Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 430 problem z niskimi biegami

13 Lut 2009 16:20 4246 8

• Poziom 19  
    problem polega na tym ze na niskich biegach pojawia się "przeciążenie sprzęgła zredukować bieg" nie reaguje wtedy na pedał gazu. Nie da sie usunąć błędów z komputera, nie da się skasować inspekcji (podobno)
    a pomimo tego, że w tachografie włożona jest karta pokazuje komunikat brak karty. Będe wdzięczny za każde info
  • Poziom 13  
    Kolego jaki auto ma przebieg? Jakie błędy? Jaką inspekcję chcesz skasować?
    Czy sprzęgło było wymieniane?
    Pozdrawiam

• Poziom 19  
    nie znam tych danych bo to znajomego ciagnik, raz go na oczy widzialem, dodam ze w jakims serwisie wlozyli do niego komputer od jakiegos mana 3-osiowego i wszystko dzialalo tylko pokazywalo bledy trzeciej osi, ktorej nie bylo wiec technicznie skrzynia jest ok, wina raczej elektroniki
  • Poziom 13  
    Jak mogli założyć "komputer" i go nie przezbroić do danego auta?? To chyba nie serwis! Prawdopodobnie FFR jest tylko do przezbrojenia.....

• Poziom 19  
    no dobra a co to jest FFR? :)
  • Poziom 13  
    FFR jest to komputer sterujący pojazdem, również odpowiada za parametry powracające ze skrzyni, rozpoznaje czy jest "mala" czy "duża" grupa, zbiera informacje z czujnika drogi sprzęgła idt.

• Poziom 19  
    yhym a kolega nie wybiera sie jakos w strone podlasia? bo u nas nie ma z kim rozmawiac w tym temacie :)
  • Poziom 13  
    Kolego w Sokołowie Podlaskkim mam dobrego kumpla, który również zajmuje sie diagnostyka MAN-a i nie tylko, na dodatek jest bardzo dobry w tym co robi. Jak chcesz moge Cie z nm skontaktować. Do Sokołowa masz ok140 km. A ja mam do Ciebie 550 a to chyba różnica.
    Pozdrawiam

Dodano po 16 [minuty]:

przecież masz serwis MAN-a pod nosem
    https://portal.man-mn.com/mndemucxwas/mansett...7lZLzrPu1DBKocNKyc:12c01u0r2?task=showResults
    pozdrawiam

• Poziom 19  
    ten serwis w bialymstoku odpada a mozesz dac jakis numer do tego kolegi? z gory dzieki