Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terma Vailland mag premium

10 Lut 2009 21:09 914 5
  • Poziom 16  
    Czy ktoś rozbierał pokrętło od regulacji wody w tej termie ?Po zatarciu trochę ją rozruszałem ale chciałem rozebrać zupełnie i dobrze wyczyscić -ale jak ???A moze ktoś wie gdzie można kupić częci do takich term ????
  • Poziom 12  
    Proszę o podanie dokładnego modelu może pomogę Model /na obudowie/
  • Poziom 16  
    Ucieszyłem się !
    To jest MAG premium 19/2RXI. Wydaje sie mi ze w innych modelach tez jest taka sama część wodna jak w tym moim.
  • Poziom 12  
    Ponownie witam.Pokrętło należy wykręcić z podzespołu-po zamknięciu dopływu zimnej wody.Należy przytrzymać korpus wykręconego zaworu np kluczem ,a trzpień na który nakłada się pokrętło wykręcić z korpusu-całkowicie.Jeżeli będzie problem użyć WD-40. Po wykręceniu przesmarować oringi wew.korpusu-najlepiej wazeliną lub smarem do wody.Ponownie wkęcić trzpień w korpus.Sprzadzić czy plastikowy grzybek znajdujący się z czoła zaworu daje się machanicznie ruszyć do góry jeżeli nie odkamienić lub użyć WD-40 przesmarować w środku-ma się dać podważyś i sam powrócić.Uwaga-delikatnie bo można go uszkodzić meczanicznie.Wartość nowego 79 zł. poz.katal.131924 dostępny u najbliższego serwisanta-namiar np.przez internet ale nowy chyba będzie zbędny pozdrawiam!!
  • Poziom 16  
    Dziękuję Adboss. Bałem się większą siłą wykręcać trzpień z korpusu zaworu. Kilka obrotów szło łatwo a później opór i nie wiedziałem czy nie ma jakiegoś specjalnego zabezpieczenia w środku. Teraz będę miał odwagę robić to zdecydowanie .
    Widzę że jesteś guru w tych problemach. Czy może znasz również numer katalogowy takiej plastikowej –niebieskiej tulejki nakładanej na sprężynę w śrubie wkręcanej pod membraną ?Właśnie pojawia się szansa na kupienie tych rzeczy w składzie w Wielkopolsce i łatwiej by było mi rozmawiać operując numerami katalogowymi.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ponownie witam.Jeżeli pomogłem to dobrze.Regulator przepływy to nr.012946 cena 15,40