Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o skuteczność haseł w laptopach

11 Lut 2009 12:44 1121 7
  • Poziom 15  
    Witam.Chciałbym się dowiedzieć na ile bezpieczne będą moje dane jeśli zablokuję dostęp do dysku poprzez hasło wpisane z biosu notebooka a komputer zostanie skradziony. Czy dla fachowca stonowi to problem? Nie interesuje mnie czy np dysk będzie się nadawał do użytku tylko czy ktoś (zakładam że komputer trafi do jakiegoś fachowca) będzie miał możliwość odczytania danych z dysku? I przy okazji chciałbym zapytać czy hasło założone z poziomu biosu może samo się zmienić np. po update biosu? Czasami pojawiają się na elektrodzie posty, których autorzy twierdzą,że hasło samo się zmieniło po jakiejś czynności związanej z biosem- istnieje taka możliwość czy to tylko próba wyłudzenia pomocy w usunięciu hasła.
  • Poziom 39  
    Jak komuś będzie zależało naTwoich danych to..... przełoży dysk do innego kompa i po wszystkim. Hasło z biosu zabezpiecza tylko przed niepowołanym uruchomieniem kompa na biurku, jak go ktoś skradnie to sobie z tym też poradzi ( aby odblokować sprzęt) - wymnie baterię z płyty.
    Pozdr.J.
  • Poziom 15  
    Mam na myśli hasło zalożone na dysk z poziomu biosu a nie hasło do biosu.Przekładanie dysku nic tu nie da. Po za tym laptop to nie stacjonarny PC i tu nie pomoże odłączenie bateryjki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dysk jest tylko nosnikiem danych na którym to co zapiszesz da sie odczytać. Swego czasu nawet w znanym serwisie aukcyjnym była oferowana usługa "odbezpieczania" dysków. Z zachowaniem danych również.
    A jeśli dopadnie go CBŚ........... :D
  • Poziom 28  
    Hasło założone w biosie na dysk jest przechowywane na dysku. Aktualizacja bios-a nie ma prawa go zmienić.
    Natomiast co do skuteczności tego zabezpieczenia: aby odczytać dane trzeba znać hasło lub mieć odpowiedni software i wiedzę jak je ściągnąć.
    Jeśli, jak ująłeś w pytaniu, skradziony dysk zabezpieczony hasłem trafi do fachowca, to dane odczyta bez kłopotu.
  • Poziom 15  
    Czyli takie zabezpieczenie jest bezcelowe. O taką informację mi chodziło.
  • Poziom 22  
    Jeśli zabezpieczysz dysk hasłem w biosie to żadne wyjmowanie baterii przekładanie dysku do innych komputerów itp nie odblokuje do nie go dostępu jak to ktoś pisał powyżej. Na 99% nikt nie będzie sie bawił w odblokowywanie takiego dysku ze względu na koszty, które przewyższają wartość nośnika jakim jest dysk. Chyba że ktoś wie co masz na tym dysku i jest to warte każdych pieniędzy.