Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zakręcic zawór w zbiorniku gazu?

12 Kwi 2004 11:24 15677 5
  • Poziom 17  
    Chciałem oczyścić parownik i elektrozawór, ale nie mogę zakręcić zaworu na butli - pokrętka wkręca się do oporu, ale gaz leci nadal. Co jest nie w porządku?
    Polonez, instalacja zwykła.
    I jeszcze jedno: gdzie w Warszawie można kupić części do parownika Lovato?
    Pozdr.
  • Poziom 12  
    Witam,

spróbuj odczekać kilka sekund, bo gaz w instalacji jest pod ciśnieniem i gdy odkręcasz śrube np. od parownika to musi się gaz "wyszumieć".

Pozdrawiam
    marek
  • Poziom 10  
    jeśli chodzi o części do instalacji gazowych to chyba najwiekszy wybór jest w Rembertowie u pana Stanisława Kwiatkowskiego (on zajmuje się glównie mieszalnikami, ale moze ma i takie cos) ul fiszera 14/18 najpierw moze warto zadzwonic 0-601-966-137
  • Poziom 17  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Udało się zakręcić zawór, rozebrałem parownik, elektrozawór z filtrem, ale oprócz syfu nie widzę tam uszkodzeń. Membrany ok. Spróbuję złożyć i zobaczę. Podejrzewam, że było wszystko ok z gazem, bo znalazłem uszkodzony elektrozawór benzynowy, nie zamykał. Pracując na gazie brał też benzynę, stąd może dławienie się przy próbie wejścia na obroty...
    Opisałem problem tam: https://www.elektroda.pl/rtvforum/searchtopic116204-.html
    Tak czy inaczej czyszczenie nie zaszkodzi, chyba, że nie uda mi się złożyć wszystkiego do kupy :)
    Przy skręcaniu zamierzam zastosować sylikon wysokotemperaturowy.
    Dam znać, jakie efekty, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Ja musiałem zakręcic z całej siły palcami, a może i kombinerkami (nie pamietam) jak z normalna siłą to gaz ciągle leciał.
  • Poziom 16  
    W instalacjach bez elektrozaworu na butli najpierw należy zakręcić zawór na butli i odpalić autko, poczekać aż samo zgaśnie (wypali gaz z rurki) w modelach z elektrozaworem na butli odłączyć zasialnie elektrozaworu na butli i odpalić auto.