Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGA 430 problem z niskimi biegami

13 Feb 2009 16:20 4354 8

• Level 19  
    problem polega na tym ze na niskich biegach pojawia się "przeciążenie sprzęgła zredukować bieg" nie reaguje wtedy na pedał gazu. Nie da sie usunąć błędów z komputera, nie da się skasować inspekcji (podobno)
    a pomimo tego, że w tachografie włożona jest karta pokazuje komunikat brak karty. Będe wdzięczny za każde info
  • Level 13  
    Kolego jaki auto ma przebieg? Jakie błędy? Jaką inspekcję chcesz skasować?
    Czy sprzęgło było wymieniane?
    Pozdrawiam

• Level 19  
    nie znam tych danych bo to znajomego ciagnik, raz go na oczy widzialem, dodam ze w jakims serwisie wlozyli do niego komputer od jakiegos mana 3-osiowego i wszystko dzialalo tylko pokazywalo bledy trzeciej osi, ktorej nie bylo wiec technicznie skrzynia jest ok, wina raczej elektroniki
  • Level 13  
    Jak mogli założyć "komputer" i go nie przezbroić do danego auta?? To chyba nie serwis! Prawdopodobnie FFR jest tylko do przezbrojenia.....

• Level 19  
    no dobra a co to jest FFR? :)
  • Level 13  
    FFR jest to komputer sterujący pojazdem, również odpowiada za parametry powracające ze skrzyni, rozpoznaje czy jest "mala" czy "duża" grupa, zbiera informacje z czujnika drogi sprzęgła idt.

• Level 19  
    yhym a kolega nie wybiera sie jakos w strone podlasia? bo u nas nie ma z kim rozmawiac w tym temacie :)
  • Level 13  
    Kolego w Sokołowie Podlaskkim mam dobrego kumpla, który również zajmuje sie diagnostyka MAN-a i nie tylko, na dodatek jest bardzo dobry w tym co robi. Jak chcesz moge Cie z nm skontaktować. Do Sokołowa masz ok140 km. A ja mam do Ciebie 550 a to chyba różnica.
    Pozdrawiam

Dodano po 16 [minuty]:

przecież masz serwis MAN-a pod nosem
    https://portal.man-mn.com/mndemucxwas/mansett...7lZLzrPu1DBKocNKyc:12c01u0r2?task=showResults
    pozdrawiam

• Level 19  
    ten serwis w bialymstoku odpada a mozesz dac jakis numer do tego kolegi? z gory dzieki