Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp LC-32D65E odbiór w kompresji mpeg4

wojtek11111 12 Lut 2009 18:03 21456 14
  • #1 12 Lut 2009 18:03
    wojtek11111
    Poziom 10  

Witam

kupiłem tv sharp lc-32d65, jak wiadomo umożliwia on możliwość odbioru cyfrowej telewizji naziemnej jednak tylko w kompresji mpeg2.

:?:
    Czy ktoś posiada informacje na temat odbioru sygnału w kompresji mpeg4?

Wiem, że są specjalne karty, które montuje się w gniazdo CI, jednak nie wiem czy działa to poprawnie.

1 14
  • #2 12 Lut 2009 18:34
    cybereq
    Poziom 10  

ja tez mam sharpa z taka karta ale nie wiedziałem ze to pod mpeg4

2
  • #3 01 Lis 2010 10:52
    creepingdeath
    Poziom 24  

Podepnę się pod ten temat.
    Posiadam taki sam TV. Czy aby oglądać TV w systemie cyfrowym to muszę do gniazda CI dokupić moduł dostępu warunkowego? Po uruchomieniu "DTV" z pilota, pokazują się dostępne kanały i wyświetlana jest lista emitowanych programów. Jednak po wyborze kanału na ekranie pojawia się napis "odebrano niekompatybilny sygnał wideo". Rozumiem,że oznacza to tyle, że obraz jest kodowany w innym systemie niż ten który TV rozpoznaje (MPEG-2)? Czy na tym TV w ogóle można oglądać telewizję w systemie cyfrowym bez zewnętrznego dekodera?

PS: Czy ktoś próbował modułu "CI Neotion NP4 konwerter MPEG4 MPEG2"??

0
  • #4 14 Lis 2010 17:53
    bystra
    Poziom 10  

Witam

Posiadam Sharp LC32XL8E, również z wbudowanym MPEG2 i miejscem na moduł CI.
    Aktualnie nie znalazłem w sieci informacji na temat jakiejkolwiek w 100% zgodnej karty CI, kodującej z MPEG4 do MPEG2 do tego tv. Ogólnie to sytuacja wygląda tak, że z telewizorami firmy Sharp, mogą być problemy (do pozostałych marek wygląda na to, że są sprawdzone moduły CI).

Napisałem maila do producenta w tej sprawie - jak coś odpiszą to dam info.

Pozdrawiam
    Arek.

0
  • #5 15 Lis 2010 10:25
    creepingdeath
    Poziom 24  

Jak będziesz coś wiedział w sprawie to proszę o info na forum. Ostatnio robiłem upgrade softu, może to pomaga? niestety nie testowałem jeszcze karty CI.

0
  • #6 16 Lis 2010 17:47
    bystra
    Poziom 10  

Witam

Otrzymałem odpowiedź z firmy Sharp:

Cytat:

Szanowny Panie!

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Pojawiła się informacja o możliwym nadawaniu naziemnym kanałów z rozdzielczością HD.
    Nie ma technicznej możliwości zdekodowania sygnału HD przez złącze CI.
    Zrezygnowaliśmy więc z pomysłu proponowania klientom modułów CI, ponieważ w krótkim czasia może się okazać, iż po wydaniu dodatkowych pieniędzy klient nadal nie ma pełnej funkcjonalności standardu MPEG4, Aby oglądać kanały HD będzie musiał kupić zewnęterzny dekoder, co podważa sens wcześniejszego zakupu moduły CI.

Dekodery zewnetrzne z tunerem MPEG4.

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/cyfryzacja-polska-w-ogonie,1328692

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/cyfryzacja-bez-udzialu-tvp,1373314

Jesli ma Pan dalsze pytania, prosimy o podanie numeru klienta.

Nie do końca rozumiem argumentację - przecież na razie nikt nie mówi o przekazywaniu przez naziemną tv cyfrową sygnał HD ?

0
  • #7 08 Sty 2011 21:53
    serwek
    Poziom 25  

Witajcie
    Od razu napiszę że: na TV się nie znam, naprawiam kserokopiarki, jak by co służę chętnie pomocą...!
    A więc :
    kupiłem "cudo" (konwerter) o nazwie: NEOTION Moduł TV MPEG-4 do gniazda IC.
    Po zamontowaniu w Sharpie pojawił się napis: "inicjalizajca karty IC"
    Po paru sekundach - ok. W "Menu"/osd trybu "DTV" pojawiają się dodatkowe dane karty IC Same kanały oczywiście wyszukane, znalezione, siła - ok.
    Niestety żadnych innych zmian...
    Nie powoduje to pojawienia się obrazu lub głosu natomiast zauważyłem ciekawy i zastanawiający "myk" :idea: . Jak w menu DTV przełączę głos na inny język (nie ważne jaki - po prostu na inny) pojawia się głos..... :idea:
    Do momentu jak nie przełączę na inny program (np. z TVP1 na TVP2) głos jest. (oczywiście nie ma obrazu) Jak przełączę na inny program głos od razu znika. Po powrocie na program gdzie głos był już go nie ma :idea:.
    Znowu trzeba wejść na "menu" DTV i zmienić głos na inny język, (nie ważne na jaki) głos się pojawia.... I tak w kółko....
    Może Wiecie co z tym zrobić....? Może coś Wam przychodzi do głowy....?

Coś mi tu na logikę "nie pasuje"... :idea:... :?:
    Może oprogramowanie wewnętrzne ma "coś" na - "off" ...:?:

Dlaczego głos jest, a potem nie ma... :?:

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

P.S.
    Do czego przewidziano wąskie miejsce w karcie IC: NEOTION Moduł TV MPEG-4 ?
    To tak jak by była możliwość włożenia karty dekodującej sygnał.....
    Czyżby "ktoś" (z szemranych politykierów) tylko czeka jak by tu wprowadzić system płatnych kart TV publicznej...?
    Czyżby znowu ktoś szykuje: "skok na kasę inaczej"....?

0
  • #8 13 Sty 2011 18:25
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Telewizja cyfrowa powstała właśnie po to, by taniej nadawać (ok. 15 programów na 1 częstotliwość nośną) i łatwiej kontrolować odbiorcę.
    Czyżby "ktoś" (z szemranych politykierów) tylko czeka jak by tu wprowadzić system płatnych kart TV publicznej...?
    Zgadłeś! :cry:
    Cześć!

0
  • #9 19 Kwi 2011 13:14
    wojtek11111
    Poziom 10  

Czy istnieje możliwość wymiany modułu (płytki) wewnątrz telewizora tak aby móc oglądać programy w mpeg4?

Model sharp LC-32D65E posiada możliwość odbioru w mpeg2
    Model sharp LC-32DH65E posiada możliwość odbioru w mpeg4 - czym różni się elektronika jednego i drugiego?

Może to kwestia wymiany jednego układu scalonego. Oprogramowanie jest identyczne do tych modeli.

0
  • #10 19 Kwi 2011 13:38
    gaspaccio
    Poziom 17  

wojtek11111 napisał:
    C
    Model sharp LC-32D65E posiada możliwość odbioru w mpeg2
    Model sharp LC-32DH65E posiada możliwość odbioru w mpeg4 - czym różni się elektronika jednego i drugiego?

Modele DG65 posiadają dodatkowy procesor i pamięć RAM, które odpowiadają właśnie za obsługę H.264 (MPEG4). Płyta D65 ma w tym miejscu po prostu gołe pola lutownicze.

Dolutowanie nie wchodzi w grę, jak byś zdobył całą płytę DH65 i przełożył to zadziała.

0
  • #11 04 Lis 2011 00:19
    damiansz
    Poziom 8  

Witajcie.. czy coś się wyjasniło w związku z tym Sharpem LC-32D65E? też mam takiego, zakupiłem nawet kartę polecaną na tym forum (ale inny wątek, też o Sharpach) RWT moduł TV MPEG-4/MPEG-2 (pocket NP4 FTA+ Neotion; taki jak tu: http://allegro.pl/modul-mpeg-4-dvb-t-neotion-np4-tuner-pocke-do-tv-i1891758435.html) i nadal du.. zbita.. telewizor widzi kanały, widzi w menu co jest grane i co będzie ale nie ma obrazu ani dźwięku ;-(

czy pozostaje nam tylko dekoder zewnętrzny? co wiąże się z drugim pilotem ;-( i dodatkowym stojącym urządzeniem ;-(

0
  • #12 04 Lis 2011 07:37
    creepingdeath
    Poziom 24  

Pisałem w tej sprawie do Sharp'a. Dostałem odpowiedź:

Cytat:
    Niestety w momencie produkcji modelu telewizora LC32D65E i wprowadzania go przez Sharp do sprzedaży, format nadawania telewizji cyfrowej w Polsce nie był jeszcze znany.
    Sharp w tym okresie instalował w swoich odbiornikach tuner DVB-T (MPEG2) – czyli ten, który posiada m.in. model LC32D65E. Taki dekoder wykorzystywali wówczas już przykładowo Niemcy.

Mimo szczerych chęci, Sharp, jak i inni producenci, nie byli w stanie przewidzieć decyzji KRRiT, w sprawie standardów nadawania telewizji cyfrowej w Polsce.

Również z uwagi na rozwiązania sprzętowe, nie jest możliwe dekodowanie sygnału MPEG 4 do standardu MPEG 2 za pomocą kart CI w żadnym z odbiorników TV SHARP.

W tym przypadku jedyną możliwością odbierania naziemnej telewizji cyfrowej jest podłączenie zewnętrznego tunera, który często oferuje również możliwości nagrywania programów.

Nie ma fizycznej możliwości odebrania MPEG-4 w tym TV. Nawet z kartami CI. Jedyne rozwiązanie do dekoder zewnętrzny. Ja zamontowałem taki łączony do gniazda SCART więc go nie widać. Można zostawić go tak podłączonego lub dołączyć dodatkowo po HDMI. Zostaje tylko problem dodatkowego pilota, ale to chyba można rozwiązać jakimś "multi-pilotem"
    Pozdrawiam

1
  • #13 04 Lis 2011 08:17
    serwek
    Poziom 25  

Witajcie
    Tak jak by w Polsce nie mogło być podobnie do standardów Niemieckich czyli MPEG2?
    Nie mówię że standard jest lepszy, ale lepsze wrogiem dobrego ;)
    Przecież to nie jest istotny strategicznie sygnał? A podobno jesteśmy w UE i NATO? A może się mylę... :O

Musi - ktoś miesza... ;)

Pozdrawiam ;)
    "seruix"

0
  • #14 05 Lis 2011 09:44
    zegar 32
    Poziom 15  

Mylisz się.Czy musimy wszystko powielać z zachodu?Niedługo to Niemcy będą przechodzić na system przyjęty w Polsce bo jest pojemniejszy i nowocześniejszy.A że kupiłeś telewizor z MPEG2 to trudno .Gapiostwo i niewiedza kosztuje...

0
  • #15 06 Lis 2011 13:17
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Temat autora zbyt stary!
    sharp LC-32D65E odbiór w kompresji mpeg4

0