Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lcd samsung SyncMaster 710n wyłącza się

romczyk 11 Feb 2009 21:58 6903 11
    romczyk
    Level 10  
    Witam mam problem z lcd samsung SyncMaster 710n po kilku godzinnej pracy wyłącza się , po ponownym włączeniu załącza się na sekundę i gaśnie i tak przy każdej próbie włączenia sytuacja powtarza się
    CZEMASTA
    Level 12  
    Witam!
    Też spotkałem się z taką usterką:D W inwerterze zestarzały się dwa kondensatory bodaj że po 47µF albo po 100µF. Jak rozbierzesz monitor to zaraz na zasilaczu, koło inwerterów są.
    Pozdrawiam Marcin
    romczyk
    Level 10  
    Mam pytanie czy to są niebieskie porcelanki ,czy elektrolity
    CZEMASTA
    Level 12  
    elektrolity- jak rozbierzesz monitor to zaraz koło inwerterów-(takie ekraranowane metalowe prostokąciki)
    romczyk
    Level 10  
    Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolity i nadal jest to samo po odpaleniu na sekundę odpala się monitor po czym się wyłącza
    matisblu
    Level 18  
    Witam!
    Zaznaczyłem Szanownemu koledze na płytce transformatorki inwertera nr 1 - należy sprawdzić czy obie strony pierwotna i wtórna nie mają przerwy lub zwarcia, oraz kondensatory elektrolityczne nr 2 które raczej nie wyglądają na wymienione. Te żółte prostokąty i niebieskie pastylki to kondensatory ceramiczne. Z drugiej strony płytki są tranzystory których uszkodzenie też będzie powodowało takie zachowanie monitora.
    lcd samsung SyncMaster 710n wyłącza się
    Powodzenia
    wlserwis
    Level 14  
    Te żółte prostokąty, Drogi Kolego, to akurat kondensatory filtra sieciwego - nie mają nic do rzeczy :D A te tranzystory to są owszem - na drugiej stronie płytki, ale tej zielonej (modułu).
    romczyk
    Level 10  
    Czy taka płytka modułu jest do zdobycia ?
    tomek2000
    Level 23  
    Cały moduł zasilacza kosztuje ponad 200zł. Bardziej się opłaca kupić uszkodzony monitor np ze zbitą matrycą.
    Też walczę w tym monitorze z inwerterem i sam sie zastanawiam czy nie kupić inaczej uszkodzonego na części.
    Ale przede wszystkim sprawdź transformatorki WN - na wtórnej często dostają przerwy.
    m75140
    Level 11  
    mam taki monitor ze zbita matrycą sprawna elektronika za 70 zł
    L0bo
    Level 26  
    Uszkodzone trafo WN daje dokładnie takie efekty. Zobacz, czy nie ma przerwy lub zwarcia do pierwotnego.