Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5620z (3A1G12Mi) schemat płyty głównej...

13 Lut 2009 07:05 4425 5
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich Serdecznie!

Ostatnio mój Acer Extensa 5620z zaliczył bolesny upadek i przestał się uruchamiać.
    Tragiczne zdarzenie dokonało strat w postaci wyrwanego gniazda USB (pojedyńcze, znajduje się po lewej stronie korpusu -- po przeciwnej napęd DVD) oraz 2 lub też 3 elementyów znajdujących się na płycie głównej.
    Zdjąłem tylny (pod spodem) panel urządzenia, który odsłania i daje sposobność wymiany hdd / kości RAM / radiatora / procesora / etc. a następnie przyjżałem się stratom.
    Chcę Państwa prosić o pomoc (możliwie samodzielną) w rozwikłaniu dylematu naprawy narzędzia pracy.
    Na zdjęciu, de facto kiepskiej jakości, znajduje się obszar objęty mechanicznym uszkodzeniem (nie biorąc pod uwagę moich własnych psychicznych:p).

Proszę o pomoc primo w opisaniu z nazwy / numery czy jakiegokolwiek znaku elementu, którego mi brakuje, abym mógł złożyć zamówienie o przysłanie mi takowego.
    Druga sprawa to taka, czy istnieje w ogóle możliwość otrmania tokowych części?!
    Ostatnia prośba to zapytanie, czy znajdę specjalistę, który zajmuje się wlutowaniem takich drobnych rzeczy na płytę główną mojego laptopa?

Liczę na Państwa dobre chęci i jakąkolwiek pomoc!

Z góry dziękuję
    Marcin
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Te zdjęcia faktycznie kiepskiej jakości nic nie widać. Napisz może których elementów ci brakuje to zobacze u siebie albo wieczorem może zrobie fotke to powiesz czego dokładnie ci brakuje.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 37  
    Wywal te forografie bo one do niczego się nie nadają, zrób poprawne fotografie dobrym aparatem/telefonem z AF czy czymkolwiek i wrzucaj bo inaczej to mało co będzie można ci pomóc.
  • Poziom 9  
    Poniżej jest kilka lepszej jakości zdjęć z zaznaczonym obszarem brakujących elementów.
    Proszę podać nazwę zdjęcia a ja dokładnie opiszę symbolikę zawartą na zamieszczonym obrazku, dodam większy rozmiar fotografii (obecnie umieściłem mniejszej wielkości obrazki, aby nie występowało długie ładowanie strony z dużym rozmiarem plików graficznych).

Na ostatnim zdjęciu najlepiej widać brakujący element oznaczony etykietą `C604' oraz `022'. Być może coś może brakować, nie znam się tak dobrze (wcale?), lecz jeszcze przy dziennym lepszym świetle obejrzę ponownie płytę i zaktualizuję post.

Acer Extensa 5620z (3A1G12Mi) schemat płyty głównej...Acer Extensa 5620z (3A1G12Mi) schemat płyty głównej...
  • Poziom 17  
    Co do tego tranzystora (chyba tranzystor) Q22 to ma on oznaczenie E72 może uda ci się je rozszyfrować. Natomiast co do kondensatora C604 to nie ma on żadnego oznaczenia. Próbowałem go zmierzyć miernikiem ale mój miernik mierzy tylko do 20 mikro a ona ma więcej.
  • Poziom 9  
    memek napisał:
    Co do tego tranzystora (chyba tranzystor) Q22 to ma on oznaczenie E72 może uda ci się je rozszyfrować. Natomiast co do kondensatora C604 to nie ma on żadnego oznaczenia. Próbowałem go zmierzyć miernikiem ale mój miernik mierzy tylko do 20 mikro a ona ma więcej.

ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ! mam jeszcze pytanko, jak mam odszyfrować oznaczenie `E72' są do tego jakieś tabele, dokumentacja, etc.? Zależy mi na naprawie tego sprzętu, gdyż nie ukrywam, że szkoda go wyrzucić do kosza:/ Owe brakujące elementy można gdzieś zamówić?

Bardzo bym prosił, abyście polecili mi Siebie, jeśli mieszkacie we Włocławku, Toruniu, Płocku i okolicach - mam na myśli pomoc w doborze brakujących elementów oraz wlutowanie nich. Jak najbardziej zrekompensuję się finansowo.

Podeślę za momencik linka w większej rozdzielczości & jakości zdjęcia ilustrującego obszar płyty głównej, może ktoś mógłby mi jeszcze pomóc..

Dziękuję za zainteresowanioem moim tragicznym problemem!!

Acer Extensa 5620z (3A1G12Mi) schemat płyty głównej...