Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak ogrzewania z prawej strony mercedes 190 2.0d

12 Lut 2009 17:28 3094 15
  • Poziom 9  
    witam mam mercedesa z 91roku jakiś czas temu z prawej strony zaóważyłem że pomimo regulowania pokrętłemsiły nadmuchu cały czas leci zimne powietrze kolega wspominał mi o elektrozaworach ale ja ich tam nie widze pomużcie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    tak bo pokazywał mi w swoim a w moim są chyba wyszabrowane bo nic tam niema
  • Poziom 42  
    Elektrit - stoi u mnie takie coś i wiesz ,że też nie ma elektrozaworów.
    W 190 z tego wieku regulatory sterowane podciśnieniem , podobnie jak regulacja wysokości świateł przednich.
  • Poziom 9  
    moge poprośic jaśniej
  • Poziom 9  
    są trzy pokretła to środkowe wskazuje kierunki nawiewu a podspodem regulacia na "suwaku"
  • Poziom 42  
    Masz z pionowymi pokrętłami. Wszystko napisał Elektrit.
  • Poziom 9  
    i mugłbyś mi podpowiedziec jak to rozwiązac
  • Poziom 42  
    Mógłbym, a nie mugłbym , lecz po Twoich postach widzę , że sam sobie nie poradzisz ,jest tam trochę rozbierania , a szczególnie panela. Do wentyli dostaniesz się , po zdjęciu kratki na podszybiu.
  • Poziom 9  
    rozebrac deske potrafie bo miałem raz okazie
  • Poziom 9  
    wyciągnełem raz schowek i wydziałem przewody silnik był ciepły nie pamiętam dokładnie czy były 2 czy węcej w każdym razie tylko jeden był ciepły a reszta była zimna

Dodano po 5 [minuty]:

czy przyczyną może byc termostat bo taksamo długo hyta temperature
    i nie przekracza 80
  • Spec od Mercedesów
    Starzy fachowcy się przejechali...:D

Model W 201 nie ma żadnych elektrozaworów! Jest tylko jeden (wspólny na obie strony) zawór odcinający sterowany podciśnieniem - na podszybiu, koło silniczka dmuchawy.
    Podstawowa regulacja temperatury odbywa się mechanicznie - na zasadzie mieszania powietrza ciepłego i zimnego - jak w Polonezie.
    Jedna z przyczyn pow. usterki jest dosyć popularna: przedłużeniem osi pokręteł regulacji temperatury są takie kwadratowe, osadzone przegubowo bolce. Mają one być wsadzone w odpowiednie miejsca zespołu nagrzewnicy, żeby regulacja przebiegała prawidłowo.
    Wystarczy wyjąć radio, wsadzić łapkę i namacać.

Dodano po 3 [minuty]:

mały7 napisał:
    zaóważyłem że pomimo regulowania pokrętłemsiły nadmuchu cały czas leci zimne powietrze

Skup się Kolego: temperaturę chcesz regulować pokrętłem siły nadmuchu?
    Poza tym ten model nie ma czegoś takiego jak "pokrętło siły nadmuchu" - do tego celu jest suwak w górnej części panela.
  • Poziom 42  
    Gerri - dziękuję za wykład , zgadzam się w całej rozciągłości z Twoim wywodem. Jestem stary , ale fachowiec w MB to mniej.