Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Desktop Board D845EPI - czarny ekran po flashowaniu biosu

Manio95 13 Lut 2009 14:28 4201 21
  • #1 13 Lut 2009 14:28
    Manio95
    Poziom 21  

Kupiłem komputer używany i kolo podał w stronie link ze sterownikami.gdy zainstalowałem wina pobrałem sterowniki i zainstalowałem bios lecz USB przestało działać a w biosie w zakładce USB nie dało się go włączyć .Więc pobrałem nowego bios-a ,gdy go zainstalowałem spod dos-a komp się zresetował i na monitorze wyskoczył napis no-signal.Gdy odłączę kości z ramami słyszę piski lecz gdy podłączam komputer do prądu od razu się włącza i nie da się go wyłączyć guzikiem.Resetowałem już bios i nic dykietek nie czyta w ogóle a napęd cd pokręci 10 sekund i przestaje.
    Moja płyta to: Intel® Desktop Board D845EPI
    512 mb ram
    2,4 ghz
    64 karta graficzna zintegrowana
    Zależy mi na czasie :cry::cry::cry:

0 21
  • #2 13 Lut 2009 16:25
    mat_ed
    Poziom 43  

Czy proces flashowania przebiegł prawidłowo czy w trakcie procesu komputer samoczynnie się zresetował ?

0
  • #3 13 Lut 2009 16:38
    Manio95
    Poziom 21  

zresetował się po instalacji , instalacja doszła do 100%

0
  • #4 13 Lut 2009 16:46
    mat_ed
    Poziom 43  

Zastanawiam się dlaczego aktualizowałeś BIOS, skoro mogłeś zainstalować tylko sterowniki no ale już trudno,stało się.

Masz pewność ,że wgrałeś odpowiedni wsad do BIOS'u ?

0
  • #5 13 Lut 2009 17:47
    Manio95
    Poziom 21  

No właśnie nie jestem pewny.

0
  • #6 13 Lut 2009 18:35
    mat_ed
    Poziom 43  

No właśnie wygląda jednak na to,że wgrałeś nieodpowiedni.
    W takim układzie, jeśli nie próbuje czytać z dyskietki (co sam napisałeś) pozostaje zewnętrzny programator lub metoda hotflash - jeśli kość z BIOS'em nie jest wlutowana.

0
  • #7 13 Lut 2009 19:01
    matis95
    Poziom 13  

To ja Manio95 ale pisza z kąta brata.
    Kość jest wlutowana a czytałem na jakimś forum, że jak podłącze kartę graficzną na PCI to się tamta powinna wyłączyć a ta powinna działać i tak w biosie załączyć stacje dyskietek i nowego biosa wgrać.Tą na PCI odłączyć i powinno być dobrze ale musza załatwić jakąś karte choćby 4mb i sprawdzić czy to zadziała.

0
  • #8 13 Lut 2009 19:05
    mat_ed
    Poziom 43  

W sposób,który opisałeś "ratuje" się kartę graficzną po nieudanym flashu a nie płytę główną.

0
  • #9 13 Lut 2009 19:49
    matis95
    Poziom 13  

Ale jak bym z ta nową kartą wgrał nowego biosa to może bym uratował i płyte

0
  • #10 13 Lut 2009 19:50
    mat_ed
    Poziom 43  

Skoro się nie uruchamia to co da Ci karta graficzna ?

0
  • #11 13 Lut 2009 20:12
    matis95
    Poziom 13  

Wszystko się uruchamia.Cd-ROM kręci kilka razy ale na monitorze czarno.

0
  • #12 13 Lut 2009 20:16
    mat_ed
    Poziom 43  

No właśnie na monitorze czarno czyli na chwilę obecną nic się nie uruchamia. Wymiana karty graficznej nie pomoże.
    Flashowałeś BIOS, nie wiesz czy odpowiednią wersję wgrałeś - takie są właśnie objawy niepoprawnie wgranego BIOS'u.

Chyba,że BIOS się poprawnie sfleshował i winna jest karta graficzna - z Twojego opisu dotychczasowego wynika jednak,że to nie wina grafiki.

0
  • #13 14 Lut 2009 11:26
    matis95
    Poziom 13  

Jak przestawie zworkę na config bios się załącza a bez zworki chce czytac dyskietkę ale na ekranie nic nie ma.

0
  • #15 14 Lut 2009 13:04
    matis95
    Poziom 13  

Tego co nie działało USB taka a ten drugi nie pamiętam!!!

W P20 nie działało USB i wgrałem P08 a teraz na kompie mam z tej strony intela archiwum z P08-P19 ale nie mam jaki ich zainstalować.

0
  • #16 14 Lut 2009 14:36
    mat_ed
    Poziom 43  

Piny J9H2 zostaw bez zworki.
    Pobierz BIOS ze strony producenta, utwórz specjalną dyskietkę poprzez plik run.bat
    Następnie z włożoną dyskietką uruchom komputer, powinien teraz odczytać zawartość dyskietki a co za tym idzie przywrócić BIOS.

0
  • #17 15 Lut 2009 07:17
    matis95
    Poziom 13  

A mógł bym prosić o dokładną instrukcje co napisać w pliki run.bat i co dać na dyskietkę

0
  • #18 12 Mar 2009 21:44
    domingos
    Poziom 10  

Jeżeli twoja płyta ma zintegrowaną grafikę to nie jest to D845EPI tylko D845GVSR, sprawdź czy płyta nie jest oznaczona tymi dwoma symbolami przedzielonymi /, płyta D845EPI ma gniazdo na kartę graficzną. W tej płycie można przywrócić bios bez działającego ekranu, opisane jest to w manualu. Plik ma oznaczenie SR_English.pdf. Napisali tam że należy zdjąć zworkę z J9H2. Utworzyć dyskietkę recovery bootable BIOS, włożyć do napędu A i nastąpi automatyczny start po załączeniu napięcia i pozostało nasłuchiwać głośniczka. Oczywiście należy pobrać właściwy BIOS P20. Run.bat to nazwa pliku, który utworzy na dyskietce BIOS.

0
    Załączniki:
  • #19 15 Mar 2009 15:03
    Manio95
    Poziom 21  

A jak rozpoznać jaki mam BIOS adward czy ami??
    Znalazłem jak zrobić recovery bootable i robiłem do adward i ami ale dalej nic.Nie umiem angielskiego więc z pliku SR_English.pdf też nic.Próbowałem tłumaczem ale nie umie przetłumaczyć.i czy mógłbym prosić instrukcje KROK PO KROKU jak mam postępować.i jeszcze jedno bios ze strony producenta ma rozszerzenie .BIO ale znalazłem (chyba)kopie zapasową w formacie .ROM i .BIN
    Achi i na płycie pisze D845EPI/D845GVSR

0
  • #20 19 Mar 2009 21:46
    domingos
    Poziom 10  

Krok po kroku ok:
    Przygotuj sformatowaną dyskietkę ale bez plików systemowych (zwykłe formatowanie)

1. Skopiuj plik recovery (*.bio) na sformatowaną dyskietkę.
    2. Włóż dyskietkę do napędu płyty INTEL.
    3. Zdejmij całkiem zworkę BIOSU.
    4. Podłącz zasilanie i uruchom.
    5. Czekaj 2-5 minut do zaprogramowania. Kiedy dioda we flopie święci trwa kopiowanie.
    6. System potem się wyłączyć lub powiadomić o takiej potrzebie (piki z głośnika).
    7. Wyjmij dyskietkę (przy wyłączonym zasilaniu).
    8. Załóż zworkę BIOS na piny 1-2 (1 bliżej środka płyty).
    9. Wykonaj restart.

Jeśli pojawi się komunikat "CMOS/GPNV Checksum Bad Naciśnij F1 i uruchom Bios. Po wejściu do Biosu naciśnij F9 ustawienia domyślne i zapisz przyciskając F10.

Po przywracaniu biosu domyślnie ustawia się zintegrowana karta grafiku tak więc w złączu PCI nie może być kary graficznej bo nie wystartuje. Bios P20 jest taki sam dla obu modeli płyty Intel.

Powodzenia

0
  • #21 21 Mar 2009 11:49
    Manio95
    Poziom 21  

Robiłem i dalej nic.
    Ale zobaczyłem że gdy oddałem go do naprawy(takiej marnej) to oni wyciągli baterie do bios-u.Ale załatwiłem już nową (Działa).I w biosie jest opcja coś chyba o wgrywaniu biosu i była wyłączona.
    I może temu nie chce się wgrać!!!!

0
  • #22 01 Wrz 2010 16:29
    dyuk
    Poziom 12  

Witam forumowiczów. Podepnę się do tematu, ponieważ problem dotyczy praktycznie tej samej płyty, kto wie czy nie tego samego problemu. Dostałem płytę D845GVSR czyli ze zintegrowaną grafiką. Od początku nie mogłem jej uruchomić. Po podłączeniu zasilania świeci mi się tylko zielona dioda led na płycie, koło wiatraka od procesora. Nie dawno przez przypadek zorientowałem się, że bateria od biosu była kompletnie rozładowana. Niestety mój optymizm szybko się skoczył, kiedy ponownie próbowałem uruchomić płytę. Flashowanie biosu z flopa nie wiele daje, bo nic się nie uruchamia. Kość biosu niestety jest wlutowana w tym modelu. Czy ma ktoś pomysł na naprawę tej płyty?

0