Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renualt laguna kombi 99r. 1.8/16 problem z zapłonem

12 Lut 2009 09:43 3561 5
  • Poziom 2  
    Brak iskry na 2i3 cylindrze
    Cewki sprawdziłem są dobre
    Proszę o pomoc
  • Poziom 42  
    Zobacz czy masz sterowanie z pinu nr.1 z ECU. Oczywiście masą.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Drodzy koledzy proszę o pomoc z podpięciem Cewki zapłonowej.
    Mam podobny problem nie mam iskry na wszystkich świecach.
    Chcę sprawdzić czy przychodzą imulsy z ECU
    znalazłem podobny temat gdzie jest rysunek cewki zapłonowej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1710339.html#8263868
    Proszę o rozgryzienie podpięcia pinów na niskim napięciu.
    Domyślam się że:
    zasilanie+12
    zasilanie masa
    sygnał z ECU masa
    Tylko który jest który, u mnie w samochodzie jak mierzyłem miernikiem to są totalne głupoty nawet jakieś 5V się pojawia, masa ma 34Ohm-y względem akumulatora, dlatego jest mi potrzebne pewne rozpisanie pinów żebym był pewny co mierze i co ma być.
    No i kolejne pytanie.
    Domyślam się że immobilizer może odcinać iskrę (bardziej logiczne wydaje mi się odcięcie paliwa) ale sprawdzić trzeba wszystko.
    Jak sprawdzić czy immobilizer nie jest powodem problemu ?
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 14  
    A jak tam z diodą led immo?Miga szybko po przekręceniu zapłonu?

Dodano po 3 [minuty]:

Czy pompa po przekręceniu stacyjki się odzywa?JAK TAK TO CZY NA DŁUGO ?Czy w kluczyku jest pilot zamka centralnego?Mi to wygląda na immo,jeśli okaże się immo to mogę pomóc daro28elektro(malpa)wp.pl

Dodano po 21 [minuty]:

Fajnie by było jak byś sprawdził jaki sterownik siedzi?Czy FENIX 5 ((jedna wtyka)czy SYRIUS 32(dwie wtyki).sterowanie cewek w syrius 32 są na pinach 1 i 32 (sterowanie masą),Fenix 5 cewki ma na pinach28 i 29(sterowanie masą).Po drugie masz na cewkach 12V w trakcie kręcenia rozrusznikiem(tyczy tylko syrius 32 w fenix-e 5 masz stałe zasilanie cewek po przekręceniu zapłonu)?Po trzecie to jakie masz opory na cewkach uzwojeń pierwotnych(w Syrius 32 cewki są łączone szeregowo po dwie,Fenix 5 ma każdą normalnie)?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Co do pompki paliwa to nie napisałem że po przekręceniu stacyjni przekaźnik od pompki paliwa tyka (puszcza i łapie jak stroboskop) po wyjęciu go z gniazda i ponownym włożeniu jest cisza.
    Zmostkowałem przekaźnik i pompka pracuje cały czas. (paliwo jest podawane na tłoki bo po wykręceniu świec wydmuchuje opary.
    Iskry brak.
    Sterownik ma 1 dużą wtyczkę.
    Kontrolka od immobilizera gaśnie podczas kręcenia kluczykiem
    Pilot jest w kluczyku.
    Jeżeli chodzi o cewkę zapłonową to na których pinach powinno być stałe zasilanie przy FENIX 5 ?

Dodam że samochód jest z gazem.