Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Scorpio 2,5 TD świece żarowe nie grzeją.

13 Feb 2009 13:34 3405 4
  • Level 10  
    Witam.
    Mam problem ze świecami żarowymi które nie grzeją.
    Gdy auto jest zgaszone i wyjęty kluczyk pobiera prąd z aku w momencie gdy wyjmę przekaźnik do świec pobur prądu z aku znika.
    Bardzo proszę o schemat instalacji świec żarowych do Forda scorpio 2,5 TD silnik SCD rocznik 1997.
    Z góry serdecznie dziękuje.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Witam.
    Może komuś to się przyda.
    Odnalazłem, co rozładowuje mi akumulator są to dwa przekaźniki jeden to przekaźnik świec żarowych a drugi jeszcze nie wiem, od czego ale podejrzewam, że też ma związek ze świecami żarowymi mam jeszcze problem ze znalezieniem go, ale podejrzewam, że jest gdzieś po stronie pasażera pod schowkiem, tam go słychać.
    Pobierają prąd ok. 50mA samym działaniem, ale nie puszczają prądu na świece.
    W momencie, gdy podłączam klemę plusową do akumulatora słyszę pstryknięcie dwóch przekaźników, gdy odłączę i podłączę znowu to słyszę tylko jeden. Jak zrobię przerwę ok. 5minut i znowu podłączam akumulator ponownie słychać dwa przekaźniki?
    Potrzebuje schemat instalacji elektrycznej świec żarowych do forda scorpio kombi 2, 5 TD 1995r.
    Za pomoc z góry dziękuje.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Witaj jarecki04
    Na początek dzięki za pomoc zaraz ściągne i przejże.
    Piszesz że SCD produkowali od 1997r. To prawda, muj silnik jest SCD z 1997r ale bude mam 1995 i sądziłem że instalacja różni się, dlatego napisałem 1995r przepraszam za błąd.
    Napisze czy pomógł schemacik.
    Pozdrawiam

Jeszcze raz dzięki.