Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - taśma matrycy

Zielik4 12 Lut 2009 22:44 4613 3
  • #1 12 Lut 2009 22:44
    Zielik4
    Poziom 10  

Witam !

Mam problem z moim FS. Polega on na tym, że matryca pod pewnym kątem zaczyna migotać, ale wystarczy nią poruszać lub zmienić nieco kąt otwarcia i przestaje. Problem jest o tyle denerwujący że ekran migocze, gdy jest w najwygodniejszej do pracy pozycji.
    Jakiś czas temu oddawałem laptopa do serwisu i po kilku dniach oddali mi go mówiąc, że rozłączyła się taśma łącząca monitor z kartą graficzną. Przez jakiś czas było Ok, ale po około pół roku problem pojawił się na nowo.

I tu moje pytanie: Czy ktoś z szanownych kolegów forumowiczów mógłby mi udzielić instruktażu, jak dostać się do tej taśmy (gdzie odkręcić śrubki i odpiąć zatrzaski), aby docisnąć tą felerną taśmę ?

Musze dodać, że kumpel ma ten sam model laptopa, kupiony w innym sklepie i dokładnie ten sam problem. Jakaś felerna seria...

0 3
  • SterControl
  • #2 13 Lut 2009 00:56
    romano5809
    Poziom 23  

Rozbierałem ostatnio swojego w celu dobrania się do DVD i z tego co pamiętam, to trzeba delikatnie podważyć srebrną maskownicę z dziurkami i prawdopodobnie wyjąć klawiaturę.
    Ja niestety musiałem zacząć od spodu, a tam duuuużo śrubek.

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #3 13 Lut 2009 11:09
    Jareen
    Poziom 21  

witaj, odkręcasz 4-6 śrub w klapie matrycy (znajdują się za tymi śmiesznymi gumowymi "odbojnicami"), potem powoli małym śrubokrętem rozpinasz po kolei zatrzaski na całym obwodzie górnej obudowy. Uwaga - zejdzie przednia ramka. Jak ją zdejmiesz odkręcasz dwie śruby przy zawiasach na dole (najniżej, najbardziej wewnętrzne). Odkręć też od niej inwerter. Tylna cześć klapy też powinna dać się zdjąć. w ten sposób dostajesz do górnej części taśmy. W celu dostania się do dolnej łapiesz z boków za cały panel nad klawiatura. Specjalna delikatność nie jest potrzebna, nic tam nie powinno się uszkodzić. Wyjmij taśme, wtyczkę idącą do matrycy możesz przetrzeć wacikiem z wódką. Jak to nie pomoże to niestety taśma. Jakby co odezwij się na priva, powinienem taką mieć

0
  • #4 19 Lut 2009 23:49
    Zielik4
    Poziom 10  

Wielkie dzięki Jareen :)
    Udało mi się rozkręcić nootebooka wg. twoich wskazówek.
    Wyjąłem wtyczkę od taśmy, wcisnąłem ją z powrotem i o dziwo wszystko działa :D

0
  Szukaj w 5mln produktów