Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex CD2500 - słaba słyszalność

Kapek 11 Lut 2009 19:44 1077 1
  • #1 11 Lut 2009 19:44
    Kapek
    Poziom 10  

Witam. Przyszło mi zajmować się domofonami tej firmy a nie mam w tej kwestii doświadczenia. I już problem. Abonenci na słuchawkach słyszą dobrze a przy kasecie rozmownej słabo ich słychać, podobnie jak zwrotny sygnał dzwonienia po wybraniu lokalu. Znalazłem panel elektroniki i zgodnie z instrukcja próbowałem regulacji głośnika ale nic to nie dało. Sprawdzałem tez programowo czy jakiś unifon nie jest źle odłożony ale nic nie wyszło. Na razie nie chciałbym dobierać się do kasety rozmownej stad moje pytanie brzmi: czy w kasecie rozmownej znajduje się sam głośnik czy tez jest jeszcze jakiś wzmacniacz? Jaki głośnik jest tam zamontowany. Pytam o to gdyż myślę o podłączeniu głośnika wprost do kasety elektroniki żeby ograniczyć usterkę.

0 1
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2009 09:59
    Nowart
    Poziom 20  

Witam
    W panelu CP-25xx Laskomexu znajduję się fizycznie tylko głośnik podłączony do zacisków K4, K5. Cała reszta jest w kasecie elektroniki, sprawdź sam głośnik to dość częsta przypadłość paneli z LX-u, potem proponuję sprawdzić kondensator separujący głośnik na płytce elektroniki przy zacisku K4 (najlepiej miernikiem ESR, lubią wysychać ten kondziory) Powodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

A głośnik to 0,25W, 8om

0