Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka - bęben się nie kręci. Coś odpadło z wirnika

12 Lut 2009 21:20 2329 8
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam problem z pralką a raczej z jej silnikiem, który ma ok. 20 lat. Problem pojawił się podczas korzystania z niego. Najpierw zaczął głośno pracować, a po ponownym włączeniu pralka już nie działała, tzn nie kręciła sie, natomiast coś tam buczało. Jest to mała wirnikowa pralka. Po rozebraniu odkryłem, że jakaś część odpadła z "wirnika" ? silnika. Pojawia się problem, że nie do końca wiem jak ona powinna być. Zamieszczam poniżej zdjęcia, które z obrazują całą tą sytuację. (przepraszam, że są tak słabej jakości. ale trochę na nich widać:))

  http://s4.zapodaj.net/50509181.jpg.html
  http://s1.zapodaj.net/8453576.jpg.html
  http://s3.zapodaj.net/2141658.jpg.html
  http://zapodaj.net/73495371.jpg.html
  http://s4.zapodaj.net/18798010.jpg.html
 • Poziom 10  
  spadł automat rozruchowy, prawdopodobnie ściął się lub wyleciał bolec który go trzyma na osi , wystarczy automat założyc ponownie i dorobić bolec z czegoś twardszego bo orginalny był aluminiowy
 • Poziom 10  
  Dzięki. To, że to cudeńko spadło (wypadł bolec) to jak starałem się wcześniej jasno napisać wiem. Tylko jest problem którą stroną go założyć, a tak trochę odbiegając od tematu do czego on służy i jak on ma działać ?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Załóż tak jak na zdjęciu 4 , jest to element rozruchowy i działa na zasadzie siły odśrodkowej w momęcie rozpędzania się wirnika siła odsrodkowa rozłącza uzwojenie rozruchowe
 • Poziom 10  
  wielki dzięki za pomoc:))

  Dodano po 9 [minuty]:

  Jest jednak problem, że próbowałem tak zamontować, ale bolec nie chce wejść, próbowałem w rózną stronę te na sprenżynie "blaszki" wziąć aby jakoś to weszło ale nie zabradzo to chce wejśc.. Może macie na to jakiś sposób?

  Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

  CZy ktoś może mi pomóc? Proszę powiedzcie mi jak mam założyć ten element rozruchowy. Jest to sprawa Pilna, będe wdzięczny, dla każdego pomógł kto przyczyni się do rozwiązania mojego problemu.
 • Poziom 37  
  Witam, ten czarny pierścień ma naciskać na styk rozruchowy(zdjęcie nr.3), możliwe że mechanizm był montowany za pomocą nitów i wałek silnika nie jest przewiercony na wylot. Jeśli tak to przewierć i zamontuj za pomocą np.wkręta tylko zabezpiecz go tak żeby nie wypadł(zaklep nakrętkę).
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Na tym metalowym kółku jest jeden ze styków, czarny pierścień dociska go do drugiego styku, po osiągnięciu odpowiednich obrotów ciężarki przytrzymywane przez sprężynki rozchylają się, pierścień się cofa i styki zostają rozwarte.
 • Poziom 10  
  Dobra dzięki wielkie, za pomoc - wszystko już ładnie śmiga. Problem był w tym, że wirnik nie wszedł do końca tzn łożysko :D i z drugiej strony był za krótki i dla tego nie mogłem zamontować automatu:] Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc