Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 9725 - nie wiruje

kamilazarembska 11 Lut 2009 20:40 4443 9
  • #1 11 Lut 2009 20:40
    kamilazarembska
    Poziom 2  

Witam,
    Szukając odpowiedzi na moje pytanie trafiłam na to forum. Mam problem, mianowicie pralka AWE 9725 przestała nam niedawno wirować. Jako w miarę kumaci ludzie wyczyściliśmy filtr, kupiliśmy Calgon i Beckman'a. Na nic. Po wielu walkach, pralka dalej nie wiruje. Reszta jest ok.
    Najbardziej dziwi mnie symbol, który pojawia się na wyświetlaczu - |_|_| i zamienia się w |-|-|. Nie ma tego w instrukcji. Nie znalazłam również jak zresetować programator.
    Czy ktoś miał podobny przypadek?
    Za pomoc z góry będę wdzięczna.
    Pozdrawiam,
    Kamila

0 9
  • #2 13 Lut 2009 05:22
    waldek259
    Poziom 19  

Jak układ hydrostatu wyczyszczony to pozostaje sprawdzić silnik.Daj jakieś zdjęcia.Aby zobaczyć jak ten silnik wygląda czy jest indukcyjny czy komutatorowy.Jak sprawdzić silnik jest tutaj na forum kilka wskazówek.

1
  • #3 13 Lut 2009 19:54
    tomtro74
    Poziom 2  

Przyczyn moze byc kilka, uszkodzenie programatora, uszkodzenie przełącznika ciśnieniowego, względnie zatkanie rurki ktora do niego wiedzie. Uszkodzenie silnika malo prawdopodobne.

0
  • #4 13 Lut 2009 21:36
    kamilazarembska
    Poziom 2  

Wiedzą Panowie co? Dosłownie po napisaniu tego posta wstawiłam jeszcze raz z Calgonem pralkę i nagle... zaczęła wirować :). Nie wiem czemu wcześniej nie działała. Grunt, że w końcu będę mieć czyste pranie.
    Cud ;)

0
  • #5 13 Lut 2009 21:46
    nares
    Specjalista AGD

kamilazarembska napisał:

Cud ;)

Ale tylko chwilowy - wpisz w szukajkę układ hydrostatu....

0
  • #6 11 Mar 2009 17:50
    kamilazarembska
    Poziom 2  

ech, chyba Pan wykrakał :(

czy opłaca się w takim razie to naprawiać? Ew. czy da się to wymienić samemu i gdzie tej bulwy szukać.

0
  • #7 11 Mar 2009 18:27
    nares
    Specjalista AGD

kamilazarembska napisał:
    ech, chyba Pan wykrakał :(

Nie wykrakałem, taka przypadłość powraca, jeżeli się dokładnie nie wyczyści rzeczonego układu. Nawet krakowski serwis, nie powinien w tym przypadku być drogi.

0
  • #8 14 Lut 2012 10:03
    blach_123
    Poziom 1  

Witam

Mam podobny problem.
    Sprawdziłem rurkę hydrostatu - jest drożna.
    Przełącznik ciśnieniowy - jak dmucham w rurkę to klika - to chyba też ok.
    Pralka nie wiruje.
    Pomoże ktoś?
    Dzięki

0
  • #9 16 Lut 2012 22:01
    Patryk L

Poziom 15  

Nie wiruje - nie może wejść na wysokie obroty wirowania (czas leci a pralka próbuje ułożyć pranie w bębnie) ? Można wymienić pasek. To częsty przypadek nie wirowania w pralkach WH.

kamilazarembska: te kreski o których piszesz to tzw 6-ty zmysł. Pralka przelicza sobie czas do zakończenia prania.

0
  • #10 17 Lut 2012 15:39
    inż81
    Poziom 16  

Po drugiej stronie wężyka jest kubek hydrostatu - należy go wyczyścić.

0