Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP Compaq nc6400 wykrywa wifi tylko pod zasilaczem

Jareen 12 Lut 2009 21:13 2728 4
  • #1 12 Lut 2009 21:13
    Jareen
    Poziom 21  

Witam forumowiczów, mam nietypowy problem ze swoim laptopem, mianowicie wykrywa kartę Wifi i łąduje od niej sterownik w zasadzie tylko wtedy kiedy jest podpięty pod zasilacz. Zdarza mu się też wykrywac kartę na baterii, ale bardzo rzadko. Karta sieciowa Broadcom, sterownik dedykowany, przeinstalowanie sterowników nie rozwiązuje problemu. Jak karta sieciowa zostanie wykryta pracuje bez najmniejszych problemów, późniejsze wyjęcie zasilacza umożliwia używanie wifi normalnie na baterii. Proszę o rady i pozdrawiam.

0 4
  • #2 12 Lut 2009 21:17
    grzechu@
    Poziom 17  

Nie masz czasem ustawionych jakiś profili zasilania, które odłączają wi-fi przy zasilaniu na baterii?

0
  • #3 13 Lut 2009 00:53
    Jareen
    Poziom 21  

nie, nie mam żadnych tego typu profili, z resztą jak pisałem zdarza się też tak, że czasem karta wifi rusza na baterii i wszystko gra. Moduł Bluetooth aktywowany tym samym przyciskiem na obudowie wykrywany jest bez problemów

0
  • #4 13 Lut 2009 14:01
    grzechu@
    Poziom 17  

Wiem, że na baterii czasem działa - ale może to zależy od kilku czynników: W menedżerze urządzeń we właściwościach wi-fi - zaawansowane - power save mode - masz ustawione na on czy off?

0
  • #5 13 Lut 2009 18:00
    Jareen
    Poziom 21  

no niestety wszelkie próby zmiany opcji nie przynoszą efektu. Ciekawa sprawa - odpaliłem laptopa z baterii, oczywiście nie wykrył karty wifi, natomiast po wpięciu zasilacza i odczekaniu chwili w menedżerze pojawia się karta wifi z wykrzyknikiem. Przeszukałem internet i czytałem że podobny problem zdarzał się też w dv6000 ale tam leciała cała płyta i w ogóle wszystko przy tym wariowało. Mój laptop poza tą (bardziej irytującą) niż przeszkadzającą wadą jest w pełni sprawny. Dochodzę do wniosku że karta wifi fizycznie może głupieć przy spadku napięcia (jakie niewątpliwie występuje przy zasilaniu z baterii) . Mam inną kartę wifi ale marki realtek i nie wiem czy nie wyrzuci mi na dzień dobry w biosie loga o niekompatybilnym sprzęcie. Sprawdzę to jutro i poinformuję o efektach. A jeszcze jedno pytanie - z tego co wiem w moim laptopie posiadam jeszcze jedno gniazdo miniPcie pod klawiaturą, przeznaczone najprawdopodobniej pod opcjonalny moduł GSM. Czy można wykorzystac je pod wifi?

0
  Szukaj w 5mln produktów