Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-29MO26PTXXEC S-61B - samoczynne rozjaśnianie

wujektv 10 Lut 2009 20:45 1478 3
  • #1 10 Lut 2009 20:45
    wujektv
    Poziom 12  

SAMSUNG - CW 29MO26PTXXEC, chasis S - 61B Negotation 2.
    Witam. Usterka w tym TV objawia się tym, że po jakimś czasie,czasem po godzinie normalnej pracy, obraz na kineskopie robi się bardzo jasny, aż do zaniku koloru i ma prawie jednostajne bardzo jasne szare tło z widocznymi konturami obrazu, tak jakby oglądać obraz w starym czarno - białym tv w negatywie.Po rozjaśnieniu telewizor wyłącza się to trybu st - by.Po ponownym włączeniu telewizora,czasem sytuacja się powtarza i po ponownym włączeniu pracuje normalnie przez cały czas oglądania.Cała płyta i płytka kineskopu dokładnie zbadana i przelutowana,napięcia przetwornicy na stałym poziomie.Wyświetlany w trybie serwisowym jest kod " Checksum ( 736A ) ".Myślę o wymianie trafa WN,ale nie mogę odczytać dokładnie bo jest zalane klejem, coś jakby HR 29 M0 2.Zastosowane zamienne trafo HR 8944 zalecone przez serwis nic nie zmienia.Proszę kolegów o pomoc, bo sam już nie wiem co mam dalej robić z tym telewizorem.

!. Proszę czytać opisy działów! Przeniosłem z TV Diagnoza.
    2. Proszę uzupełnić tytuł tematu zgodnie z wymogami p.11 regulaminu.
    3. Proszę poprawić pisownię postu (np. wielokrotnie "uciekły" spacje po znakach przestankowych) - p.15 regulaminu.
    4. Proszę nie wysyłać wielokrotnie tego samego tematu - p.10.5 regulaminu. [Mirek Z.]

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Lut 2009 01:05
    mirex
    Poziom 43  

Podmień kineskop to się przekonasz o co chodzi.

0
  • #3 09 Kwi 2009 20:24
    wujektv
    Poziom 12  

Witam wszystkich.Dziękuje koledze Mirex - owi za sugestie podmiany kineskopu, ale dopiero niedawno miałem taką możliwość.Mam pożyczony drugi taki sam typ. Po zamianie mojej płyty do pożyczonego kineskopu, wszystko jest ok. bez maksymalnego rozjaśnienia, ale po podłączeniu mojego kineskopu do pożyczonej płyty też wszystko jest ok.Tak sprawdzałem przez trzy dni, i było dobrze.Po złożeniu z powrotem, mój telewizor się uspokoił i tak gra już dwa tygodnie bez usterki.Myślę, że może się jakieś minimalne zwarcie elektrod wewnątrz kineskopu przepaliło, po podstawieniu innej płyty, może była mocniejsza. Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #4 24 Maj 2009 09:49
    wujektv
    Poziom 12  

Witam.Telewizor funkcjonuje normalnie od dłuższego czasu.Temat zamykam.Pozdrawiam.

0