Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG9999M - jaki to kod błędu?

11 Lut 2009 23:26 2654 5
  • Poziom 17  
    Zmywarka na pr. Płukanie działa prawidłowo ale na innych pracuje ok. 30 min. (grzeje wodę) piszczy zapala się pr. 45/50 i miga kontrolka "Start". Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Za wszelką pomoc dziękuję. Pozdrawiam. :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Ile razy miga kontrolka START ? Jesli grzeje wode ale zatrzymuje sie w trakcie cyklu, stawiałbym na blad w odczycie temperatury. W takim wypadku albo to NTC albo modul.
  • Poziom 17  
    Nie wiem ile razy mruga :cry: a jaką wartość powinna mieć czujka ntc? :D
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Część nr 481228268012
    Wartości:

Zmywarka Whirlpool ADG9999M - jaki to kod błędu?
  • Poziom 21  
    Pytasz o kod błędu, a żadnego nie podajesz! Więc i ja zapytam, ile razy mruga kontrolka START?
  • Poziom 15  
    Podłączę sie do tematu bo też nie wiem co oznacza kod błędu (znalazłem wprawdzie service manual do zmywarki, ale tam taki przypadek nie jest opisany).

Uszkodzenie:
    - przy normalnym starcie (jakikolwiek program)
    - błąd wystepuje 3 razy na 5 uruchomień
    - zmywarka zaczyna pobierać wode, po minucie pojawia się błąd i jest woda wypompowywana

Kiedy wykonuję Test Active to migają dwie pierwsze diody a trzecia świeci sie cały czas - no i takiego błędu w serwisówce nie znalazłem.

W Teście Pasive migają dwie pierwsze diody więc jak rozumiem jest to błąd F7 - Flow Metter

Co oznacz ten błąd w Test Active lub co moze być przyczyną, że czasami pobieranie wody jest zatrzymywane (Flow Meter jest uszkodzony ?)

Aktualizacja 200128: Problem był z Flow Meter - a w zasadzie jest wciąż, zdarza mu sie poprostu nie wystartować, czy daje sie go jakoś czyścić ?
    Jak zdejmę obudowę to zaczyna działać, po skręceniu znów czasami nie startuje