Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań - jakie przewody, montaż

Sw.Mikolaj 13 Lut 2009 17:15 811 4
 • #1 13 Lut 2009 17:15
  Sw.Mikolaj
  Poziom 15  

  Witam mam takich parę pytań dotyczących technologii montażu układów audio. Chodzi mi na przykład o taką kwestię - buduje urządzenie któe zawiera przedwzmacniacz z korektorem oraz wzmacniacz mocy. Czy lepiej zmontować to na jednej płytce czy wielu ? Np czy lepiej wykonać na jednej płytce jeden kanał przedwzmacniacz+wzmacniacz czy wszystko osobno ? Po drugie jak najlepiej łączyć poszczególne bloki toru audio ? Wiele razy czytam opinie, że użytkownik powinien zastosować kable ekranowane, ale mógłby ktoś napisać coś więcej?
  Kolejna kwestia to wyobraźmy sobie że zrobiłem dwie płytki i chce je połączyć przewodem. Jakie elementy do łączenia najlepiej stosować? Takie, w których dociskam przewód za pomocą śrubki ? No i ostatnia kwestia - skręcony kabel ma tendencje do łamania się , poszczególne nitki się odrywają podczas manipulacji. Czy warto pocynować takie skręcone końcówki przewodu ? Ewentualnie czy stosuje się jakąś alternatywną metodę ?

  0 4
 • #2 13 Lut 2009 17:28
  Piotre255
  Poziom 17  

  Sw.Mikolaj napisał:
  Czy lepiej zmontować to na jednej płytce czy wielu ? Np czy lepiej wykonać na jednej płytce jeden kanał przedwzmacniacz+wzmacniacz czy wszystko osobno ?

  Jeśli masz wszystko zaplanowane z góry najlepiej wszystko na jednej, estetycznie wygląda, nie ma plontaniny potem z łączeniem poszczególnych układów..

  0
 • #3 14 Lut 2009 11:47
  Sw.Mikolaj
  Poziom 15  

  A może ktoś jeszcze odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru i łączenia przewodów ?

  0
 • #4 14 Lut 2009 11:54
  Logan
  Poziom 30  

  Zwróc uwagę jakie rozwiązania stosuje większość producentów, poszczególne bloki urządzenia (wzmacniacz, przedwzmacniacz, korektor) sa umieszczone na osobnych płytkach, przewody nie śa lutowane, tylko umieszczane w odpowiednich gniazdach. Ogromnie ułatwia to serwisowanie takiego urządzenia.

  0
 • #5 14 Lut 2009 12:07
  Sw.Mikolaj
  Poziom 15  

  Czy można kupić seryjnie produkowane takie przewody, dobrej jakości ? Wraz z gniazdami w zestawie najlepiej ?

  0