Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra automatyczny przełącznik świateł

10 Feb 2009 22:17 3500 2
  • Level 10  
    Witam, posiadam Opla Astrę H, w której mam automatyczny przełącznik świateł. Wg instrukcji światła mijania zapalają się automatycznie przy pracującym silniku, gdy wymagają tego warunki oświetlenia zewnętrznego. Zaobserwowałem, że w moim przypadku jak świeci słońce czy jest pochmurno światła raz się zapalają raz nie, lub się zapalą i po chwili zgasną. Może mi ktoś poradzić co może być przyczyną tego stanu rzeczy.
  • Level 19  
    Kolego czujnik nasłonecznienia jest montowany w lusterku w środku jak zajrzysz przez szybkę zobaczysz w tym miejscu gdzie jest przyklejone lusterko taka mała diodkę. Nic nie może byc przyklejone do szyby w tym miejscu ba nawet jak będzie bardzo brudna to ci sie światła włącza. A tak swoja drogo kolego to z tego co sie orientuje to w Polsce sie cały rok jeździ na światłach wiec ludzie na ogól przyklejają w tym miejscu cos czarnego żeby światła sie włączały automatycznie. Powodem zaświecania sie i gaśnięcia może być usterka tej diody normalnie to światła ci sie zapala w dzień tylko jak wjedziesz do tunelu lub znajdziesz sie w miejscu gdzie ilość światła jest mała.
  • Level 10  
    Dziękuję za wyjaśnienie. Uważam temat za zakończony.