Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet - ograniczniki temperatury

12 Lut 2009 02:36 5440 10
  • Poziom 10  
    Posiadam kocioł gazowy dwu funkcyjny TERMET gco 23-07. Służy mi on już tylko do podgrzewania c.w.u ponieważ do c.o. kupiłem piec węglowy. Problem miałem taki że po każdym dłuższym braniu ciepłej wody gasła świeczka, więc pewnego dnia wziąłem miernik i zacząłem od termopary. Przy zapalonej świeczce osiąga wartość 16mV , za pierwszym ogranicznikiem temperatury wartość waha się między 12-13 mV,natomiast za drugim ogranicznikiem (kominowym) jest tylko 4 czasami do 7 mV. Więc nie mając nowych ominąłem kominowy i podłączyłem pod pierwszy (wodny). Problem naprawił się na tyle że świeczka gasła ale dużo rzadziej. Postanowiłem ominąć i ten pierwszy ogranicznik i teraz śmiga bez gaśnięcia. Pytanie moje jest takie: czy przy takiej redukcji piec jest bezpieczny? Przypominam że nie pracuje i już nigdy nie będzie na c.o. . Jeżeli nie to prosił bym o namiary na jakiś tani sklep w Warszawie bądź internetowy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to kolego pozostaje się tylko modlic,aby nikt się nie zaczadził...
  • Poziom 10  
    można jaśniej ? od czego zaczadzieć ?
  • Poziom 26  
    Kolego to wyjmij hamulce w samochodzie. Jak ja lubie takie druciarstwo :)

Potrujesz rodzinę, a sam może i przeżyjesz to spędzisz resztę życia w kiciu.
    Szkoda Ci paru zlotych na profesjonalnego serwisanta ?? teraz pewnie weźmie od Ciebie więcej bo sam wsadzałeś rączki... taki czujnik kosztuje ok 50 zł. Miałem Ci podać stronę. Ale nie chcę byś sam to robił...juz i tak zachowałeś się jak ten właśnie przysłowiowy "fachowiec"
  • Poziom 10  
    Są normy, są przepisy, są ludzie którzy myślą - a ty dalej będziesz po swojemu uprawiał "kochane szewiectwo". To już nie jest epoka pana z czerwonym nochalem, młotkiem i francuzem, któremu jak powiesz że woda się leje to on - " a co się ma lać? ". Dzisiaj w kotach grzebią fachowcy od kotłów. Oni muszą mieć wiedzę hydraulika, ciepłownika, gazownika, elektronika. Zawołaj, on ci zrobi, a ty bedziesz spał spokojnie!!
  • Poziom 11  
    Wiem że temat stary , ale mam ten sam problem.
    Im krótszy "obieg" przewodów termopary, tym dłuższy okres działania pieca (mam Termet GCO-DP-23-17) i zgaśnięcia świeczki. W związku z tym mam pytanie : jaki jest okres zużycia termopary (myślę że wszystko się zużywa :) ) a właściwie ; czy termopara po 12 latach zachowuje swoje pełne właściwości ? Jaki opór (rezystancja :) dają przewody i bezpieczniki (wyłączniki bimetalowe) po tylu latach eksploatacji ?
    I ostatnie pytanie : czym różni się oryginalny ogranicznik temperatury ciągu spalin i wody (są dwa) w obiegu termopary od wyłącznika bimetalowego odcinającego przepływ prądu przy temp. 104 stopnie C. ? Bo w cenie jak 40 do 1 (zł ).
    Oryginały wyłączają przy temp. 105 stopni C. Czyli różnica 1 stopnia.
    Pozdrawiam-kralex.

• Poziom 24  
    Powiem krótko. Nadchodzi czas na zmianę kotła... 12 lat to cała epoka w dziedzinie gazowych urządzeń grzewczych.... Poza tym dzisiaj naprawisz jedno, a jutro może Ci się zepsuć drugie, bo wszystko z czasem się zużywa (nawet człowiek)
  • Poziom 11  
    Można było krócej- nie wiem nic. :(.

Pytania są konkretne , i nie takich oczekuję odpowiedzi.

Pozdrawiam-kralex.

• Poziom 24  
    Chyba nie zrozumiałeś przekazu. Po prostu, cokolwiek by to nie było, kocioł nadaje się do wymiany ze względu na wiek. Chyba że lubisz inwestować w stare, nieekonomiczne pudła to OK.
  • Poziom 11  
    kralex napisał:
    Wiem że temat stary , ale mam ten sam problem.
    Im krótszy "obieg" przewodów termopary, tym dłuższy okres działania pieca (mam Termet GCO-DP-23-17) i zgaśnięcia świeczki. W związku z tym mam pytanie : jaki jest okres zużycia termopary (myślę że wszystko się zużywa :) ) a właściwie ; czy termopara po 12 latach zachowuje swoje pełne właściwości ? Jaki opór (rezystancja :) dają przewody i bezpieczniki (wyłączniki bimetalowe) po tylu latach eksploatacji ?
    I ostatnie pytanie : czym różni się oryginalny ogranicznik temperatury ciągu spalin i wody (są dwa) w obiegu termopary od wyłącznika bimetalowego odcinającego przepływ prądu przy temp. 104 stopnie C. ? Bo w cenie jak 40 do 1 (zł ).
    Oryginały wyłączają przy temp. 105 stopni C. Czyli różnica 1 stopnia.
    Pozdrawiam-kralex.

Odpowiem sam-może komuś się przyda: termopara nic nie straciła ze swoich właściwości, bezpieczniki w obwodzie termopary zastąpiłem wyłącznikami bimetalowymi z Allegro po o,20 zł/sztuka. Działanie identyczne jak oryginały , tyle że tańsze 200 razy (!).

Powodem częstego gaśnięcia świeczki był zaklejony śmieciem jeden z dwóch otworów dyszy świeczki. Po prostu nie wiedziałem że mają być dwa mikro otworki, a widać było jeden.Płomień był słaby, i często gasł podczas lekkiego podmuchu , wywołanego pracą pieca.
  • Poziom 16  
    Przydało się kolego Kralex.
    Dzięki