Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Care - usunięcie backup'u

wszim 13 Lut 2009 17:04 7072 8
  • #1 13 Lut 2009 17:04
    wszim
    Poziom 13  

Witam
    Zakupiłem laptop lenovo 3000 n500 z Vistą Home basic 32b. Jest tam taki program Lenovo Care który umożliwia zrobienie backupu systemu. No więc myślę sobie skorzystam. Odpaliłem - backup sie zrobił. Liczyłem że program zapyta o to gdzie ma wykonać ten backup. Niestety zrobił sobie to "gdzieś" cholera wie gdzie. Kolejne zaskoczenie zeżarło pół dysku C. Miałem system, kilkanascie programów , trochę danych, które zajmowało około 20-30GB z 230G partycji C. Po zrobieniu tego backupu zostało mi raptem 129GB wolnej przestrzeni. Jakim cudem backup pochłonał tyle dysku. Jak wywalić ten backup. Gdzie on sie zaszył. Co za durnota. Jest możliwość przywrócenia systemu od nowa do fabrycznych ustawień z płytek które zrobiłem wczesniej, ale nie usmiecha mi się ponownie wszystkiego instalować i konfigurować. A potrzebuję tej wolnej przestrzeni dusku.

pomóżcie

0 8
  • #2 13 Lut 2009 17:19
    mat_ed
    Poziom 43  

Sprawdź w C:\RRBackups

0
  • #3 13 Lut 2009 21:44
    wszim
    Poziom 13  

Do CC:\RRBackups nie mam dostępu a jego rozmiar system pokazuje 0 MB.
    Nie wiem też co zawierają katalogi które są napompowane też dość solidnie
    c:\SWShare = 5,5GB
    c:\SWTools = 2,2GB

Ale wtopa nienawidzę oprogramowania które stara się być mądrzejsze od użytkownika.

0
  • #4 13 Lut 2009 22:11
    mat_ed
    Poziom 43  

W trybie awaryjnym musisz próbować lub spróbować jako admin w trybie normalnym.

0
  • #5 13 Lut 2009 23:28
    wszim
    Poziom 13  

OK. W trybie awaryjnym mam dostęp do tego folderu i zawiera on 23G. Na razie nie kasowałem. Po zaznaczeniu wszystkich składników partycji C pokazuje mi teraz 50GB zajętych a w podglądzie C mam 140G wolnych z 221G całej partycji (wcześniej nie podałem dokładnie). Czyli nadal brakuje mi 30GB. Gdzie one są?

0
  • Pomocny post
    #6 13 Lut 2009 23:43
    mat_ed
    Poziom 43  

Pliki ukryte odkryłeś ?

0
  • #7 14 Lut 2009 07:03
    wszim
    Poziom 13  

oczywiście.
    Znalazłem opcję w programie Lenovo care/Rescue and recovery do zarządzania backupami. Jest tam m.in. możliwość usunięcia backupu z dysku. Usunąłem więc ten backup i odzyskałem 23GB. Dokładnie to co było w
    C:\RRBackups i tam teraz jest pusto. Dalej jednak nie wiem gdzie podziało się 30G dysku. I nie wiem do czego są potrzebne te napakowane katalogi c:\SWShare = 5,5GB
    c:\SWTools = 2,2GB

edit:

Skorzystałem z opcji oczyszczania dysku. Jest tam możliwość usunięcia kopii w tle oraz obrazów będących częścią przywracania. Jak w okienku
    Lenovo Care - usunięcie backup'u
    Dopiero użycie tej opcji odzyskało 20G. 10G nadal nie wiadomo gdzie. Dlaczego zaznaczając wszystko na partycji C i dając właściwości nie widzę całego zajętego obszaru dysku?

0
  • #8 07 Mar 2009 23:31
    lucydar
    Poziom 1  

Mam dokładnie ten sam problem. Ten sam sprzęt n500. Poprostu z dnia na dzień znika mi wolne miejsce na dysku mimo że nic nowego nie instaluje.
    Pewnego dnia (pare miesiecy temu) zapełnił mi się dysk na full. Więc pomyślałem że lenovo oferuje taki fajny przycisk do przywracania systemu do stanu w jakim wyszedł ze sklepu. Po naciśnięciu go i zainstalowaniu moich aplikacji wyłączyłem natychmiast opcje backup bo myślałem że to tu tkwi problem.
    Teraz niestety historia zaczyna się powtarzać. Tak jakby pliki które kasuje(łącznie z tymczasowymi) wcale sie nie kasowały. Zaczyna mnie już to irytować.

Też brakuje mi 30GB informacji. 75 wolne ze 137, jednak jak wejde na dysk 'c' zaznacze wszystkie foldery(łącznie z ukrytymi) to we właściwościach pokazuje mi zajęte 34 GB.

0
  • #9 07 Mar 2009 23:55
    wszim
    Poziom 13  

Bo to Vista zużywa na punkty przywracania systemu. Wejdź Przywracanie systemu/Otwórz ochrone systemu . Odznacz dyski - skasują się wtedy punkty przywracania i odzyskasz zagrabione miejsce. Można potem spowrotem załączyć i zrobić ręcznie punkt.

0