Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz do Fiata brawo/brawa AD182L

12 Kwi 2004 10:22 1957 5
  • Serwisant
    Cześć!
    Mam w naprawie radyjko samochodowe orginalne do fiata Brawo/Brawa typ.AD 182L w którym brak jest UKF tak twierdził klient,podłączyłem na stole i na poczatku grało chwilkę i potem szum,co prawda w oddali bardzo cicho słychać stację i oczywiście wyszukiwanie działa w kółko bo nic nie znajduje.Oglądnołem druk pod lupą ale nic nie znalaźłem i opukiwanie nic nie dało ciekawa rzeczą jest ,że jak odłączam i podłączam zasilanie to się na chwilę odzywa i potem milknie.
  • Poziom 30  
    Sprawdź napięcia na głowicy jak sie zachoowują zaraz jak podłączysz radio i czy sie zmieni jak przestanie grać, potem lecisz po ścieżcze i sprawdzasz wszystko jak leci.
  • Serwisant
    Tak zrobię tylko głowica w tym radyjku to nie jest zamknięta w metalowej puszcze jak w innych modelach np.Philips tylko sa na płytce filtry i scalaczki od w.cz.musze spisać jakie tam występują .Robiłem takie pomiary to znaczy mierzyłem napięcia zasilania na scalaku najbliżej gniazda antenowego nie pamiętam jaki miał symbol bo radio mam w serwisie ale nic mi to nie dalo nic sie nie zmieniało,było stabilne,niezaleznie czy grało czy nie.Wydaje mi sie ,że jakiś element smd jest winiwajcą calego zamieszania.
  • Serwisant
    Dzisiaj gruntownie przelutowałem okolice głowicy i nic to nie dało potrafi parę godzin grać a potem milknie i wystarczy odłączyć i podłaczyć zasilanie i znowu gra.Spisalem scalaki z tego radyjka z napięciami jak działa i jak nie działa ale nic się za dużo nie zmienia,jutro podstawię scalak od p.cz.jest za głowicą jeżeli dobrze pamiętam to TDA1574
  • Serwisant
    Wymieniłem TDA1574 ale nic z tego nadal było tak samo i po przelutowaniu trzech tranzystorów SMD obok procesora wydaje się ,że trafiłem w sedno sprawy, cały piatek grało non stop i nawet się nie zajakneło więc temat uważam za zamknięty.Szkoda ,że nie mam schematu napisał bym dla kolegów jakie to są symbole trazystorów ,moze przyda sie komuś na przyszłość.
  • Poziom 10  
    Witam :D
    Poszukuję schematu radyjka AD182L bo takie właśnie mam a chcę do niego dołaczyć dodatkowy wzmacniacz i głośniki na tył samochodu. Nie wiem czy wyjścia głosnikowe mają jeden przewód w masie albo który jest gorący? Męczę się z tym radyjkiem, słabo je słychać przy szybszej jeździe. Może masz opis wyprowadzeń?
    Bardzo proszę o pomoc :)

Pozdro!