Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7030 brak kopii po wymianie płyty głownej

12 Lut 2009 19:55 1490 8
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie mam wielkiego doswiadczenia z serwisem tego modelu. Z tąd proszę o pomoc doświadczoną w bojach Brać.
    Otóż:
    Kopiarka robiła kopie bez zarzutu. Zaistniała konieczność wymiany sprzęgła rejestracji. Przy demontowaniu plyty głównej uszkodziłem wtyczkę taśmy (płyta - obiektyw). Dostałem drugą plytę. Po jej zamontowaniu brak obrazu na kopii oraz wydruku.
    Kartka wychodzi w szare plamy. Bęben wygląda na nie czyszczony.
    Po 10 kopiach pojawił sie błąd F26-1.
    Połączenia sprawdzone.
    Zaraz po włączeniu pojawia się autodozowanie. Po skończeniu, bez zmian
    Co mam sprawdzic?
    Normalnie ręce opadają.
  • Poziom 22  
    a płyta jest od tego modelu i czy nie uszkodziłeś taśmy skanera ? sprawa jest obecnie poruszana w innym temacie. Pzdr
    płyta wraz z tasiemką od 7030. Na starej plycie "wyskakiwał" błąd optyki
  • Poziom 22  
    zmień firmware ,sprawdź tą taśmę może ja przerwałeś ( raczej nie poderzewam żeby wypięła się przy płytce ccd ) Co do kodu to norma. Maszyna była ustawiona pod inną wywoływaczkę . Potem daj znać jak poszło
    Taśma na 100 % pewna, obchodzilem sią z nią jak z jajkiem.
    Czy owa taśma ma związek z wydrukami testowymi z karty drukarki?
    Kopia jest identyczna przy druku jaki i kopiowaniu.
    Jak dostroić nowa plytę do zainstalowanej już wcześniej wywolywaczki.
    Jakie parametry zmienić?
    W kopiarce, w której zamontowana była ta plyta został zmieniony z język na polski.
  • Poziom 24  
    A NVRAM zostawiłeś ze starej ? Przy wymianie MB należy podstawić stary NVRAM w nowej płycie. Tam są informacje n/t danych L-detect, liczniki i pozostałe. Jak ci przedozowała developer na niewłaściwej NVRAM to jeszcze czeka cię jego wymiana.
    Właśnie przestawiłem płytkę ze starej płyty głównej (mała płytka z aku ).
    Brak reakcji.

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

i dalej nici
    podstawiłem z drugiej maszyny bęben, elektrody. Raz pojawił się błąd f35-4, skasowałem i znikł. A kopii jak nie było to i nie ma.
    Czy w okolicy walków rejestracji mogłem coś zruszyć, co powoduje taki efekt. Złącza z przodu sprawdziłem są podłączone.
    Podstawiłem po wielu próbach starą płytę z nową tasiemką, nie pojawia się błąd optyki ale kopii brak
  • Poziom 22  
    sprawdź jeszcze raz kable. Coś musi być nie tak. Sprawdź też kable z płyty głównej te na górze które idą do płyty sterującej i te od lasera .
    Eureka!!!
    Po wielu transplantacjach podzespołów ustaliłem usterkę.
    Winna jest plytka printer driver board. umieszczona ona jest poziomo nad zasilaczem.

Nigdy bym nie podejrzewał takiej przyczyny.

Aha, co może być przyczyną zacięć przy rejestracji? Wymienilem sprzęgło oraz dwa wałki. Zacięcia zdarzają się dosyć często