Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager 350 i technics SU-V65A - trzeszczą niskie tony.

novvik 11 Feb 2009 15:17 4703 58
    novvik
    Level 15  
    Nabylem te kolumny jakis tydzien temu ale nie jestem do konca z nich zadowolony. Graja na 12 m2 podkrecajac wzmacniacz na doslownie 3, basy zaczynaja trzeszczec. Niby kolumny maja 180W znamieniowej. Wydawalo mi sie ze to wystarczajaco. Czego to jest wina . Prosze o odpowiedz .
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    Może masz uszkodzony głośnik, wzmacniacz albo podajesz na wzmacniacz przesterowany sygnał .
    Pawel31
    Level 12  
    Witaj kolego nie słuchaj ludzi ze zle masz je zregenerowane są to juz nowe zawieszenia w tych kolumnach w nich nie mogło sie rozsypać.Po pierwsze te kolumny maja ogromną moc, wzmak widocznie masz za słaby zeby ja rozbujać potrzeba minimum podkreślam minimum 100 w na kanał.
    mczeslaw
    Level 36  
    Pawel31 wrote:
    Witaj kolego nie słuchaj ludzi ze zle masz je zregenerowane są to juz nowe zawieszenia w tych kolumnach w nich nie mogło sie rozsypać.Po pierwsze te kolumny maja ogromną moc, wzmak widocznie masz za słaby zeby ja rozbujać potrzeba minimum podkreślam minimum 100 w na kanał.

Ciekawy jestem tych rewelacji że tam jest nowe zawieszenie. Ciekawe jakie, bo ja myślałem że piankowe jak w GDN25/40 / 55 /60 , tam są bodajże /55 tylko w wersji 15 Ω. Więc kolego nie zciemniaj, bo tam jest typowe zawieszenie - tonsilowska pianka.
    (Te kolumny to inna wersja Scherzo 350).
    Dani66
    Level 30  
    Powodów może byc kilka:
    - uszkodzony głośnik;
    - uszkodzone zawieszenie;
    - za słaby wzmacniacz i głosniki "latają" w kolumnie;
    - za małe pomieszczenie, żeby mówic o dobrym wykorzystaniu tych potężnych kolumn.
    Wg mnie to będzie ta pierwsza opcja. Miałem podobnie tylko, że z innym modelem kolumn (nie chodzi o nic z Tonsila) i doszło do tego, że po rozebraniu kolumny trzeba było wymienić głośnik niskotonowy. Najpierw nie mogłem dostać zamiennika więc naprawiłem je domowym sposobem, ale gdy tylko znalazłem odpowiedni głośnik to kupiłem i od razu wymieniłem. U Ciebie jest o tyle gorzej, że masz głośniki 15 ohmowe, których już nie produkuje się. I to największy ból - sam mam Scherzo 350, ale jeśli kiedykolwiek im się coś stanie to będzie nie lada problem. Najlepiej to rozbierz kolumnę i przekonasz się co się stało, ale ja obstawiam, że skoro trzeszczą to po prostu ktoś Ci sprzedał bubel, bo doskonale wiedział, że nie dostanie zamienników. A może napisz do Tonsila (albo najlepiej zadzwoń) i spytaj czy da się coś z tym zrobić. Myślę, że jest jakaś mozliwość naprawy lub wymiany mimo, że nie produkuje się tych głośników.
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    Podłącz kolumny pod mocniejszy wzmacniacz, sprawdź wszystkie głośniki. a jakie masz źródło dźwięku ? Jak głośniki będą dobre to sprawdź wzmacniacz . wzmacniacz może być uszkodzony. Bo mocy chyba nie ma za mało. Powinien radzić sobie z tymi kolumnami
    Dani66
    Level 30  
    No to czyli opcja za słaby wzmacniacz odpada. Wg mnie to uszkodzony głośnik/głośniki.
    mczeslaw
    Level 36  
    Z GDN25/55 15Ω większych problemów nie ma. Firma Unifon z Wrześni je zregeneruje na komponentach niemal że oryginalnych ( duża powtarzalność paramertów). Nawet jak cewka jest spalona, co w tym przypadku raczej nie wchodzi w rachubę, to takimi dysponują.

Co do kupna takich głośników to istotnie już nowych nie kupi się. Ale jest na szczęście Unifon.
    novvik
    Level 15  
    ale czy to mozliwe ze wszystkie 4 glosniki basowe sa rozwalone ???
    Kolumny wygladaja pieknie koles od ktorego je kupywalem mowil ze graly okazyjnie i nie byly katowane. Co do wzmacniacza ten technics ma chyba ponad 100W na kanal takze on daje rade. Moze to ten maly pokoj a moze zabardzo szaleje z tym basem mam equalizer gdzie bas jest podniesiony na maxa ;p .
    Wzmacniacz jest podpiety pod komputer
    puma1515
    Level 16  
    Też mam takie kolummny tylko w wersji scherzo i moze zawieszenie poszlo chodz stały bo jak kolumny stoją w pokoju gdzie jest mała wilgotność i zaczynasz głośno słuchać to wtedy beda pękać.Zobacz je dokładnie czy nie są uszkodzone.

A jescze chciałęm się zapytać czy unifom ma cewki do tych głośników.
    novvik
    Level 15  
    Zawieszenie wydaje sie byc dobre chociaz nie znam sie az tak bardzo na tym.
    Nie wiem nie wiem co jest grane bede musial popytac u znajomych kto sie zna lepiej niz moze je przegladnie i cos wiecej powie.
    Z gory dzieki za szybkie odpowiedzi i zainteresowanie ;]

Dodano po 3 [minuty]:

a i jeszcze jedno w jednej kolumnie wlasnie przy mocniejszym podkreceniu basu cos tyka. Na zewnatrz tego nie slychac ale gdy przylozy sie ucho do samej kolumny slychac takie tykanie, cos jakby kabel walil o wnetrze kolumny ale to chyba nie mozliwe. W drugiej kolumnie czegos takiego nie ma moze wiecie czym to moze byc spowodowane.
    Pawel31
    Level 12  
    Co ty człowieku mczeslaw gadasz, zastanów sie w voyagerach jest 25/80/6
    mczeslaw
    Level 36  
    Pawel31 wrote:
    Co ty człowieku mczeslaw gadasz, zastanów sie w voyagerach jest 25/80/6

Co ty człowieku się odzywasz były też i 25/55/6 15Ω. Tylko że ty nie wiesz czym się różniły, to te same głośniki.
    Za dużo kolego tych kolumn się narozbierałem żebym nie wiedział co gadam i to bez zastanowienia :D

Nie masz pewności co do swojego postu ( wypowiedzi) - to siedź cicho :idea:
    Artur k.
    Admin of Audio group
    novvik wrote:
    moze zabardzo szaleje z tym basem mam equalizer gdzie bas jest podniesiony na maxa ;p .

I wszystko w temacie.
    Ta seria wzmacniaczy osiąga maksymalne wysterowanie przy gałce ustawionej mniej więcej na 4 (zakładając, że podajemy nominalny sygnał na wejście), jak do tego dołożyć te bezmyślnie podbite na max niskie tony, to mamy przesterowanie gotowe już przy 3, a nawet niżej.
    Wzmacniacz SU-V65A ma 2x85W przy obciążeniu 8Ω, proszę nie wprowadzać w błąd pisząc ponad 100W!

Kolegę autora tematu proszę o niezwłoczne poprawienie pisowni we wszystkich swoich postach. Znaki interpunkcyjne Koledze zniknęły z klawiatury?
    novvik
    Level 15  
    Czyli wszystko jasne za slaby wzmacniacz do takich kolumn. A jaki byscie polecali wzmacniacz zeby w pelni wykorzystac takie kolumny. ??

Znaki interpunkcyjne ?? Chodzi Ci o kropki i przecinki wszystkie sa na miejscu.

A co do 100W napisalem "chyba" bo sam sie nie znam tak mi sie poprostu wydawalo z powodu sporego poboru pradu.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Wzmacniacz jest jak najbardziej dobry, tylko Ty usiłujesz z tego sprzętu wycisnąć coś, czego on nie potrafi.

Chcesz mieć dużo basu, to kup sobie subwoofer i nie męcz tych biednych kolumn i wzmacniacza.
    puma1515
    Level 16  
    Musze powiedzieć że jestem zdziwiony że piszesz że ma sobie kupić subwoofer ponieważ mam te kolumny i nie wiem dokładnie nawet jakiej mocy bo przy moim amplitunerze Pioneer VSX-839RDS potrafią zagrać bardzo dobrym basem.
    Musze tez napisać że słyszałem juz pare subwooferów i większość nie miała tak dobrych niskich tonów jak właśnie tych kolumn.
    novvik
    Level 15  
    Juz mialem subwoofer aktywny tonsila 200a. To cos bylo ledwo slyszalne w pokoju obok, nawet gdzies na elektrodzie jest moj post odnosnie tego suba. Pytalem sie w nim czy cos zle podlaczylem czy co bo bas byl okropny. Dwa dni po kupnie sprzedalem go. Jak moge meczyc te glosniki skoro wzmacniacz jest za slaby do nich ?
    To nie wiem jakich kolumn bym potrzebowal zeby bass rozsadzal pokoj a przy tym one same sie nie meczyly ;p Tonsil Zeus ?? Troche za drogie jak na moj budzet. Nie wiem nie wiem poradzcie cos zmienic kolumny czy wzmacniacz ???
    Dani66
    Level 30  
    Kolumny masz jak najbardziej odpowiednie do tego, żeby "bas rozsadzał pokój" tylko wzmacniaczowi tych basów brakuje. Zmień wzmacniacz i po problemie. I to, że trzeszczą niskie tony to Twoja wina, bo skoro na equalizerze bas masz na full to się nie dziwię, że Ci trzeszczą. Po co wysilasz i niszczysz tak dobre kolumny. I tak mają one nadmiar basu, który niemal przesłania resztę pasma więc po co jeszcze chcesz wyciskać. Przecież to samo dudnienie a nie muzyka. Trochę umiaru i mądrości podczas używania sprzętu i nie będzie takich problemów.
    novvik
    Level 15  
    No ok ok ale na jaki wzmacniacz wymienic zeby dal rade z tymi kolumnami ???
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    Jak grasz wzmacniaczem na full jego mocy i jeszcze masz full podbicie basu to przesterowujesz wzmacniacz i dlatego trzeszczy. Przy większej głośności zmiejsz podbicie basu i powinno być po problemie, jak nie to zmień wzmacniacz.
    Dani66
    Level 30  
    Najlepszą propozycją wg mnei byłby Denon PMA-1560r, ale sporo kosztuje. I to naprawdę bardzo dobry wzmacniacz.
    novvik
    Level 15  
    Rezczywscie drogi, niestety ale na taki narazie mnie nie stac moze kiedys kupie. Narazie zostanie ten co jest.
    Dzieki wszystkim za pomoc :)
    Dani66
    Level 30  
    Jeśli podłączysz jakiś wzmacniacz o rzeczywistej mocy2x100W to wystarczy spokojnie do tych kolumn do zastosowan domowych.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    A czym według Kolegi będzie się różnił wzmacniacz 2x100W od technicsa 2x85W? Przecież to tylko 15W więcej.
    novvik
    Level 15  
    A moze wzmacnaicz estradowy co ? :p 2x250W ???
    Artur k.
    Admin of Audio group
    novvik wrote:
    A moze wzmacnaicz estradowy co ? :p 2x250W ???

Podłącz, podbij bas na maks i idź do sklepu po nowe kolumny :)

Z tego sprzętu, który masz nic więcej nie wyciśniesz, nawet jeśli wymienisz wzmacniacz na taki, który będzie miał 150W.
    Po prostu masz za wysokie oczekiwania, widocznie to co dla innych znaczy "dużo basu", to dla Ciebie jest wciąż za mało.
    Mam SU-V65, wiem jak on gra i na pewno nie można powiedzieć, że "nie ma basu".
    Dlatego też poleciłem zakup subwoofera. Kup potężny subwoofer, tak żeby miał ze 400W, bo najwyraźniej nic innego Cie nie zadowoli.
    Ewentualnie spróbuj jeszcze pokombinować z ustawieniem kolumn w pokoju.