Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder + Karta TV w komputerze, jakim kablem polaczyc?

wisnia88888 10 Feb 2009 20:24 7401 8
    wisnia88888
    Level 2  
    witam, nie wiem czy zakladam ten temat w dobrym dziale, jesli nie to prosze o przeniesienie i przepraszam z gory:)
    moj problem jest nastepujacy: chcę podłączyć dekoder (samsung tv shd-85) od neostrady z komputerem ktory wyposazony jest w karte tv pinnacle, posiada ona takie wyjscie/wyjscia (nie wiem ktore) - audio, s-video, composite i TV.
    Łącze dekoder z kablem antenowym od sataliety, nastepnie dekoder kablem sieciowym z liveboxem.. i co teraz? nie mam zadnego kabla ktorym moglbym to podlaczyc i zeby byl jakis sygnal widoczny w programie od karty, gdyby w karcie tv byl SCART (euro) tak jak w zwyklym TV to nie bylo by problemu, ale ni ma.. :/ prosze o pomoc, pozdrawiam :)
    elektor18
    Level 18  
    Jeśli ten tuner sat wyposażony jest w s-video to połącz takim przewodem (po prostu chinch). Natomiast jeśli ma tylko gniazdo euro to trzeba zastosować przewód euro-chinch (z jednaj strony euro do tunera a z drugiej chinch do karty tv w komputerze). Koszt takiego przewodu nie więcej niż 10zł.
    wisnia88888
    Level 2  
    i jeszcze jesli chodzi o te chincze to tam na karcie podpisane jest jako COMPOSITE - to o te wejscie chodzi? hmm kabel euro chinch to mam taki i nic mi nie wykrywa na nim :/ tzn chyba taki mam, dwie koncowki czerwone, dwie biele i wsadzam w dekoderze do EURO sa dwa to do TV czy do tego VCR? a dekoder nie ma s-video :/
    elektor18
    Level 18  
    Ustaw w programie na composite i zmieniaj chinch od sygnału wideo (2możliwości) aż pojawi się obraz. Euro np pod tv lub to drugie (obojętnie)
    wisnia88888
    Level 2  
    dzieki zrobilem jak mowiles i dziala, pozdrawiam
    Agita85
    Level 2  
    Witam

Dzisiaj zakupiłam telewizje cyfrową z tpsa i chciałabym podłączyć ten zestaw pod kartę tv w moim komputerze. Posiadam w domu router Wi-fi a wyczytałam że do tej tv potrzebny jest koniecznie livebox ( i w tym momencie się gubie) Czy ja mogłabym prosić o wytłumaczenie tak łopatologicznie jak mam podłączyć zestaw abym mogła odbierać telewizję tp na komputerze poprzez kartę tv ale bez konieczności odłączania routera i podłączania liveboxa.

Pozdrawiam
    =X=
    Level 15  
    Instrukcja podaje ,że Livebox jest konieczny :
    Jeśli mam swój modem Wi-Fi, to czy muszę korzystać z modemu livebox tp,
    aby być abonentem usługi telewizja?Modem livebox tp jest konieczny, aby korzystać z usługi telewizja.

Natomiast niektórzy użytkownicy piszą ,że wystarczy router.Proponuję najpierw podłączyć pod router.Jeśli nie zadziała trzeba będzie wykorzystać Livebox'a.Nie wiem jak jest z tym w praktyce.Może pojawi się ktoś kto tak robił.
    Kiedy już będzie działała telewizja potrzebna będzie przejściówka z euro na chinch.Karta w komputerze musi posiadać żółte wejście video.Drugim sposobem jest podłączenie przez modulator.Wtedy sygnał pójdzie przez wejście antenowe.
    Doczytałem ,że Livebox będzie konieczny na początku przy konfiguracji.Później jakiekolwiek źródło internetu(router,karta sieciowa).
    Agita85
    Level 2  
    czyli montuje talerz, instaluje nędznego liveboxa, odpalam dekoder za pomocą liveboxa, podłączam to wszystko do karty tv za pomocą chinch, instalują się aktualizacje w dekoderze i teoretycznie powinno działać?? a następnie tak po prostu odciąć znowu liveboxa i podłączyć spowrotem mój router?

Czy może coś źle kombinuje??? oj chyba się wkopałam w ten livebox, teraz cała sieć domowa mi padnie. pomóżcie chłopaki ;)
    =X=
    Level 15  
    Dokładnie tak jak napisałaś.Kiedy już zobaczysz działające kanały możesz zamienić liveboxa na router.Router i dekoder od TP muszą mieć ustawiony ten sam adres 192.168.1.1
    Poczytaj instrukcje obsługi.