Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY KV21LT1K D¬WIĘK NIE DZIAŁA

qaz43 12 Apr 2004 20:53 2643 19
    qaz43
    Level 12  
    Witam

Mam problem tego typu że posiadam telewizor jak w temacie i zabawiałem się trybem serwisowym nie majac zielonego pojęcia co tam poustawiałem

generalnie nie mam pojecia co to telewizor kupilem sobie 2 tygodnie temu i sie nudzilem to sie pobawilem troche

Jak w tytule nie działa mi dxwiek

Czy jest mozliwosc ustawic jakies wartosci standardowe żeby dxwiek dzialal

czy w kazdym tv bedzie inaczej

aha czy da sie z niego zrobic stereo

z gory bardzo dziekuje za jakakolwiek podpowiedz
    DiZMar
    Level 43  
    Najlepiej załadowac wsad pamięci
    ------------------------------------------------
    Pozdrowienia z Podlasia
    qaz43
    Level 12  
    ale ja nie znam sie wogule :(

nie wiem co to wsad pamieci a jak sie domyslam nic co moglbym zrobic w domu samemu

moze istnieje jakas funkcja ustawien standartowych

czy da sie to zalatwic bez serwisu

moze z takiego samego telewizora zczytac te wszystkie wartosci i poustawiac to samo u mnie

bylem w sklepie i maja jakis sony 29 cali i wyglada tak samo jak moj tylko wiekszy moze podejsc z pilotem tam i zczytac te dane choc nie mam zielonego pojecia czy to wogule ma sens

bo te wszystkie oznaczenia typu oeak-freq, acl, cb, automute, agc adjust, auto gain, l gating nic mi nie mowia

sciagnalem sobie Service Mode Sony Chassis FE2.pdf i to mi tez nic nie daje

bardzo prosze o pomoc
    DiZMar
    Level 43  
    To chyba bez prawdziwego fachowca się nie obędzie
    qaz43
    Level 12  
    a moze jakas pamiec gdzie to jest wszystko zapisane mozna zresetowac lub kupic i wymienic

zamiast dzwieku sa trzaski

moze jest ktos kto by mi powiedzial ktore pozycje sa od dzwieku to pokombinowalbym troche

nie chodzi o to zeby ojciec sie nie dowiedzial ze cos zmajstrowalem bo tv ma dopiero 2 tygodnie

jak narazie ogladam divx-y :D

z gory dziekuje za pomoc
    DiZMar
    Level 43  
    Pisałem Ci, że pomoże nowa pamięć ale ma być zaprogramowana programatorem. Może być stara ale trzeba j± przeprogramować. Możn też to zrobić przy pomocy funkcji serwisowych ale trudno tak na odległo¶ć, bo możesz jeszcze bardziej rozwalić. Być może zmieniłe¶ system na inny a powinien być DK. Masz Serwis Mode więc tam powiniene¶ znaleĽć. Tylko czy sobie poradzisz :?:
    qaz43
    Level 12  
    chyba nie ma opcji zmiany tego co Pan podal ale dziekuje za rade

w menu znajduje sie 6 zakladek

podalem wartosci ktore mam moze to cos pomoze

geometry - chyba nie wchodzi w gre dlatego nie bede pisal

service:- offset-r (0,63) mam 35
    - offset-g(0,63) mam 31
    - r-drive(0,63) mam 16
    - g-drive(0,63) mam 12
    - b-drive(0,63) mam 12
    - peak-freq(0,3) mam 1
    - luma-delay(0,15) mam 8
    - sco(0,3) mam 2
    - white-peak(0,15) mam 15
    - subcont(0,15) mam 10
    - subright(0,63) mam 28
    - subcool(0,63) mam 19
    - subsharp(0,63) mam 26
    - br. osd(0,15) mam 10
    - br. txt(0,15) mam 10

Design:
    - cdec mam 0001
    - mtx mam 00
    - acl mam 1
    - cb mam 0
    - bps mam 0
    - fco mam 0
    - str mam 0
    - cmb mam 00
    - in mam 001
    - cs1 mam 000
    - cs2 mam 000
    - hp2 mam 1
    - fo mam 00
    - poc mam 0
    - stb 1
    - vim 0
    - vid 1
    - stm 0
    - fsl 0
    - oso 1
    - for 11
    - dl 0
    - ncin 0
    - dfl 1
    - xtd 1
    - sbl 0
    - avg 0
    - evg 0
    - hco 0
    - sm 0
    - avl 0
    - ie2 0
    - rbl 0
    - akb 0
    - swo 0
    - rgb 0
    - soy 0
    - tfr 0
    - yuv 00
    - hbl 1
    - cld 0
    - fbc 0
    - pwl 0
    - svm 00
    - cor 11
    - bls 0
    - bks 1
    - evb 0
    - rpo 10
    - vma 00
    - ws 00

status: - tutaj sa wartosci ktorych nie mozna przestawic
    - por 1
    - ifi 1
    - sl 1
    - cd 0010
    - xpr 0
    - ndf 0
    - fsi 0
    - ivm 1
    - wbc 0
    - hbc 0
    - bcf 0
    - in2 0
    - sup 1
    - sn 10

if adjust
    - agc adjust(-16,15) 0
    - automute 1
    - auto gain 0
    - l gating 0

error menu - tez nic nie mozna zmieniac
    - eo2: ocp(0,255) 0
    - e03: ovp n/a(0,255) 0
    - e04: vsync(0,255) 0
    - e05: ikr(0,255) 0
    - e06: iic(0,255) 0
    - e07: nvm(0,255) 0
    - e08: jungle(0,255) 0
    - e09: tuner(0,255) 0
    - e10: soundp(0,255) 0
    - e11: 8v(0,255) 0

pod tym czas pracy telewizora

aha po wcisnieciu klawisza menu z pilota pojawia sie cos takiego

ADE TT--
    0561
    - C - A I X - NORM
    WD - - - - - - - - - - -

i wciskajac klawisze numeryczne po literkach TT pojawia sie cyferki

na tym chyba koniec
    DiZMar
    Level 43  
    Stanard fonii zwykle znajduje się w menu strojenia dostępne dla użytkownika i opisane zwykle w instrukcji obsługi. Jezeli to nowy TV to najepiej wezwis serwis gwarancyjny. Zrobi± Ci to za darmo, jezeli nie otwierałe¶ TV i nie zerwałe¶ plomb gwarancyjnych. Powodzenia
    qaz43
    Level 12  
    tv nie jest nowy

byl otwierany choc zadnych plomb nie ma i nic nie widac

pochodzi z media markt z wystawy po przecenie (jakies 150zl taniej)

nie wiem ale wydaje mi sie ze to chyba ja bede musial pojechac do nich i wtedy bedzie nieuniknione ze ojciec sie dowie ze cos majstrowalem

nie dostalem gwarancji sony tylko media markt

generalnie wychodzi na to ze to calodzienna wyprawajesli zrobia to na miejscu

aha ile by kosztowalo mniejwiecej nastroic taki tv w domu jesli to mozliwe

dzieki poadrawiam
    qaz43
    Level 12  
    w programowaniu recznym w instrukcji jest mozliwy wybor bg i dk a u mnie w tv nie ma

moze dlatego cos nie gra

w instrukcji nic wiecej nie ma (14 stron w tym 3/4 obrazkow)
    DiZMar
    Level 43  
    A może rzeczywi¶cie sam uskodził się a Twoje majstrowanie w serwisowych to zbieg okoliczno¶ci. zastanów się nad tym.........
    qaz43
    Level 12  
    NIE mozliwe bo zniknela mi takze opcja wlaczania tv po ustalonym czasie ktora byla wczesniej dostepna

wydaje mi sie ze po zabawach w ukrytym menu cos zmienilem i nie ma tych opcji
    DiZMar
    Level 43  
    W elektronice każda usterka możliwa. Miałem takich klientów co twierdzili, że nikt nie zagl±dał do TV a gdy pokazałem, że z tak wstawionymi lampami TV nie mógł grać to odpowiedziano mi: no chyba, że ja.... Tak zginięcie opcji wył.czasowego też mogł powstać "samo" i to mówię już zupełnie poważnie. Najlepszym wyj¶ciem byłoby przeprogramowanie pamięci a kilka wsadów do tego chassis mam. Tylko trzeba pamięć (prawdopodobnie 8pin) wylutować, włożyć do programatora przeprogramować i przełożyć do TV. Jeżeli to był wzorzec z zaprogramowanymi stacjami to one będ±. Ewentualnie trzeba dostroić odpowiednie kanały. Ot i wszystko. Programator rozwi±załby chyba sprawę. A tak bez serwisu chyba nie obejdzie się... :?: :!:
    janwaw
    Level 14  
    Witam,
    opis nieprawidłowo¶ci w ustawieniach parametrów odbiornika wskazuje na to, że zostały zmienione warto¶ci w opcji "Destination" (Docelowe przeznaczenie sprzętu). Opcja ta jest opisana w trybie "TEST MODE 2" - okre¶la specyfikę parametrów odbioru dla obszaru na który trafi sprzęt. Dotyczy to m.in. systemu dĽwięku, szeroko¶ci kanału (ew. rastra syntezy), odpowiedniego banku znaków teletekstu. Dużo oznak oraz opis okoliczno¶ci wyst±pienia problemu wskazuj± na to, że nat±piło przypadkowe wprowadzenie niewła¶ciwej warto¶ci tej opcji. Aby powrócić do wła¶ciwych nastawów należy:
    1. Wprowadzić tv w tryb serwisowy
    2. Po ukazaniu się liter "TT" nacisn±ć na nadajniku zd. sterowania klawisze "2" oraz "7" - tzn. wpisać liczbę "27"
    3. Wył±czyć odbiornik przy pomocy nadajnika zd. sterowania.
    W ten sposób zostanie wprowadzona opcja "Destination ADEKR" wła¶ciwa dla naszego obszaru. Powinno to zlikwidować problem.
    Pozdrawiam.
    qaz43
    Level 12  
    dizmar - bylbym bardzo wdzieczny za podanie mi informacji gdzie znajduje sie ta pamiec i jakie ma oznaczenia bo chcialbym sprawdzic czy zdloam to wylutowac i wlutowac

przed chwila rozkrecilem go i nie lapie sie w niczym (bardzo ladnie wyglada, tak porzadne i poukladane wszystkie elementy, wszedzie wtyczki a nie jakies bezsensowne lutowanie) jednak widac za co sie placi w sony prucz nowych patentow i technologii

janwaw - sprawdzilem i niestety nie podzialalo

choc jak to zrobilem to pojawil mi sie kraj w ktorym uzywany jest tv

wczesniej tego nie bylo tzn. jak kupilem to nie pamietam, po zabawie w menu serwisowym - nie bylo juz kraju polska tylko jakies inne

EUREKA W CZASIE STROJENIA AUTOMATYCZNEGO PODZIALALO

WIELKIE DZIEKI ZA POMOC

NIE WIEM JAK SIE ODWDZIECZYC

juz myslalem ze czeka mnie konkretny o.......

jakiez to proste

wczesniej przegladalem juz test mode 1 i test mode 2

choc nie znam sie za bardzo na angielskim i mialem klopoty

do tego nie wiedzialem co to jest TT i myslalem ze trzeba szukac tego na pilocie

alez ja jestem glupi ze sie nie domyslilem ze to jest cos z tym zwiazane

aha moze pomoglby mi Pan z obrazem bo tez sie duzo bawilem i ustawilem tak srednio a siedzialem nad tym z 3h i dalej jest nienajlepiej

moze jest tez jakis kod do tego choc nic nie widze takiego

moze jakas rada jak centrowac i ustawiac taki obraz (mnustwo tych opcji)

i moze jeszcze jesno pytanko czy jest mozliwosc przerobic tago tv na stereo

PS> LUBIE WSZYSTKO PSUC, TAKI JUZ JESTEM, ALE MOZE SIE CZEGOS NAUCZE

POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE
    qaz43
    Level 12  
    aha przepraszam ze tak niepukladane

czyste mysli bez zbednych upiekszen

mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale

POZDRAWIAM
    janwaw
    Level 14  
    Witam ponownie,
    regulacja parametrów toru wizji (Service) oraz geometrii obrazu (Geometry) jest bardzo żmudna i pracochłonna. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy parametry o warto¶ciach stałych s± prawidłowo wpisane. Wszystkie parametry opisane w instrukcji serwisowej jako "Adj" (Adjust) musz± być niestety indywidualnie ustawione do konkretnego układu elektroniki i egzemplarza lampy kineskopowej. Do regulacji musi być użyta standardowa, nieruchoma plansza obrazu kontrolnego z kołem, krat± itp.
    W przeciwnym wypadku, gdy obraz będzie ruchomy, o zmiennej tre¶ci, jasno¶ci i kontra¶cie - szkoda czasu i nerwów. Efekty będ± mizerne. Zakres, koszt i poziom komplikacji prac zwi±zanych ze stereofoni± (NICAM) zależy głównie od tego, w co uzbrojone jest aktualnie chassis (procesor dĽwięku, wzmacniacze) i jaka jest wersja software (mono/stereo). Informacja o tym znajduje się w trybie serwisowym: po wej¶ciu w tryb serwisowy należy wcisn±ć klawisz "MENU" na nadajniku zd. sterowania. Pokaże się menu główne, gdzie 3 najniższe linie zawieraj± info o chassis i wersji software oraz zastosowanym procesorze dĽwięku. Aby nie dłubać w istniej±cym układzie, można zawsze skorzystać z gotowych modułów (np. MJM) które posiadaj± instrukcje montażu, a sygnał stereo wyprowadzić do zewnętrznego wzmacniacza.
    Pozdrawiam.
    qaz43
    Level 12  
    witam

wielkie dzieki za informacje

sa mi bardzo pomocne

czy jest jakas standartowa latwa do zamocowania plytka

malo jest tak porzadnych i pomocnych ludzi

jestem bardzo mile zaskoczony

dziekuje

pozdrawiam
    janwaw
    Level 14  
    Witam,
    w sprawie informacji dot. modułu NICAM polecam odwiedzić www.mjm.pl Wg informacji które posiadam, jest to prawdopodobnie jedyny obecnie producent tego typu modułów. Okres masowych przeróbek na NICAM telewizorów przywożonych w ramach "importu prywatnego" z Niemiec i wyposażonych w system stereo A2 już się skończył, a odbiorniki tv stereo znajduj±ce się w bież±cej ofercie sklepów nie wymagaj± takich zabiegów. Pod podanym wyżej adresem znajduj± się również informacje nt montażu. Wymagaj± one od osoby dokonuj±cej instalacji modułu znajomo¶ci budowy i lokalizacji bloków funkcjonalnych w modyfikowanym odbiorniku. Na zakończenie ostatnia uwaga: z poprzednich postów wynika, że odbiornik w którym jest planowana instalacja modułu NICAM jest odbiornikiem nowym, eksploatowanym zaledwie kilkana¶cie dni i posiadaj±cym gwarancję. Polecam w zwi±zku z tym rozwagę i wstrzemięĽliwo¶ć przy podejmowaniu decyzji o montażu do chwili, gdy nie upłynie termin ważno¶ci gwarancji. Instalacja modułu jest zwi±zana z ingerencj± w układ elektryczny i konstrukcję mechaniczn± odbiornika, a co za tym idzie - z utrat± gwarancji. Na obecnym etapie eksploatacji (kilkana¶cie dni) nie wiadomo jakie tzw. wady ukryte mog± się w tym egzemplarzu ujawnić. Utrata gwarancji może być wtedy powodem niemiłych zaskoczeń i poważnego "bólu finansowego" zwi±zanego z odpłatnymi naprawami w serwisie.
    Pozdrawiam.
    qaz43
    Level 12  
    witam,

bylem wczesniej na tej stronie i nie wiedzialem ktory konkretnie model bo sa dwa F15A i F15D

i z Pana wypowiedzi wnioskuje ze F15D

generalnie pytalem sie czysto teoretycznie

wlasnie zamierzam dopiero cos kombinowac po gwarancji

lutowac potrafie ale czy to wystarczy :?:

i czy nie bedzie problemu podlaczyc do jakiegos zrodla zewnetrznego bo nie wiem gdzie bym wlozyl drugi glosnik

aha czy w takim razie jest sens przerabiac na stereo gdy prawdopodobnie sygnal bedzie szedl przez komputer w celu nagrywania dzwieku czy wtedy bedzie wyczuwalna roznica miedzy stereo i mono

czy da sie podlaczyc do line in w karcie muzycznej tak zeby uzyskac sygnal stereo bez modulow nicam

dziekuje i pozdrawiam