Poziom 11  

Nie no kolego ja napisałem że na 12V wiem że ładowanie odbywa się między 13 a 17V mój ma 16max

Dodano po 3 [minuty]:

Ten link który mi podałeś kolego na nim nie znajde tego ponieważ tam jest po stronie wtórnej sterowanie mi chodzi bez układów scalonych coś na triaku BT136 i diaku DB3 i kondensatorach i paru rezystorach mam coś podobnego ale wartości nie są opisane.

0
  • #5 10 Lut 2009 21:07
    Xweldog
    Poziom 30  

Tu chodzi o precyzję sformuowań. AC - DC. Kiedyś kolega, kompletny laik, chciał sobie zrobić ładowarkę i zrócił się do mnie, czy mam transformator, który będzie miał na drutach wyjściowych "15V". Wiedział, że accu 12V musi ładować większym ale nie - że wystarczy mu "12V".

0
  • #6 11 Lut 2009 12:59
    12pawel
    Poziom 33  

Nie wiem dlaczego upierasz się tak ze sterowaniem po stronie pierwotnej. Przecież na wtórnej i łatwiej i bezpieczniej.
    Ja posiadam prostownik oparty na połączeniu dwóch schematów
    Sterowanie po stronie pierwotnej
    oraz schematu opracowanego przez józefg
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21461.html
    Pierwszym ustawiam prąd ładowania poprzez zmianę napięcia, drugi zaś jest automatem, który po naładowaniu akumulatora rozłącza układ.
    Jest to rewelacyjne połączenie, które naprawdę ułatwia ładowanie.
    Oczywiście możesz zastosować tylko jeden układ. wszystko zależy od twoich upodobań.
    Jeśli chodzi jednak nadal o sterowanie pierwotne to prócz układu na u2008 nie znam nic ciekawego. Piszesz że nie chcesz nic na układzie scalonym. Widziałeś chociaż schemat? Przecież jest prosty.

1
  Szukaj w 5mln produktów