Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Remont kuchni ogrzewanie podłogowe.

13 Lut 2009 16:50 5464 13
 • Poziom 13  
  Witam .Wkrótce będę zrywał stare płytki z podłogi w kuchni.Planuję wykuć w podłodze rowki i ułożyć w nich rurę alu/pex 16mm ok 25mb.Chciałbym uzyskać ciepłą podłogę ,Tradycyjny grzejnik oczywiście pozostanie.Kocioł mam na paliwa stałe.Proszę o opinie i rady .
 • Poziom 11  
  Witam, kiedyś miałem ogrzewanie podłogowe w kuchni, ale przeważnie było ono wyłączone bo bolały wszystkich nogi, nie od ciepła bynajmniej-wydaje mi się że nogi nie"lubią" wyższej temperatury przez dłuższy czas.Osobiście mam w tej chwili ogrzewaną podłogę w wiatrołapie/korytarzu i tam się znakomicie sprawdza-zawsze ciepłe i suche butki.Tam też wszystkim bym polecał stosowanie tego rodzaju ogrzewania tak samo jak w łazienkach.Ale jeśli się upierasz to myślę że powinieneś zwrócić uwagę na max.temperaturę na wylocie z kotła(również w sytuacji nie kontrolowanej-awaryjnej, ja mam kocioł na holzgaz i temp.max dochodzi do 100 a nawet 130 stopni!) i sprawdzić czy rura z pex ją wytrzyma.U mnie jest rurka miedziana.Innym zagadnieniem jest łączenie instalacji z różnych metali i wzajemny wpływ na siebie, to zjawisko chyba korozji elektrolitycznej?pozdrawiam
 • Poziom 37  
  Ciepłą podłogę uzyskałem stosując elektryczną matę grzejną. Montaż jest bardzo prosty, można wpuścić czujnik temperatury w matę. Próbowałem także stosować najprostszy regulator bimetaliczny umieszczony w puszcze podtynkowej razem z włącznikiem. Wynik pozytywny. Przy mocy 150 W na jedną matę uzyskuje się zupełnie komfortową temperaturę podłogi, choć wzrost temperatury w pomieszczeniu jest nieznaczny.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  temperatura podłogi to max 26 stopni i będzię zdrowo :)
 • Poziom 13  
  Elektryczne grzanie odpada-koszt eksploatacji.Jak wcześniej pisałem chcę tylko by podłoga nie była zimna .....
 • Poziom 21  
  podłogówka bez izolacji pod wylewka to bardzo enerogochłonna zabawa ,na poziomie gruntu daje sie 10 cm styropianu na wyzszej kondygnacji wystarcza 3 cm
  a do tego beton bez plastyfikatora moze pekac przy szybkich zmianach temp.z regulacja temp wody nie ma problema dla małej petli wystarcza RTL
 • Poziom 31  
  Co to za podłoga ? Co w niej jest i nad jakim pomieszczeniem ?
 • Poziom 13  
  Jest to podłoga nad piwnicą nieogrzewaną ale bardzo dobrze ocieploną .Budynek z końca lat 70-tych.Beton + gruba wylewka i w tej wylewce chcę wykuć(wyciąć) kanały na rurę.
 • Poziom 31  
  tom.pk napisał:
  Jest to podłoga nad piwnicą nieogrzewaną ale bardzo dobrze ocieploną .Budynek z końca lat 70-tych.Beton + gruba wylewka i w tej wylewce chcę wykuć(wyciąć) kanały na rurę.


  IMHO średni pomysł z tym kuciem. Bo raz, że dużo roboty a dwa, że izolacja cieplna pomiędzy wylewką a stropem może być znikoma (w tamtych czasach dawało się tylko supremę albo żużel jako izolację akustyczną). W efekcie podłogówka kuchni może grzać cały strop. Ale to zbadasz po wykuciu pierwszego rowka.
 • Poziom 22  
  A ile metrów kw ma ta kuchnia ?? bo 25m to max na 4mKw .
  Kucie rowków nieco pracochłonne lepiej skuć już całą (wbrew pozorom ma sens) wylewkę położyć styrpian, rurki i max 5-6 cm zbrojonej wylewki licząc od poziomu styropianu.
  Ailośc rurki to minium 6mb na 1 mkw.
 • Poziom 13  
  Kuchnia ma 15 metrów kwadratowych,ale to ma dać tylko efekt ciepłej podłogi.
 • Poziom 21  
  kolego ja to przechodziłem dom gierkowska kostka skułem całą podłogę młot toja oraz młot 5 kg polem stropian 3 cm ale twardy , folia i na to rurka alupeks ułożona w żółwia i wylewka nie mniej niż 8 cm bo będzie pękac podłączone to jest do rozdzielacza a na powrocie założony jest zawór z głowicą termostatyczną do podłogówek danfoasa koszt ok 120 za komplet jeżeli brakuje ci cm na wylewkę to zmniejsz grubośc stropianu
 • Poziom 22  
  5 do 6 cm zbrojony satka do poszdzek mocny beton napewno nie popeka, a lepiej dac te 2 cm wiecej styropianu
 • Poziom 13  
  nadbudowa betonu wylewki powinna być ok 4 cm ponad rurę czyli łącznie do 6cm . wycinanie korytek jest bezsensowne - dłubania będzie na kilka dni no i rozleci się to co zostanie. Rury układamy co 15 cm (żeby zapewnić równomierną temp. podłogi) więc masz więcej cięcia niż całej podłogi.
  Wywal całą wylewkę, zależnie od tego co odkryjesz:
  jeśli żużel, suprema itd. trochę wybrać wyrównać, wyłożyć folią, styropian (eps100) , na to folia rurki i wylewka MOCNA!!! zbrojona siatkami i jeszcze tzw. Fibermesch (włókna do betonu - takie anielskie włosy).
  Jeśli na stropie piwnicy masz gruzowisko to zrób podbeton ( chuda wylewka M10 ) na to styropian i dalej jak wyżej.
  Im więcej izolacji tym lepiej ( styropian tańszy od betonu o 100% i łatwiej nim pracować).
  Bolące nogi od podłogówki ;);) czkawki dostałem, kto jeszcze takie bajki opowiada. ????? Mam podłogówki wodne w domu od 8 lat, wszędzie oprócz sypialni (parkiet) cała rodzina przesiaduje w kuchni jakoś nikogo nogi nie bolą. Dziwne przesądy....