Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do drzwi mieszkania

11 Lut 2009 16:55 1473 5
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie.

W związku z coraz częstszymi aktami wandalizmu i niszczenia zamków w mojej kamienicy (w tym miesiącu wydałem 600zł na rozwiercanie zamków i nowe wkładki) zastanawiam się nad dorobieniem do zamka możliwości otwierania przy pomocy pilota. Moja aktualna wkładka posiada wewnątrz wystający trzpień, na którym osadzone jest pokrętło do otwierania drzwi.

Szukam więc silnika krokowego obracającego (najlepiej bez przekładni/zębatek) wkładką.
    Silnik musiałby wykonać pół obrotu po każdym wciśnięciu przycisku na pilocie (w lewo lub prawo zależnie od przycisku). Najlepiej, aby silnik był maksymalnie płaski oraz miał w osi otwór, w którym można by przy pomocy np. śrub zacisnąć trzpień wkładki.

I tu mam pytanie - czy takie silniki są produkowane i - jeżeli tak - jak się one nazywają/gdzie można je kupić, bo w kilku sklepach już się pytałem i nikt nic nie wie.

Widziałem w sklepie gotowe zestawy tego typu, lecz ich cena (ponad 500zł) jest chwilowo powyżej moich możliwości, dlatego myślałem o czymś, co sam mógłbym zrobić.

Ze sterownikami i pilotem nie powinno być problemu, teraz szukam samego silnika.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 26  
    Czy nie prościej sterować pilotem zaczep elektromagnetyczny?taki jak w domofonie.
  • Poziom 13  
    Myślałem nad tym, ale musiałbym bardzo mocno przerabiać drzwi i futrynę.
    Teraz mam drzwi antywłamaniowe z zamkiem wielopunktowym i chciałbym, aby pilot sterował właśnie tym zamkiem, przez prosty obrót już istniejącej wystającej osi wkładki
  • Poziom 28  
    Może jekieś serwo, albo bezpośrednio na osi, albo cięgło do dźwigienki na osi.
  • Poziom 40  
    Witam
    Nie zapomnij też o buforowym zasilaniu, ale i tak praktycznie potrzebny jest jakiś awaryjny sposób dostania się do środka jak elektronika nawali :cry: . Niestety, nie jest to tani sposób zamykania drzwi.
  • Poziom 13  
    Awaryjnie w każdej chwili mogę otworzyć zamek kluczem, tak jak do tej pory.
    Po prostu od wewnątrz, zamiast pokrętła chcę mieć silnik sterowany pilotem.

P.S. załączam szkic o co mi mniej więcej chodzi:
    Pilot do drzwi mieszkania