Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-Z22 Jeden kanał trzeszczy a drugi gra dobrze

11 Lut 2009 22:42 1520 5
  • Poziom 15  
    Technics SU-Z22 Jeden kanał trzeszczy a drugi gra dobrze co może być przyczyną co mam zrobić może wymiana końcówki? a może da się to naprawić bez wymiany końcówki bardzo proszę o pomoc:cry:

Dodano po 24 [minuty]:

Pomóżcie błagam
  • Poziom 31  
    Moze napisz kiedy trzeszczy?
  • Poziom 13  
    Najprostrze co może byc to uszkodzony potencjometr. Sprawdz, czy trzeszczy dla jakiegoś konkretnego ustawienia potencjometru. Najlepiej bez podania na wejście sygnału.
    Jeżeli jednak trzeszczy jeden kanał i nie słychać w nim muzy to poważniejsza sprawa :(
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Potencjometr jest ok jak dam na 50 głosu to cicho trzeszczy a drugi kanał ok i jeszcze nie podoba mi się jeden kondensator i tu pytanie ma wartość 3,3uf25v a czy mógłbym zastosować taki sam tylko że ma 50v bo nie mogę nigdzie go dostać
  • Poziom 27  
    Może być na napięcie 50v, nic się nie stanie.
    Wazne zeby byla pojemnosc taka sama.
  • Poziom 15  
    Nadal jeden kanał trzeszczy:(Mam kupić końcówkę mocy, czy da się to naprawić bez kupna końcówki?

==============================================================
    Uszkodzona była końcówka mocy, a przed wymianą końcówki wymieniłem wszystkie kondensatory. Wszystko działa, a nawet jestem zaskoczony jakością dźwięku.

============================================================
    Mam jeszcze jedno pytanie wydaje mi się, że bas jest na tej końcówce słabszy. Co mam wymienić? Może kondensatory filtrujące? Są tam dwie sztuki 6800Mikro 45V.