Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HUB USB, USB 2.0, nie działa drukarka i kamera internetowa.

kisiel850 11 Feb 2009 12:23 3537 5
    kisiel850
    Level 10  
    Witam
    Czy taki zwykly prosty Hub USB (Made in China) podlaczony do portu USB 2.0 (z WIN XP SP 3) tez bedzie dzialal jakos USB 2.0??? bo przez ten hub nie dziala mi urzadzenia typu Drukarka i kamera internetowa. Dziala tylko myszi pamiec typu Flash, czzyli wychodzi na to ze to dziala tylko jako USB 1.0??

Da sie cos z tym zrobic czy musze kupic lepszego HuB'a na USB 2.0??? Czy tlyko HUB'y podlaczane do PCI/PCMCIA beda dzialaly z predkoscia 2.0????

Przed napisaniem kolejnego posta proszę poprawić błędy.
    marek216
    mat_ed
    Level 43  
    HUB'y na USB również oferują USB 2.0 , jednak z tymi "Made in china" różnie może być. Lepiej więc dołożyć trochę i kupić coś porządnego.
    User removed account
    User removed account  
    kisiel850
    Level 10  
    jest zasilany z USB wiec chyba wlasnie w tym tkwi problem

dzwonilem do sklepu komputerowego i jeden gosc powiedzial mi ze musi byc oddzielne zasilanie zeby dzialalo jako USB 2.0
    User removed account
    User removed account  
    rafalrk
    Level 10  
    Ja też miałem problem z hubem (made in china) podłączając go pod usb 1.0 na płycie głównej nie działa na nim pendrive, lub kilka urządzeń jednocześnie np. skaner z padem do gier. Myślę że problem tkwi w zasilaniu. O ile się nie mylę ten hub dawał tylko 100 mA dla jednego urządzenia. Huby z zewnętrznym zasilaniem pewnie dają większe możliwości