Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal WYSE WY-120

Maxxc 01 Gru 2002 14:38 2474 8
  • #1 01 Gru 2002 14:38
    Maxxc
    Poziom 14  

Cześć!
    Mam następujący problem: Zdobyłem w/w terminal, ale bez klawiatury; może ktos zna sposob kodowania sygnałów z i do klawiatury tak, abym mógł samemu zaprogramować sobie procek do klawiatury PC-towskiej (oczywiście nie wykluczam innych przeróbek) lub ma zbędną taką klawiaturę.
    Nawet w instrukcji serwisowej nie ma nic na ten temat.
    Terminal jest mi potrzebny, więc z góry dzięki za pomoc.

0 8
  • #2 05 Gru 2002 18:34
    Michal2002
    Poziom 21  

Byc moze sie myle ,ale jest mozliwe ,ze wymaga on klawiatury zgodnej z XT. MOZNA KUPIC TAKIE KLAWIATURY I JEST W NICH PRZELACZNIK XT/AT (tylko uzywane). Ewentualnie mam gdzies program do 89C2051 ktory robi konwersje AT>XT.
    Uruchamialem kiedys inne terminale i tak wlasnie to wygladalo.
    Pozdrawiam

0
  • #3 05 Gru 2002 20:13
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Niestety , do tych terminali są dedykowane klawiatury. Konkretna klawiatura do konkretnego terminala. Mam taki terminal ( inny model ) i klawiatura ma dodatkowe klawisze funkcyjne nie występujące w klawiaturach XT czy AT . :(

0
  • #4 11 Gru 2002 16:16
    Maxxc
    Poziom 14  

Do C2H5OH:
    Taaak - ma dodatkowe funkcyjne ,ale byly także klawki "PC-style" które nie różniły się wyglądem od PC-towskich;
    Czy mógłbym Ciebie prosić ( jesli masz terminal firmy WYSE) o podpiecie się skopem (jak masz to 2 -kanałowym) i jakiś prymitywny (lub w pelni profesjonalny :) ) szkic przekazu informacji z i do klawiatury ?
    Są tam kable opisane: CMD - do klawiatury i KEY - z klawiatury - tyle wiem z serwisówki ale niestety nic poza tym:
    - do czego jest CMD (COMMAND ?) i jak on dziala, jaka jest f pracy, ilobitowe dane itp.
    - KEY to odpowiedz klawiatury; byłbym wdzieczny za informacje, jak wyżej

0
  • #5 11 Gru 2002 17:51
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Właśnie rozkręciłem klawiaturę od swojego terminala. W środku zastałem tylko :
    2 x SN 74156
    1 x HEF 4051
    1 x LM 339

do tego kilkanaście rezystorów , diód i kondensatorów. Wnioskuję więc , że cały układ kontroli klawiatury znajduje się w terminalu.
    Klawiaturka jest podobna do PC-towej. Jednak ma ważny klawisz opisany jako MENU ( kontrola i ustawienia terminala ).
    Mój terminal nie jest podpięty do PC-ta . Terminal obsługuje modem TNC ( packet radio ) . Służy jako monitor lokalnej sieci packet-owej.

Pozdrawiam .

0
  • #6 11 Gru 2002 19:55
    Maxxc
    Poziom 14  

Ok dzieki
    Btw jaki masz terminal ?
    Wyse czy inny?
    Jak wyse to mógłbyś rozrysowac połączenia ? (schemacik)

0
  • #7 11 Gru 2002 23:00
    c2h5oh
    Moderator

Co do typu tego terminala , to będzie ciężko ..... jest bez tabliczki znamionowej . Z przodu , koło wyłącznika jest napis WYSE i pod spodem napisu cztery żółte pionowe kreski . Na klawiaturze od spodu jest naklejka , a na niej numer seryjny i napis : WYSE TECHNOLOGY SAN JOSE CANADA . Nic poza tym. Wtyczka na kabelku ma 10 szpilek . Monitor w terminalu monochromatyczny , bursztynowy . Z tyłu terminala złącza : RS , AUX , LAN , KEYB i zasilające .
    Tak więc to chyba inny model niż Twój.

0
  • #8 12 Gru 2002 10:20
    Maxxc
    Poziom 14  

Czesć !
    Ja mam z tyłu DB25F (PARALLEL) i DB9M (SERIAL 1) oraz DB25M (SERIAL 2)
    Klawiatura jest na wtyczce RJ-9 (baaaaaardzo wąski RJ-45) - 4 pin
    Gniazdko do klawki jest z przodu pod spodem z lewej strony.
    Więc chyba na pewno masz inny model
    Niestety :(
    Ale dzięki za pomoc.

0
  • #9 16 Gru 2002 17:09
    Maxxc
    Poziom 14  

Cześć !
    Zdobyłem klawiaturę do tego terminala :)
    Co prawda trochę porozbijaną ale dziala 5/10
    Teraz następny etap:
    Szukam instrukcji obsługi do tego terminala (tzw. User`s Manual)
    Może być od innego terminala (WY-50, WY-60 itp)
    Także instrukcja od PC-towskiego terminala mnie urządzi

0