Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyśpieszanie SDI

Darekkk 07 Sty 2003 21:08 19567 119
    Darekkk
    Poziom 24  
    :arrow: Krzysi0
    Niestety, ale w mojej miejscowość nie będzie SHDSL. Pewnie Wałbrzych był jednym z miast przeznaczonym na testy :)
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda
    U nas na początku był okres testowy i tak samo gdzieś w trójmieście. W tej chwili już są normalne umowy podpisywane. Modemy zaczeli montować jak na obrazku wyżej tyle że lekko zmodysfikowane (elektronika) podobno lepiej chodzą.
    Darekkk
    Poziom 24  
    :arrow: Krzysi0
    Właśnie z tego co się dowiedziałem to niewiele miast miało okres testowy na SHDSL. Szczęściarze ;)
    GENE
    Poziom 13  
    Tepsa reklamuje N+ a jej dostępnośćprawie zerowa. Z SDI standart nie wiele da się wycisnąć 11-12kB to standart dla małej sieci. Dobre wyniki daje serwer z linuksem, Szansa będzie jak wejdziemy do uni to tepsa dostanie po gnatach. Rozwijają się sieci z dostępem radiowym to też pomysł idość skuteczny. Na bazie SDI założyłem kilka sieci więc zwiększenie transferu o 3k nie jest warte zachodu.
    LEM
    Poziom 33  
    Co do kompetencji tepsy albo osób w niej pracujących to mam już zdanie wyrobione. Kiedyś (nie tak dawno) próbowałem się zorientować na temat szybszego łącza niż SDI za w miarę rozsądne pieniądze - miałem namyśli DSL, NEO. Poszedłem do tepsy do BOKu to tam panienka nic nie wiedziała. Wysłała mnie do jakiego gościa - wchodze do pokoju, gościu wyraźnie zmieszany, bo przeszkodziłem w układaniu pasjansa no i pytam o DSL, a on, że nic nie wie, taką samą odpowiedź dostałem na pytanie o NEO. Zapytałem jeszcze o polpak dostałem odpowiedź taką "panie to drogie jak cholera ....". Poprosiłem o cennik to usłyszałem "miałem gdzieś tu .... chlera ktoś mi zabrał". To była moja rozmowa z tepsą. Poszedłem jeszcze do innej placówki i od panienki usłyszałem, że neo jest niedostępna, a jak zadałem pytanie o DSL usłyszałem "a to jest to samo co neostrada?" Ścięło mnie trochę i odpowiedziałem "niech pani będzie to jest coś podobnego do neo". Padła odpowiedź "No przecież mówiłam, że nie ma ..." :!:

Wybaczcie ale musiałem napisać o ich kompetencji bo nie wytrzymałem. Reklamują coś co prawie nie jest dostępne i jeszcze taka wielka kompetencja z informacją. Pozwalniać ich w pi**du i zatrudnić ludzi co coś będą wiedzieć.

A swoją drogą to potrzebowałem takiego łącza nie jako osoba prywatna ale jako firma ...
    Darekkk
    Poziom 24  
    LEM napisał:
    Co do kompetencji tepsy albo osób w niej pracujących to mam już zdanie wyrobione. Kiedyś (nie tak dawno) próbowałem się zorientować na temat szybszego łącza niż SDI za w miarę rozsądne pieniądze - miałem namyśli DSL, NEO. Poszedłem do tepsy do BOKu to tam panienka nic nie wiedziała. Wysłała mnie do jakiego gościa - wchodze do pokoju, gościu wyraźnie zmieszany, bo przeszkodziłem w układaniu pasjansa no i pytam o DSL, a on, że nic nie wie, taką samą odpowiedź dostałem na pytanie o NEO. Zapytałem jeszcze o polpak dostałem odpowiedź taką "panie to drogie jak cholera ....". Poprosiłem o cennik to usłyszałem "miałem gdzieś tu .... chlera ktoś mi zabrał". To była moja rozmowa z tepsą. Poszedłem jeszcze do innej placówki i od panienki usłyszałem, że neo jest niedostępna, a jak zadałem pytanie o DSL usłyszałem "a to jest to samo co neostrada?" Ścięło mnie trochę i odpowiedziałem "niech pani będzie to jest coś podobnego do neo". Padła odpowiedź "No przecież mówiłam, że nie ma ..." :!:

Wybaczcie ale musiałem napisać o ich kompetencji bo nie wytrzymałem. Reklamują coś co prawie nie jest dostępne i jeszcze taka wielka kompetencja z informacją. Pozwalniać ich w pi**du i zatrudnić ludzi co coś będą wiedzieć.

A swoją drogą to potrzebowałem takiego łącza nie jako osoba prywatna ale jako firma ...

Dodatkowo Telekomuna ostatnio dzwoni do abonentów z ankietą na temat dostępności i przydatności BOK'ów itd. Nieźle mnie to rozbawiło ;)))
    Dzisaj jeszcze dzwoniła jakaś panienka, aby mni poinformować, że istnieje coś takiego jak poczta głosowa. Ciekawe :idea: :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Darekkk
    Poziom 24  
    Niestety, taka jest rzeczywistość. To co rezprezentują BOK'i to w 100% odzwierciedla sytuację Telekomuny w Polsce.
    Masz rację Picia, tylko przydałoby się trochę (zdecydowanie więcej) ludzi, których poczyniliby znacze krokiw zmianie wizerunku TPSA i jakości usług....
    LEM
    Poziom 33  
    Wracając jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi - tytułrm uzupełnienia. Po tych przejściach postanowiłem zadzwonić na infolinie i zapytać tam co i jak (miałem naiwnie nadzieję, że może coś więcej tam się dowiem), przecież ostatnio podobno "podnieśli" tam poziom. Niezgadniecie co usłyszałem .... :lol: A no usłyszałem, że muszę się zgłosić do BOKu w mojej miejscowości, bo tak to nie jest w stanie sprawdzić mi dostępności usługi .... :twisted: Typowa kwadratura koła :twisted: Szkoda gadać .... Dlatego powiem, że Picia ma racje, tylko co z tego.... Tpsy nie jest w stanie nic ruszyć. Jak tak dalej pójdzie, to pewnego pięknego dnia obudzą się z ręką w nocniku... :twisted: Ja naprzykład puki co dałem sobie spokój - ciekawe ile ludzi było w podobnej sytuacji w skali Polski i też dało sobie spokój ...
    GENE
    Poziom 13  
    Cześć

Przedmówcy drodzy macie racje popieram was. A kto wie ile trzeba było zachodu aby tepsa wymieniła HISa u uzytkownka. Krótko przyjechali ze swoim laptopem sprawdzili łącze i im his usługe załączył. Ten sam his nie startował z serwerem pod linuksem - odpowiedź - nie znają tego systemu i nic ich nie obchodzi, nastąpiło sprawdzenie z stacjonarnum kompie z windozą i też nie wystartował - stwierdzenie tepsy są inne napięcia na RSie i dalej ich nie obchodzi bo na ich laptopie jest ok. Dopiero stwierdzenie że nie zapłace abonamentu bo usługa niesprawna i żadanie podmiany hisa pomogły. ile się przy tym nadzwoniłem nadyskutowałem z KOMPETENTNYMI FACHOWCAMI to moje. szkoda gadać na temat tepsy.
    Darekkk
    Poziom 24  
    :arrow: GENE
    Nie dodając, że na rozpatrzenie wniosku trezba czekać około 1 miesiąca :roll:
    Nie tylko obsługa, ale jakość usług i ceny ( :idea: ) pozostawiają do życzenia 8)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: picia z TPSA
    A co powiesz np. przy zamawianiu SDI obieg dokumentów w 3 dni ?
    Pierwszy to złożenie, Drugi wywiad techniczny i zbieranie pieczątek a na trzeci dzień montaż :D :lol:
    Darekkk
    Poziom 24  
    picia z TPSA napisał:
    rozpatrzenie wniosku zawiera sie od 14 dni do 30 wiec droga jest prawidłowa

Więc chyba należę to jakiegoś innego regionu. U Nas po złożeniu wniosku dociera pisemko po 3 miesiącach, że wnisoek zostanie ropatrzony itd. :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stebx
    Poziom 17  
    Co poradzić? Ano, konkurencję, i to mocną, wtedy szef nie pozwoli na picie kawki. Zerknijcie na site http://www.e-wro.pl/ , chyba właśnie Telekomunie wyrasta taka właśnie :multi: :sm16: :lol: :lol:
    Darekkk
    Poziom 24  
    Póki co w Polsce nie istnieje takie coś jak "swobodna konkurencja" w dziedzinie telefonii stacjonarnej. A wszystko to jest rezultatem "zaborczej" działalności TPSA. Chyba nikt nie zaprzeczy? Nie jeden przykłąd to potwierdza...
    stebx
    Poziom 17  
    Darekkk
    Nie zaglądnąłeś tutaj http://www.e-wro.pl/ , to nie o telefonię chodzi, tylko o łącze do internetu, do tego nie musisz mieć "kabelka" tepsy.
    Przy okazji zobacz na cennik :!: :!: :!:
    Darekkk
    Poziom 24  
    Widziałem, szkoda tylko, że takie usługi sa oferowane na tak małym obszarze :(
    GENE
    Poziom 13  
    Cześć

Moi drodzy TPSA będzie póki co na pohybel monopolista bo odziedziczyła sieć szkieletową od poczty i wiele kabelków jest ich własnością a wybudowanie nowych kosztuje oj kosztuje. Radiodostęp dyskusyjny. Niby dobre rozwiązanie to kablówka ale i tam są żyłusy bo chcą niewiadomo ile kasy za marne kilkaset kB a do tego nie chcą zrezygnować z sąsiednich kanałów TV aby zwiększyć transfer do MB
    stebx
    Poziom 17  
    :arrow: Darekkk
    Owszem, szkoda, chociaż może się to przyjmie w MPEC-ach w wielu dużych miastach, bo tam koszty rozłożą się na wielu userów (wbrew pozorom koszt światłowodu jest znikomy w stosunku do kosztów urządzeń towarzyszących).
    Pytanie tylko co mają zrobić ci, którzy nie mieszkają w dużych miastach.
    Ale kto wie, może postęp techniczny .......... :wink:
    spec
    Poziom 28  
    Witam!!
    Zanim zalozylem SDi tez mialem problemy z paniami "hostessami" ;)
    Wchodze sobie do siedziby tej jakze znakomitej firmy, rozgladam sie i widze... 4 jakze przemile panie prowadzace konwersacje na temat swoich sasiadow. Podchodze do jednego z "punku przyjmowania klientow" nad ktorym widnieje tabliczka "zgloszenia SDI, ISDN, DSL" czy cos takiego.
    Grzecznie poprosilem o jakies informacje na temat usługi SDI (chcialem regulamin i cennik), a szanowna pani popatrzyla sie na mnie wzrokiem lekko zezowatym i stwierdzila po glebokim namysle... "co?!!". Uroczony jakze satysfakcjonujaca wypowiedzia tejze pani powtorzylem pytanie i tym razem w odpowiedzi uslyszalem "prosze zaczekac". Pani gdzies pobiegla, za 2min powrocila z jakims koleszka i powiedziala, zebym sie zapytal jego. Tak tez zrobilem. Dowiedzialem sie bardzo ciekawych rzeczy... np.: Usluga SDI to podlaczenie komputera pod specjalna linie, ktora umozliwia m.in. wysylanie faksow i prowadzenie rozmowy telefonicznej jednoczesnie (w sumie racja), ale o internecie ani slowa :(. No wiec pytam czlowieka.. "a co z internetem??", a on na to: "normalnie... moze sobie pan modem pod linie podlaczyc". zaciekawiony pytam dalej o rozne szczegoly i wkoncu facet okazal sie geniuszem i dal mi ulotke informacyjna (sobie tez wzial kopie). Zadowolony udal sie na zasluzony odpoczynek :) - ale jak widze nie tylko u mnie sa tacy "dobrze poinformowani pracownicy" :)

"Na koniec" kilka zdan odnosnie SDI.
    O ile mi wiadomo to telekomna udostepnia tez uslugi DSL do 1Mbps podlaczane takze przez zwykly kabelek :) Mozna z tego wywnioskowac ze ograniczenia moga byc na 3 sposoby:
    - RS-232
    - modem
    - centrala
    (genialny jestem co nie ;-))
    RS-232 jest chyba z tego najprostrzym rozwiazaniem, bo przeciez po co sie bawic w jakies smieszne ograniczenia jezeli mozna zrobic modem z portem ktory wiecej nie wyciaga (dla informacji kilku uzytkownikow forum: z RS-232C nie da sie wyciagnac wiecej niz 115,2kbps, niezaleznie od tego co podaje windows. Uklad UART na plycie glownej na wiecej nie pozwala).
    Teraz modem.... smieszna zabawka (szczegolnie ze TPSA wycenila go na 1000zl). Moj jest caly obklejony plombami, wiec jeszcze do niego nie zagladalem, ale wydaje mi sie, ze jakby go odpowieednio przerobic (chodzi o samo zlacze) to bylo by go stac na wiecej. COM jest szeregowy ... USB tez (ale odkrycie). W sumie to wystarczy dostosowac poziomy sygnalow na liniach TxD<=>data- i RxD<=>data+. pozostale linie wymagane do komunikacji COMa z modemem mozna (trzeba) pociagnac z COMa na plycie, a w miejsce TxD i RxD podpiac np generatorek z zestawem licznikow :) w ten sposob moznaby sciemnic windowsa ze pod RSa jest podpiety modem, ktory z kolei glowne linie przesylowe bedzie mial podpiete pod o wiele szybsze USB. Jest tylko problem z USB... ma klopoty z wykrywaniem sprzetu "ktorego nie ma". I tu potrzebny by byl jakis dobry programista ;-) wystarczylo by wymusic na windowsie zainstalowanie sprzetu bez jego testowania!!
    Obecnie to u mnie transfer wacha sie w granicach 10,7 - 12,3kbps w zaleznosci od kata padania promieni slonecznych ;-) (mieszkam ok.5km od centrali). A dodam, ze TPSA do modemu dolaczyla informacje ze te 115,2kbps to transfer z dynamicznie dobierana predkoscia, a gwarantuja 56,7 :( No i jeszcze napisali ze jest tani w eksploatacji... a te 10W przez 24/dobe za sam modem to tanio? :(
    wow - ale sie rozpisalem.... :|
    3mta sie ludziska
    spec ;-)
    elektryk
    Poziom 42  
    Przerobienie RS232 na USB to nie tylko konwersja napięc/sygnałów żeby to działało szybko musiałbyć nauczyć procek w SDI ubsługi USB.
    Darekkk
    Poziom 24  
    spec napisał:

Teraz modem.... smieszna zabawka (szczegolnie ze TPSA wycenila go na 1000zl).

U mnie na 1300PLN :D. Gdyby nie to, dawno byłby rozebrany.
    spec
    Poziom 28  
    Witam!
    Procek w modemie przystosowac do USB?! A po co? RS-232C jest asynchroniczny, a odpowiednia kofiguracja USB w kompie pozwala na transmisje z niskimi predkosciami, tj. np 256kbps. A zeby modem nie "zorietowal sie" ze jest pod USB podpiety to pozostale linie trzeba by podpiac pod normalnego RSa. Wiem ze troche to dziwnie brzmi, ale ponoc wykonalne. (A jak myslicie jaka jest roznica pomiedzy myszkami na COMa, PS/2, czy USB?! ;-) )
    Pytanie!
    Jakie macie modemy do SDI?!
    U mnie stoi cos takiego od przodu jajowatego, a po kazdej stronie logo HIS'a sa 3 diody, jest chyba czarne, bo przez te plomby nic nie widac :P
    Pozdrawiam
    spec
    elektryk
    Poziom 42  
    Propunuje poczytać specyfikacje do USB
    spec
    Poziom 28  
    Witam!
    Znam specyfikacje USB. Rozni sie m.in szybkoscia i poziomem napiec. Wszystko da sie zrobic (tylko nie do konca wiem jak :lol:)
    Tak czy inaczej z RSa wiecej sie nie wycisnie :(
    pozdrawiam
    spec ;-)
    elektryk
    Poziom 42  
    To znaczy że nie znasz specyfikacji USB. USB różni się zasadniczo tym że:
    1. może mieć wiele urządzeń (ma adresowanie układów magistrali)
    2. ma kilka trybów transmisji
    3. jest magistralą z jednym hostem
    4. ma całkiem inną ramkę transmisji
    5. nie da się dowolnie sterować poziomami napięć
    6. obsługa w OS wymaga napisania drivera który działa na poziomie jądra
    7. USB jest oparte na PnP

PS z RS`a da się wycisnąć więcej ale jest to niezgodne ze standardem EIA232
    spec
    Poziom 28  
    Fajnie ze podales mi parametry USB, ale te akurat niewiele maja do obslugi modemu. Co z tego ze USB moze obslugiwac wiele urzadzen jesli podepniemy do niego tylko 1 modem. A poziomy napiec... owszem - w USB nie zmienisz, ale czy nie da sie tego zrobic poza komputerem na lini komp - modem?! (odpowiedz sobie sam!)
    Zreszta ta cala idea z podpieciem RS'a do USB to tylko idea wymyslona pewnego ranka po calonocnej imprezie :lol:, ale jakby sie nad tym glebiej zastanowic... :)
    A co do max w RS'ie - RS-232C w trybie komunikacji asynchronicznej (a takiego wymaga modem TEPSY) nie wyciagnie wiecej bez pozaprogramowej ingerencji w plyte glowna - a ciekawe czy bylbys w stanie przerobic plyte glowna (jesli tak to gratuluje profesjonalizmu)
    pozdrawiam
    spec ;-)
    elektryk
    Poziom 42  
    To że jest jedno urządzenie podpięte pod USB nic nie zmienia bo nadal trzeba:
    1. Dokonać procesu autokonfiguracji USB
    2. Adresować dane.
    Jeśli da się to zmienić na lini komputer-modem to nic to nie da bo i tak najwolniejszym elementem jest modem. Nawet powtarzam nawet jeśli uda ci się przeprogramować modem SDI na jakiś większy transfer to i tak ten drugi modem na centrali będzie pracować z niższą prędkością i w najlepszy przypadku modem w domu przełączy się na niższą prędkość. Przyczym zmiana softu w modemie to najbardziej optymistyczny wariant może być tak że są dość ostre filtry na linii albo jeszcze gorzej jeśli procek nie będzie potrafił obsłużyć większej przepustowości.

BTW poczytaj sobie inne moje odpowiedzi na ten temat na elektrodzie bo mi się niechce powtarzać.