Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 9725 - nie wiruje

11 Lut 2009 20:40 4899 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    Szukając odpowiedzi na moje pytanie trafiłam na to forum. Mam problem, mianowicie pralka AWE 9725 przestała nam niedawno wirować. Jako w miarę kumaci ludzie wyczyściliśmy filtr, kupiliśmy Calgon i Beckman'a. Na nic. Po wielu walkach, pralka dalej nie wiruje. Reszta jest ok.
    Najbardziej dziwi mnie symbol, który pojawia się na wyświetlaczu - |_|_| i zamienia się w |-|-|. Nie ma tego w instrukcji. Nie znalazłam również jak zresetować programator.
    Czy ktoś miał podobny przypadek?
    Za pomoc z góry będę wdzięczna.
    Pozdrawiam,
    Kamila
  • Poziom 19  
    Jak układ hydrostatu wyczyszczony to pozostaje sprawdzić silnik.Daj jakieś zdjęcia.Aby zobaczyć jak ten silnik wygląda czy jest indukcyjny czy komutatorowy.Jak sprawdzić silnik jest tutaj na forum kilka wskazówek.
  • Poziom 2  
    Przyczyn moze byc kilka, uszkodzenie programatora, uszkodzenie przełącznika ciśnieniowego, względnie zatkanie rurki ktora do niego wiedzie. Uszkodzenie silnika malo prawdopodobne.
  • Poziom 2  
    Wiedzą Panowie co? Dosłownie po napisaniu tego posta wstawiłam jeszcze raz z Calgonem pralkę i nagle... zaczęła wirować :). Nie wiem czemu wcześniej nie działała. Grunt, że w końcu będę mieć czyste pranie.
    Cud ;)
  • Specjalista AGD
    kamilazarembska napisał:

Cud ;)

Ale tylko chwilowy - wpisz w szukajkę układ hydrostatu....
  • Poziom 2  
    ech, chyba Pan wykrakał :(

czy opłaca się w takim razie to naprawiać? Ew. czy da się to wymienić samemu i gdzie tej bulwy szukać.
  • Specjalista AGD
    kamilazarembska napisał:
    ech, chyba Pan wykrakał :(

Nie wykrakałem, taka przypadłość powraca, jeżeli się dokładnie nie wyczyści rzeczonego układu. Nawet krakowski serwis, nie powinien w tym przypadku być drogi.
  • Poziom 1  
    Witam

Mam podobny problem.
    Sprawdziłem rurkę hydrostatu - jest drożna.
    Przełącznik ciśnieniowy - jak dmucham w rurkę to klika - to chyba też ok.
    Pralka nie wiruje.
    Pomoże ktoś?
    Dzięki

• Poziom 16  
    Nie wiruje - nie może wejść na wysokie obroty wirowania (czas leci a pralka próbuje ułożyć pranie w bębnie) ? Można wymienić pasek. To częsty przypadek nie wirowania w pralkach WH.

kamilazarembska: te kreski o których piszesz to tzw 6-ty zmysł. Pralka przelicza sobie czas do zakończenia prania.
  • Poziom 16  
    Po drugiej stronie wężyka jest kubek hydrostatu - należy go wyczyścić.