Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Axton A1500 lub A1350 czy to dobry wybór?

13 Lut 2009 10:11 2461 13
  • Poziom 16  
    Witam. Przeglądając allegro znalazłem w/w sprzęt. Stosunek moc/cena nie jest chyba taki zły. Moje pytania - czy te wzmacniacze są cyfrowe? Czy A1350 to jest klasa D? Jak jest z ich jakością? Podam może parametry:

AXTON A1500

1 kanałowy wzmacniacz przeznaczony głównie do obsługi subwoofera

o mocach do 500 Watt RMS ( przy 2 Ohm)

W zestawie pilot do regulacji poziomu bassu.

* Dedykowane tranzystory bi-polarne MOSFET o wysokiej sprawności
    * Wzmacniacz klasy A/B
    * 1 para wejść RCA
    * Zintegrowana aktywna zwrotnica dolno przepustowa o nachyleniu 12 dB/oct
    * Filtr subsoniczny
    * “Miękkie” załączanie i wyłączanie z opóźnieniem
    * Automatyczne załączanie za pomocą jednostki sterującej
    * Zabezpieczenia przed pojawieniem się prądu stałego na wyjściu głośników oraz przed przegrzaniem i przeciążeniem wzmacniacza.
    * Regulowany poziom czułości wejść od 0,2 do 5 V

Moc RMS:

Przy 4 Ohm :

Subwoofer 1 x 250 Watt

Przy 2 Ohm :

Subwoofer 1 x 360 Watt

Inne dane techniczne:

THD przy 4 Ohm <0.05 %

Stosunek sygnał/szum >100 dB

Zwrotnica dolno przepustowa 40-240 Hz

Filtr subsoniczny 20-50 Hz

Zalecana przekrój kabla zasilającego przy 5 m 20 mm2

Współczynnik tłumienia >150 przy 4 Ohm

Próg zabezpieczenia termicznego 80 stopni C

Bezpieczniki 2 x 25 A

Zalecany bezpiecznik na kablu przy 20 mm2 60 mm2

Wymiary 362 x 63 x 225 mm

AXTON A1350

- Wzmacniacz 1-kanałowy MONOBLOCK
    - Moc RMS 1x300W / 1x420W przy 4 / 2Ohm
    - Moc Max. przy 4 Ohm - 1x350W
    - Stosunek sygnał/szum - >95dB
    - Pasmo przenoszenia - 5Hz - 30kHz
    - Całkowite zniekształcenia harmoniczne przy 4Ohm < 0,1%
    - Filtr dolnoprzepustowy 12 dB/oct. - płynna regulacja 40-240Hz
    - Filtr subsoniczny 12 dB/oct. - płynna regulacja 20-50Hz
    - Czułość na wejściu - 0,2V - 7V
    - Tranzystory MOSFET
    - Zdalne sterowanie basem
    - Zabezpieczenia przeciw zwarciu, przegrzaniu
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Panowie, naprawdę nikt nie miał do czynienia z tym sprzętem?
  • Poziom 42  
    Axton robi bardzo dobre wzmaki i napewno lepiej kupić takiego axtona jak jakiegoś jbl czy carpowera.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Siema,
    miałem 2 sztuki mono Axtona C109 ... to to samo co A1350 tylko w starszej obudowie. Wzmacniacze sa ok, dobra jakość i wysoki DF.

Moc Axtona C109:

- 350 W x 1 @ 4 ohms
    - 420 W x 1 @ 2 ohms

A1350 ma taka samo moc ....
  • Poziom 16  
    Dzięki panowie. Takiej odp oczekiwałem.
  • Poziom 29  
    Za ok tydzien - dwa bede miał A1350 na testy wiec moge Ci powiedziec cos wiecej ale to dokladnie to samo co C109 tylko że w nowej oprawie.
  • Poziom 16  
    Będę Ci wdzięczny za wszelkie informacje.
  • Poziom 2  
    sluchajcie kupilem axtona a1350 myslalem ze to dobry wybór lecz z przykroscia informuje was ze jest to dziadostwo nie ma wcale dzwieku albo dudni albo za cicho ma strasznie kiepska regulacje i jestem bardzo niezadowolony. W porównaniu z signatem który mialem wczesniej to jest wielka porażka
  • Moderator CarAudio
    Słuchaj opisz co napędza, jak masz wszystko podłączone , bo takie ogólne stwierdzenie to na nic się nie zda ... wystarczy subsonic za wysoko ściąć i klapa z dźwięku. Inną kwestią jest sama sprawność konkretnego egzemplarza. Nie napisałeś również jaki miałeś poprzednio wzmacniacz, bo Signatów jest mnóstwo.
  • Poziom 29  
    semenekq napisał:
    sluchajcie kupilem axtona a1350 myslalem ze to dobry wybór lecz z przykroscia informuje was ze jest to dziadostwo nie ma wcale dzwieku albo dudni albo za cicho ma strasznie kiepska regulacje i jestem bardzo niezadowolony. W porównaniu z signatem który mialem wczesniej to jest wielka porażka

Na pewno coś pokreciłes z ustawieniami bo to dobre wzmaki, miałem kilka sztuk i wiem co to za sprzet :D
  • Poziom 2  
    wzmacniacz signat ram1 mark2 zasilał mi suba zamknietego bez zadnych wylotów infinity kappa perfect najwyzszy model glosnika infinity. Wzmacniacz mi wysiadl nie wiadomo co z nim ale dalem do innego elektronika 3 razy juz spalil mi koncowke mocy wiec sie wkurzylem i chcialem jakigos monobloka bo zasilam tylko sub reszta naglosnienie standard wiec sksuilem sie na axtona a1350 i co ? i tydzien juz gop reguluje i nie ma dzwieku. na kazdy iinny rodzaj muzyki siedze i sciszam go lub poglaszam no i nie moge go wyregulowac. Signat grał wszystko jak go raz ustawilem. A axton ma problemy albo gra za mieko albo za twardo nie ma tego co mial signat który grał wszystkie dzwieki basowe jak go pozadnie ustawilem. To tyle
  • Poziom 29  
    A może Axton gra neutralnie i każdy dźwiek odtwarza taki ... jaki jest :?:
    Mialem 3 takie Axtony i wszystkie grały normalnie .... z czego bierzesz sygnał do RCA ?
  • Poziom 36  
    Jeżeli porównujesz Axton-a do Signata RAM jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie porównuj . Signat jest "trochę" wyżej jeśli chodzi o jakość. Axton też nie jest zły, ale przesiadłeś się z lepszego sprzętu na gorszy i dlatego takie odczucia. :cry:
  • Poziom 2  
    kazdy dzwiek to gral signat.

Dodano po 1 [minuty]:

Grzesiek ma racje przesiadlem sie z lepszego na gorsze ale... jest szansa ze naprawia mi signata wtedy bede mogl sprzedac axtona zwolennikom axtona w dobrej cenie;))