Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Delphi] Kurs dla początkujących.

12 Kwi 2004 19:01 7341 14
  • Poziom 11  
    Witam

Mam problem polegający na tym, że chciałbym się nauczyc programować w Delphi. Zrobiłem takie małe programiki, które zostły zamieszczone w czasopismie Komputer Świat Ekspert. A chciałby się jeszcze szokolić (programować w tym języku).

Moje pytanie brzmi czy znacie może stronki gdzie jest opisane "Krok po kroku" jak napisac (jakis tam) porigram :?: :?:

Zamykam. - arnoldziq
  • Poziom 11  
    jasne wpisz w google delphi a wywali tobie pełno stron na ten temat .A w ogóle jak chcesz dobrze zapoznać się z delphi to polecam podręczniki jest ich także dużo
  • Poziom 11  
    a są takie podręczniki w pdf po polsku :?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Lepiej kup sobie jakąś książke - od czytania pdf'ówto oszalec można po jakimś czasie - przecież to jest strasznie niewygodne. Podręczniki nie sa aż tak drogie - kup sobie jeden za 50 zł i masz spokój na pół roku.
  • Poziom 10  
    ja polecam biblioteke;) i nawet nie trza placic tych 50zl, a ksiazke sie w miecha przestudjuje, ew. przdluzy sie. naprawde fajna sprawa. tylko trza znalesc dobra bilblioteke(np ja jestem w wojewodzkiej na rajskiej w krakowie).
  • Poziom 17  
    Tylko się nie zdziw jak w osiedlowej będziesz miał samet tytuły typu: Fortran, czy BASIC oraz programowanie maszyn cyfrowych. Ja takie mam u siebie - to musi być niestety biblioteka z kasą, a takich u nas nie ma za dużo. :cry:
  • Poziom 11  
    tjanusz dzięki za ten link do tej strony tam jest tego troche, narazie mi wystarczy. :)
  • Poziom 17  
    Ja delphi'ego uczyłem się od 5 klasy i teraz jestem w III gimnazjum. Kożystając tylko z pomocy w delphi 4.0 nauczyłem się robić profesionalne programy i nikt mi nie pomagał :)
  • Poziom 11  
    Ale jednak mam jeszcze jedno pytanie co do Delphi. Posiadam Delphi 7 i chciałbym się dowiedzieć czy jest łatka spolszczająca :?:
  • Poziom 17  
    O łatce spolszczającej jeszcze nie słyszałem.
  • Moderator Samochody
    Wybacz ale jak na poważnie myślisz o nauce programowania, zacznij od opanowania... języka angielskiego, bo bez tego ani rusz.
  • Poziom 17  
    Dokładnie, ja nawet przeszedłem na Windows'a 98 SE angielskiego i Offica 2000 Premium angielskiego, bo polskie to kaszana.
  • Poziom 11  
    Rozumiem no cóż będę próbować dzięki.