Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth BTM-222 zamiana PINu...

13 Lut 2009 07:36 10895 16
  • Poziom 10  
    Witam!

Jestem początkujący jeśli chodzi o bluetoothy... i mam pytanie dotyczące BTM-222. W jaki sposób zmienić PIN? Potrzebuje układ (uC+BTm...), który będzie działał w następujący sposób... jeśli telefon znajdzie się w zasięgu działania BTM-222 to będzie mógł się połączyć po podaniu PINu w telefonie... i nie może to być jakiś standardowy PIN typu 0000 czy 1234...
    Niestety dokumentacja do BTM-222 jest strasznie uboga... albo ja nie umiem tego znaleźć.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam,

Losar
  • Poziom 10  
    Dzięki za info. Umknęło mi to w pdf'ie. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Losar napisał:
    Dzięki za info. Umknęło mi to w pdf'ie. Pozdrawiam.

Odpaliles juz komunikacje po rsie ? Ja wlasnie po nocy bojow skonczylem :) jaby co sluze pomoca.
  • Poziom 10  
    Hej! Niestety nie miałem zbyt wiele czasu. Chciałem przetestować ten moduł, podpiąłem zasilanie i wykrywa mi go BlueSoleil jako Port Szeregowy na COM5. Niestety nie da się nic wysłać za pomocą HyperTerminala. Nie wiem czy dobrze rozumiem ... ale komendy AT działają w takim razie jeśli żądanie będzie pochodziło od strony BTM-222 (np z mikrokontrolera po UART)??? Bo w tej chwili BTM-222 jest przezroczysty...
    J
    eszcze jedno pytanie ... jak przejść w tryb MASTER?

No i na koniec taka sprawa... łącząc się za pomocą bluetootha w komputerze z telefonem mogę wybrać jedną z usług np. transfer plików lub port szeregowy, itp. Spróbowałem połączyć się z SE K750i jako port szeregowy i przetestować komendy AT. Niestety tylko część działa (posiadam dokumentacje do Siemensa C35i)i w związku z tym pytanie gdzie można znaleźć listę komend obsługiwanych przez Sony Ericssona?
    Próbowałem również połączyć się z Motorolką V3 .... niestety nie mogę połączyć się w trybie portu szeregowego ... i przetestować komand AT...
    Ale się rozpisałem - z góry dzięki za wszelką pomoc

P.S.
    elpako chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Losar napisał:
    Hej! Niestety nie miałem zbyt wiele czasu. Chciałem przetestować ten moduł, podpiąłem zasilanie i wykrywa mi go BlueSoleil jako Port Szeregowy na COM5. Niestety nie da się nic wysłać za pomocą HyperTerminala. Nie wiem czy dobrze rozumiem ... ale komendy AT działają w takim razie jeśli żądanie będzie pochodziło od strony BTM-222 (np z mikrokontrolera po UART)??? Bo w tej chwili BTM-222 jest przezroczysty...

Na szybko bo wychodze zaraz:

Jesli laczysz sie z hyperterminalem z portem ktory jest juz widoczny po polaczeniu bt to nic nie zdzialasz - z tego co wiem komendy AT nie dzialaja bezprzewodowo w przypadku tego modulu w taki sposob. Musisz podlaczyc sie przez uart z btm'em - dwa przewody do dwoch nozek przez bufor - np max3232 (ja wlasnie tego uzywam) i potem prosto do portu szeregowego :). Dokladniejsze info / schemat wieczorkiem. Poczytaj ten watek - troche tam balaganu ale da sie cos z wybrac:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic971961-0.html
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy juz sobie poradziles, tu masz "schemat" tego jak ja to u siebie po podlaczalem (kondensatory 4,7uF) !!UKLAD TO MAX3232 na 3v3!!:

Bluetooth BTM-222 zamiana PINu...

Kilka uwag ode mnie:

Odfiltruj dobrze zasilanie - nie dalem jednego kondensatora i troche czasu stracilem :)

W hyperterminalu predkosc transmisji ustaw na 9600 - wystraczy, nic nie kombinuj z typem terminalu itp (pozostaw autowykrywanie)

Odpalasz modul, hyperterminal, podlaczasz kabel. Modul powinien byc widoczny, wpisz np: ATI1 dostaniesz status urzadzenia.
    Podczas laczenia sie np komorka z modulu dostawalem na terminal info o polaczeniu okreslonego urzadzenia. To wszystko.

Co do koment AT w btc jest taka ksiazka Moduly GSM w aplikacjach mikroprocesorowych - jakos tak. Ogolnie ta kasiazka to spis komend :D + przyklady. Zawsze pozostaje internet. Miej Google i patrzaj w Google!

Pzdr.
  • Poziom 10  
    Dzięki za info.
    Ja niestety muszę zaopatrzyć się w kolejny moduł BTM bo przez przypadek uszkodziłem go sobie i niestety nie wykrywa mi go żadne urządzenie :/
    Jak go dostane to będę z nim walczył dalej :)
    Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Nie poddawaj sie - pocwicz na tym umarlaku moze to podlaczenie z portem szerowgowym ? Moze dogadasz sie z nim mimo braku widocznosci bt. Antene jakas masz podlaczona ? Ja dolutowalem na probe rezystor 'sterczacy' pionowo i pieknie dziala.
  • Poziom 10  
    Mam pytanko - podłączałeś może tego bluetootha do jakiegoś procka (bo ja planuje do jakiejś ATmegi)?
    Niestety wciąż czekam na nowy moduł, bo umarlaka nie dało się odpalić. Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Obecnie jeszcze nie - podlaczylem to tylko do comma zeby sie zapoznac jak to dziala - ale raczej z atmega nie bedzie problemu, podlaczasz uarta i wysylasz tekst. Z tego co gdzie indziej pisza trzeba dawac opoznienia przy podawaniu AT to wszystko.
  • Poziom 10  
    Ten MAX232 przekonwertował Ci poziomy napięć do 3,3V? Łączyłeś Tx, Rx na krzyż? Wczoraj próbowałem odpalić komunikacje PC -> BTM-222 i niestety nie poszło. Używałem konwertera USB-RS232... i nie wiem czy to wina konwertera, czy połączeń, czy MAX232.... Dziś powalczę z tym jeszcze i zobaczę czy coś z tego będzie :)
    Używałeś HyperTerminala?
  • Poziom 11  
    Wlasnie dopisalem obok schematu Max3232 odpowiednik maxa na 3.3v nozki tak jak na schemacie polaczone. Tez uzywalem konwertera z usb na szeregowy. Dziala na 100%. Uzylem hyperterminala.
  • Poziom 10  
    Rozumiem że zasilanie układu BTM-222 jest za pomocą napięcia z konwertera? Bo ja mam konwerter USB-RS232TTL.... więc sygnały na poziomie 5V. Gdy zasilam układ btm-222 z innego źródła to coś się kaszani w układzie...
  • Poziom 11  
    Nie! Zle! BTM222 potrzebuje jedynek w okolicach 3V a nie 5V. Stad moze masz kaszane. W doku jest dokladne info jakie napiecia sygnalow akceptuje modul. Podlacz to tak jak na moim schemacie i musi dzialac, Pamietaj MAX3232!!
  • Poziom 9  
    Mam problem zmieniłem pin komendą ATP=1235 i teraz nie mogę się połączyć z btm22 tzn sparować się próbowałem zmienić zpowrtotem na 1234 i niby pisze ze ok ale nie jest ok tzn przy parowaniu zwraca ze podano zły.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 7  
    Witam,

Ma ktoś może jakiś przykładowy programik jak połączyć moduł BTM-222 z Atmega32?
    NIe chodzi mi o polaczenie fizyczne, bo to wiadomo jak, chodzi mi o jakiś program na uC.

Dzieki za pomoc.