Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dvb-t a wyłączenie sygnału analogowego

leo10 11 Lut 2009 21:26 3969 5
 • #1 11 Lut 2009 21:26
  leo10
  Poziom 9  

  Witam
  instalacja tv w hotelu na 150 apartamentów , z zapowiedzi naszych włodarzy wynika że w przyszłym roku zostanie uruchomiona na tym terenie tv naziemna cyfrowa i tu pojawia sie problem ;
  jakie odbiorniki tv (mpeg 4)
  czy instalacja tv bedzie wymagała przeróbek

  w chwili obecnej 3 anteny ATX , wzmacniacz wwk 861 , wzmacniacz wmx 2 szt , gniazda koncowe

  z góry dzięki za pomoc

  0 5
 • #2 11 Lut 2009 21:35
  pajo21
  Poziom 35  

  Wielkich zmian w instalacji nie będzie.Wystarczy zrobić małą stacje czołową składającą się z kilku tunerów mpeg4.Jakie tunery to dopiero czas pokaże co zaoferuje rynek.

  0
 • #4 11 Lut 2009 21:39
  elektor18
  Poziom 18  

  Witam
  Cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T) już nadaje.Cyfrowy przekaz dostępny jest z nadajników naziemnych a odbiór możliwy za pomocą standardowej anteny telewizyjnej. W Warszawie oferta obejmuje już kilkanaście kanałów telewizyjnych i radiowych w idealnej cyfrowej jakości.Oferta jest już dosyć interesująca a m.in. zawiera pełny pakiet telewizji publicznej. Wszystko wskazuje na to ,że standardem w Polsce będzie format MPEG-4 .Telewizja naziemna to przyszłość telewizji cyfrowej w Polsce i poważne zagrożenie dla kablówek oraz platform satelitarnych.Na dzień dzisiejszy oferta kanałów dostępnych w Warszawie jest całkowicie bezpłatna.
  Aby odbierać telewizję cyfrową z nadajników naziemnych ( w Warszawie z nadajnika zlokalizowanego na Pałacu Kultury ) potrzebna jest standardowa antena telewizyjna (taka sama jak do programów analogowych) .W zależności od miejsca (wielkości sygnału) można wykorzystać np. antenę pokojową (centrum) , antenę szerokopasmową zewnętrzną lub w miejscach bardziej oddalonych : antenę szerokopasmową ze wzmacniaczem.
  Do anteny powinno być dołączone urządzenie (dekoder) umożliwiajace odbiór telewizji DVB-T w formacie MPEG-4.
  Na dzień dzisiejszy jest kilka rozwiązań , które pozwalają na taki odbiór :

  * CYFROWY DEKODER ZEWNĘTRZNY Z MPEG-4
  * TELEWIZOR Z WBUDOWANYM TUNEREM DVB-T Z MPEG-4

  W ofercie producentów telewizorów do sprzedaży trafiły już telewizory z takimi tunerami.Wystarczy tylko podłączyć antenę telewizyjną i...to wszystko.

  * TELEWIZOR Z WBUDOWANYM TUNEREM DVB-T Z MPEG-2

  Niestety bardzo duże jest jeszcze na rynku telewizorów z wbudownym tunerem DVB-T ale z MPEG-2 (zwłaszcza w wyprzedażach w supermarketach).Taki telewizor niestety nie osłuży formatu MPEG-4 (taki standard ma być obowiązującym w Polsce).Jeśli już taki telewizor został zakupiony i posiada złącze do modułu CI - można użyć modułu do konwersji MPEG-4 na MPEG-2 .Takie rozwiazanie możliwe jest dzięki modułom sprzętowym np. firmy NEOTION serii NP-4 (MPEG-4).W ofercie naszej firmy znajdują się 2 najbardziej popularne : VIACCESS NP-4 oraz CONAX NP-4.

  * TELEWIZJA CYFROWA DVB-T MPEG-4 W KOMPUTERZE

  Najprostszy i najtańszy sposób na oglądanie telewizji w tym formacie.Wystarczy zakupić kartę z obsługą MPEG-4 /H.264 ( w ofercie naszej firmy HPC2000) , podłączyć antenę telewizyjną , zainstalować oprogramowanie i to wszystko.
  * TELEWIZJA CYFROWA DVB-T MPEG-4 W ODBIORNIKACH COMBO (SAT+DVB-T)

  Jeśli posiadamy zintegrowany odbiornik z wbudowanym tunerem satelitarnym i naziemnym oraz wejściem na moduł CI np. GOLDEN INTERSTAR 870 , możemy dokupić moduł do konwersji sygnału MPEG-2 na MPEG-4 np: VIACCESS NP-4

  Tak więc chyba już wszystko jasne:) Pozdrawiam
  Te informacje mają swoje źródło tu http://www.aca.pl/telewizjacyfrowa.html
  Wybrałem najistotniejsze info i zamieściłem żeby było "pod ręką"

  0
 • #5 11 Lut 2009 21:44
  pajo21
  Poziom 35  

  Jak kopiujesz jakiś tekst to zaznacz że jest to cytat i podaj źródło.

  0
 • #6 12 Lut 2009 17:30
  leo10
  Poziom 9  

  witam
  dzieki za informacje
  niestety nasz rynek jak zwykle nie nadąża
  telewizorów z mpeg 4 jak na lekarstwo
  przepisy i ustalenia są piękne na papierze , a życie sobie
  jeszcze raz dzięki

  0