Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik KOHLER brak zapłonu

wicki 11 Lut 2009 00:12 3147 2
    wicki
    Poziom 12  
    Mam motopompe z silnikiem KOHLERA
    i nie mogę jej odpalić paliwo dochodzi. generalnie jest problem z iskrą.
    mam pytanie: od czego mam zacząć i na jakiej zasadzie działa ten układ zapłonowy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    leonlewandowski
    Poziom 2  
    Silniki kohler mają zabezpieczenia w postaci wyłącznika niskiego stanu oleju.
    Należy sprawdzić, czy usterka nie pochodzi z tej strony.
    W tym celu należy wypiąć kabel wychodzący ze skrzyni korbowej, w której jest czujnik pływakowy odcinający zapłon.
    Można podejrzewać też kondensator przykręcony śrubą mieszczący się z przodu przy włączniku. Ja wypinałem główny kabel wychodzący spod zbiornika od cewki elektronicznej. Wtedy pomija się włącznik wraz z kondensatorem i czujnikiem stanu oleju i jeżeli zapali to nie będzie można go zgasić wyłącznikiem, wtedy trzeba włożyć kabel z powrotem to zgaśnie.
    Jeżeli te próby nic nie pomogą, to trzeba wymienić świecę lub cewkę elektronicznego zapłonu.
    wicki
    Poziom 12  
    iskra czasami jest a czasem nie ma ale jak już jest to taka jak by jej wogóle nie było. Zastanawiam się ile może kosztować taki moduł i czy można go zastąpić czymś innym najlepiej żeby go wogóle nie było. jest taka możliwość??? Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam Wicki