Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz gasnie nagle podczas jazdy.

11 Lut 2009 12:40 15689 16
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki problem, jade sobie MAtizem i po prostu gasnie, zadnych szarpan, przerywan, nic sie nie zaswieca a on po prostu gasnie. Czasami odpali od razu a czasami trzeba postac z 10-15min i wtedy odpala. I tak sytuacja moze sie powtarzac co jakies 5-10km. Pomocyyy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    jak się zachowuje dioda immo?,iskra po zgaśnięciu jest?,po włączeniu zapłonu słyszysz pompę paliwa?
  • Poziom 10  
    nie sprawdzalem tych rzeczy, ale jutro z samego rana to zrobie. Nie bardzo rozumiem co z ta dioda immo, jak ja sprawdzic??
  • Poziom 16  
    do wymiany kopułka aparatu zapłonowego (woda) jeśli nie pomoże to cały aparat (często wysiadają -takie objawy+kod P0320)
  • Poziom 13  
    kiedyś miałem taki sam przypadek,koło akumulatora jest puszka z przekaźnikami,jeden z tych przekaźników jest odpowiedzialny za zapłon,trzeba go wymienić,podoginać złącza pod przekaźnikiem
  • Poziom 10  
    Seba a mozesz podpowiedziec ktory to przekaznik, bo niestety wszystki sa takie same i maja takie same parametry, a jesli chodzi o wtyki to wydaja sie ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Makidede kopulke zalozylem nowa z przewodami a mimo to nie pomoglo. Caly palec musze wymienic?? A jak zczytac bledy z tej malej zabki bez kabla??
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Zrób mi fotke tych przekaźników to Cie naprowadze,ale z tego co pamietam to był to albo pierwszy albo drugi z góry
  • Poziom 16  
    Daewoo Matiz gasnie nagle podczas jazdy.

mostek A z C włączasz zapłon i liczysz mignięcia kontrolki
  • Poziom 10  
    Makidede zrobilem jak mowiles, dioda mignela 5-10-10, czyli wedlug mnie to bedzie blad 500, tylko nie wiem co dalej z nim zrobic i jak odczytac:/

Dodano po 1 [minuty]:

Seba a dla Ciebie mam ta fotke, jesli mozesz to zaznacz na niej ktory to przekaznik.

Dodano po 1 [minuty]:

zdjecie przekaznikow: Daewoo Matiz gasnie nagle podczas jazdy.
  • Poziom 10  
    dwa razy zrobilem to samo i za kazdym razem tyle samo razy migala kontrolka. A moze jest to blad 0500 - blad vss??
  • Poziom 36  
    nawet gdyby był vss to ci nie wyłączy silnika.sprawdziłeś w momencie gaśnięcia 3 drobiazgi j/w prosiłem?
  • Poziom 13  
    jak patrzysz na puszke z przekaźnikami to to pierwszy z góry po lewej stronie(duży szary)
  • Poziom 10  
    Jurekk chcialem sprawdzic to o co mnie prosiles ale jak na zlosc teraz nie chce zgasnac, jezdzi normalnie. Uparty jakis...
  • Poziom 10  
    Jurekk nareszcie zgasal mi bestia. Sprawdzalem iskre - brak, dioda immo miga na wlaczonym zaplonie, a pompki paliwa nie slychac. Czy to immobilizer??
  • Poziom 36  
    sprawdź 2-gi kluczyk,oczyść styki immo,popraw masy, ew.zmiana cewki immo (ok25-35 zł)
  • Poziom 10  
    niestety nie mam drugiego kluczyka:/ gdzie znajde caly modul od immo zeby go przeczyscic??