Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis architektury mikrokontrolera AT89S52.

kcmr 11 Lut 2009 18:02 1531 5
  • #1 11 Lut 2009 18:02
    kcmr
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Otóż mam taki problem, że dostałem zadanie aby opisać architekture mikrokontrolera AT89S52. Mój problem polega na tym, że w życiu codziennym nie mam żadnego kontaktu z tymi tematami, a opis tego układu jaki mi się udało znaleźć jest w całości w języku angielskim (pdf. ze strony Atmela), i od paru dni już siedze nad tym i próbuje przetłumaczyć, jednakże efekty są bardzo mizerne, gdyz w wiekszości jest to język techniczny i wymaga znajomości tematu mikrokontrolerów. Oczywiście szukałem na tym forum informacji i znalazłem jeden temat o polskim opisie AT89S52 (z 2006, temat został zamkniety dlatego nowy otworzyłem) jednakże nie było tam nic konretnego co mógłbym wykorzystać.

Dodam tylko jeszcze, ze książke pana Rydzewskiego posiadam (i jeszcze inne pozycje) jednak i to zbytnio nie pomaga mi w konkretnym przetłumaczeniu atmelowskiego pdf.

Jeśli ktos ma opis architektury At89S52 po Polsku to byłbym bardzo wdzieczny za udostepnienie lub podanie namiarów, gdzie moge znaleźć rozwiązanie mojego problemu.

0 5
  • #2 12 Lut 2009 11:29
    ralph.
    Poziom 11  

Witam

Spróbuj poszukać w pdf-ie Książkę Tomasza Stareckiego pt."Mikrokontrolery 8051 w praktyce" - rozdział 2 myślę ze to powinno wystarczyć.

pozdrawiam

0
  • #3 12 Lut 2009 17:02
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Ale AT89S52 ma architekturę dokładnie taką samą, jak procesor 8052 opisany w książce pana Rydzewskiego. Jedyną różnicą jest pamięć programu flash (zamiast EPROM) i dodane SPI + możliwość programowania ISP. Reszta jest dokładnie taka sama.

0
  • #4 12 Lut 2009 21:25
    kcmr
    Poziom 9  

Aha, czyli jesli przy opisie np. liczników posłuże sie opisami z książki pana Rydzewskiego bądź Stareckiego zamiast dosłownego tłumaczenia z Atmelowskiego pdf. to błędu nie popełnie??

p.s. przepraszam za takie pytania, ale naprawde na codzień nie mam z tym tematem w ogółe styczności, a nie chce napisać totalnych głupot lub jakiś niedorzeczności.

0
  • #5 13 Lut 2009 07:45
    Chris_W
    Poziom 37  

Tak, możez bazować na klasycznym 8051, dodaj tylko dodatkowo rozdział o programowaniu ISP, jest chyba jeszcze watchdog dodatkowo w tym układzie.

0
  • #6 13 Lut 2009 18:18
    kcmr
    Poziom 9  

Ok, dziekuje bardzo za informacje i naprowadzenie na odpowiednią ścieżke.

0