Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak z powrotem zablokowac telefon po zdjęciu SIMLOCKA

13 Kwi 2004 11:07 1188 7
 • Poziom 2  
  witam, czasami zdarza sie ze jest potrzeba powrotnego zablokowania telefonu i zalozenie simlocka (np. do oddania go do serwisu gwarancyjnego - bo jezeli simlock jest zdjety to tracimy prawo do naprawy gwarancyjnej)
  czy jest tez jakis kalkulator kodow czy cos takiego???
  z gory THX!
  pozdro
 • Spec od GSM
  a jaki telefon masz na mysli?
 • Poziom 26  
  Jesli go oddasz do dobrego serwisu to i tak sie polapia ze bylo w nim grzebane(softem). ale jak dajesz jekiemus lamerowi to i tak nic nie wykryje :)
 • Poziom 25  
  Zalezy czym zakladasz i jakim telefonem. W siemensach jak zalozysz frei'a to nie dojda czy byl sciagany simlock czy nie.
 • Poziom 2  
  chodzi mi o modele NOKIA, sciagnalem simlocka przez wpisanie kodu wygenerowanego przez jakis programik, nie wiem jak z powrotem go zalozyc!
 • Poziom 32  
  W DCT3 bezproblemowo mbusem zamkniesz LOCKa. W DCT4 nie wypowiadam się, bo nie grzebałem. Do kasjo: po założeniu simlocka freia tylko raz pokazal mi kod sieci po wklepaniu *#0606# W większości słuchawek pozostaje wszędzie Unbarred :/
 • Spec od GSM
  w Nokiach DCT3 zalozysz Knokiem: Podlacz wlaczony tel., odpal Knoka, wybierz opcje Zmień locki (Modify locks):
  1. Klikasz w MCC+MNC – zaznacz opcje Modyfikuj set, zaznacz Close, zaznacz Zmień wartość, wpisz kod sieci (26001 dla Plusa, 26002 dla Ery, 26003 dla Idei), zaznacz Zmień typ, zaznacz Factory i OK.
  2. Klikasz w GID1 – zaznacz Modyfikuj set, zaznacz Open, zaznacz Zmień wartość, wpisz 0000, zaznacz Zmień typ, zaznacz Factory i OK.
  3. Klikasz w GID 2 -zaznacz Modyfikuj set, zaznacz Open, zaznacz Zmień wartość, wpisz 0000, zaznacz Zmień typ, zaznacz Factory i OK.
  4. Klikasz w MSIN - zaznacz Modyfikuj set, zaznacz Open, zaznacz Zmień wartość, wpisujemy FFFFFFFFFF (10 razy F), zaznacz Zmień typ, zaznacz Factory i OK.

  W DCT4 juz po kablu np. WinPhoenix, Prodigy...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W DCT4 Griffin np. zakłada ale po kabelku oczywiście.Nie ma (chyba) możliwości założenia locka jakimś kodem ale to wie tylko producent jak mniemam.