Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CZYM JEST SPOWODOWANE RESETOWANIE SIE KOMPA ??

DJ DAREK 13 Apr 2004 08:21 3822 35
    DJ DAREK
    Level 23  
    mam system XP PROF. PL i taka konfiguracje: AMD DURON 600MHz, RIVA TNT 2 PRO 32 MB, 64 MB pamieci ram, dysk 20GB, czesto nawet na "czystym" systemie komputer sie resetuje przy starcie systemu tak jest pare razy az sie wlaczy, czego to wina ?? (sterowniki, konflikt (IRQ), czy Bog wie co jeszcze :|) ??
    smalin
    Level 15  
    Najprawdopodobniej ma spuchniete elktrolity na plycie wokol procesora. Profilaktycznie najlepiej wymienic wszystkie.

A jesli chodzi o durony to przyczyna moze tez byc przegtrzany procek. A to nie jest przyjemne - pomoze tylko wymiana na nowy. Ale to w ostatecznosci.
    Evangelo
    Level 15  
    Reset zaraz po włączeniu czy po zapakowaniu XP, jeśli XP-ek go resetuje to masz kiche nie sterowniki.Zobacz też w dzienniku błedów może któraś aplikacja go gasi?
    J3st3r3k
    Level 10  
    sprawdz sobie napiecia wychodzace z zasilacza moze zasilacz nie moze uciagnac wtedy plyta sie zresetuje mozesz miec sypnieta pamiec wlacz w BIOS'ie sobie test pamieci jezeli przejdzie mozesz ja rozgrzeszyc na 90% potem sprawdzilbym czy przypadkiem nie masz zlamanej tasmy do dysku twardego wymien na nowa albo przepnij sie na 2 zlaczke b raczej duronek jezeli go nie podkrecales to nie powinien sie grzac chyba ze ci wentylatorek staje aha i zwarcie na wtyczce wentylatora na niektorych plytach powoduje takie zgrzyty
    GD
    Level 22  
    właśnie pierwsze co patrzę w takich przypadkach: czy nic sięnie grzeje :D (mogł jakiświatraczek wysiąść - np. od procka :D), potem dochodzę z napięciami, itp....
    Pozdrawiam
    DJ DAREK
    Level 23  
    no dzieki za wszystkie odpowiedzi to jest komputerek kumpeli ktora dala mi zebym cos jej z tym zrobil, bo juz nie wytrzymuje :D, ale wracajac do rzeczy to inne systemiki raczej chodza OK (chociaz nie sprawdzalem) a reset jest tuz przy pojawieniu sie myszki :D albo tez czasami sie wiesza i trzeba mu samemu reseta wwalic :)
    SanceS
    Level 22  
    Po pojawieniu się myszki czyli jednak po załadowaniu XP ? Nie masz czasem blastera ? zkorzystaj z SZUKAJ
    DJ DAREK
    Level 23  
    blaster to moze jest ale tu nie chodzi o programowe, bo blaster jak resetuje kompa to odlicza i dopiero przynajmniej tak u mnie jest, a tutaj pokazuje sie myszka i doopa od razu BIOS :(, po drugie system jak jest "czysty" i nie podlaczony do neta to i tak sie resetuje a blaster to nie roslinka wiatropylna :D
    Pocieszny
    Level 38  
    Poszukaj zaktualizowanych sterowników do płyty głównej i karty dźwiękowej.
    Mój komp się resetował przez kartę dźwiękową(miała zepsute sterowniki). Wyjąłem kartę i ruszył. Wtedy przeinstalowałem stery i działa.
    DJ DAREK
    Level 23  
    tez tak sadze ze to stery od czegos musze sciaganac nowe tylko jest problem bo do modemu jakby co tez trzeba sciagnac nowe a patrzylem na stronie zoltrixa (bo taki jest modem) to nie ma pod XP :( to nie wiem moze slepy jestem :P a karta dzwiekowa jest zintegrowana z plyta ;), na wszelki wypadek sprawdze to o czym koledzy wspominali pare postow wyzej ;), a jeszce jedno pytanie czy moze to byc wina przerwania IRQ ??
    SPog
    Level 13  
    spróbuj go uruchomić i popukac w obudowę. Jesli się zresetuje, to bankowo zasilacz. Zimne luty w zasilaczu albo wyschnięte kondensatory. 99%.
    wisp
    Level 13  
    Może działać zabezpeczenie termiczne procesora, które włącza się gdy procek nadmiernie się grzeje. To z kolei jest spowodowane złym zamocowaniem radiatora lub defektem wentylatora.
    damdam

Level 34  
    Ja mialem do wczoraj to samo, blue screeny typu IRQL_LESS_OR_NOT_EQUAL albo PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA i winny byl... nie RAM, nie zasilacz i inne tylko system plikow (NTFS). Po formacie pelnym wszystko wrocilo do normy...
    wzagra
    Level 33  
    załóż jej 98 i będzie po kłopocie
    Pocieszny
    Level 38  
    Żeby sprawdzić czy to jest grzanie procka można odpalić z dyskietki startowej i poczekać.

Spróbuj zablokować kartę dźwiękową w biosie.
    Jeśli masz modem wewnętrzny to spróbuj wyjąć

Albo po prostu spróbuj przeinstalować win
    DJ DAREK
    Level 23  
    no mam zamiar zrobic pozadny format dysku, pozniej XP-ek, nowe stery do wszystkiego, i się sprawdzi diagnostycznie co wtedy zle dziala i bedzie wiadomo
    -----------------------------------------------------------------

mam wlasnie tego kompa i normalnie jaja z nim :(, rozkrecilem popatrzylem i wiatrak do wyrzucenia bo sie kreci niech go cos strzeli :D, tasma pozginana w harmonijke :D,wlaczylem zaczalem lazic po "moj komputer" i zwis :(, no to pozadny format (WD CLEAR) i widna 98 a na to XPek, ok dziala (narazie) instaluje Service pack 1 i zwis :( no to reset i zmienilem ta tasme bo myslalem ze przez to a teraz wogole dysku nie wykrywa :( co jest grane ???????

scalono 2 posty
    j.
    virus_lx
    Level 17  
    No jak wcześniej przed wymianą taśmy wykrywał dysk no to musi coś być nietak z połaczeniem wypnij i wepnij od nowa sprawdz czy dobrze włożyłeś taśme, podopychaj podociskaj zmień na inną wtyczke do zasilania HDD np jakąś wolną albo od CD(miałem kiedyś kabel uwalony) włącz kompa i zobacz co sie dzieje jak dalej niewidać dysku to przepnij do drugiego kontrolera sprawdź w Biosie czy jest wykrywanie na auto. Jak dalej nie pomogło to wepnij swój dysk z kompa i sprawdź na swoim.
    Pozdrawiam
    DJ DAREK
    Level 23  
    nie wiem co z tym kompem jest grane :( porypane wszystko :(, dysk jak jest jeden na tasmie to go nie wykrywa wogole :( a jak sie go razem z CD podlaczy to dziala :| normalnie magia :/ jak do innego kompa podlacze to jest to samo :|, wszystko posprawdzalem (jak mowiliscie) w tym kompie jedyne co mozna jeszce zmienic go chyba grafika, zaupdateowalem BIOS bo myslalem moze ze to przez to ale dalej sie wiesza :(, raz wszystko OK a niekiedy chodze i sie wiesza XP wogole nie moze wejsc bo zaraz po biosie jak wyskakiwalo okienko ladowania (WINDOWS XP PROFFESIONAL) to wtedy reset i tak caly czas a teraz ME EDITION sie laduje i cos zaczynam robic na kompie to sie zwisa :/ spotkaliscie sie z taka magia w kompie :D???????????/ prosze o pomoc z tym feralnym kompie
    Pocieszny
    Level 38  
    sprawdź napięcia na zasilaczu
    coolbart
    Level 11  
    Może się zdziwisz ame ja mialem takiego G-Force 2MX 400 co resetował kompa. Bardzo często podczas wyłączania jakiejkolwiek gry 3D miałem okazję sobie popatrzeć jak monitor przechodzi w stad-by, i komp włącza się od nowa. Zazwyczaj po tych niechcianych restartach windows XP juz nie wstawał, a scandisk był w raju.
    DJ DAREK
    Level 23  
    zasilacz zmnienialem i to samo bylo, ale napiecia na 12V maja odchyl 0,5V a na 5V jest raczej wporzo czyli 0,25V max. Poza tym po co jakis duzy i mocny zasilacz jak tam tylko plyta, dysk, cd-rom, dyskietka a jest tam zasialcz 235WATT. Wiec mysle ze to wlasnie ta grafika ale jeszcze nie sprawdzalem
    opelr
    Level 29  
    Takie badziewia może robic płyta główna i dysk i procesor ,tu trzeba cierpliwości i możliwości podmiany w.w. elementów ,zmiany systemu to stracony czas.
    DJ DAREK
    Level 23  
    a profilaktycznie jak to mozna sprawdzic ;-)??
    opelr
    Level 29  
    Profilaktycznie można odkurzyć płytę i pamięć ,powyciągać i na nowo powkładać komponenty ,sprawdzić czy się nie przegrzewa procesor ,ale jeśli jest uszkodzony krtóryś element to nalezy podmieniać.
    tman
    Level 14  
    Jak możesz to pozycz od kogos kosci pamieci - stawiam, ze to one - chociasz to taki przypadek, ze moze to byc wszystko inne...
    DJ DAREK
    Level 23  
    jestes pewnie ze to pamiec?? poniewaz w biosie jak robi memory test jest OK ale sporbuje popatrzyc :)
    tman
    Level 14  
    W tym przypadku niczego nie mozna byc pewnym, ale ja wlasnie bym tak zrobil. Test przy uruchamianiu kompa jest testem "zgubnym" i nie wykryje pewnych uszkodzen kosci RAM-u.
    hehehehuhuhu
    Level 19  
    witam jezeli to jest win xp to pewnie jakis sterownik powoduje blad,
    a jesli chodzi o restart to pewnie masz zaznaczona opcie dokladnie nie pamietam jaka to zakladka we wlasciwosciach moj komputer jest tam opcja uruchom ponownie iezeli jakis blad wyskoczy.
    djcrash
    Level 14  
    Na twoim miejscu za żadne pieniądze nie pakowałbym na takiego sprzęta XP-ka
    On lubi zwieszać szybsze komputery 8) a widocznie takie jak twój to połyka na śniadanie i wogóle z nimi juz niechce pracować.

Kup sobie więcej ramu np:256, proc okolo 1GHz i wtedy możemy pospekulować czemy się restartuje :!:

Widziałem jak chodzi XP na 500MHz i 64Ram'u u sąsiadki...poprosiła mnie bym jej naprawił komputer bo właczał sie jej okolo 9minut 8O i strony bardzo wolno sie otwierały...
    Teraz wgrałem jej 98 i pakiet Nortona i system ładuje sie od momentu włączenia zasilania w niecałe 2min i 10sec [czasem się ten czas wacha:-) ]a internet chodzi bez zarzutu :!: :D

PS.
    zawsze możesz okno otowrzyć i .........wiesz co mam na myśli, ale doradzam to w ostateczności bo można zabić kogoś przy okazji i sobie większych klopotów narobić :lol:
    DJ DAREK
    Level 23  
    no narazie oddalem ten komputer na systemie ME, czekam na jakis hardware i popatrze czego to wina ale narazie tylko sie wiesza bez niczego :D a poza tym ok.