Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań - jakie przewody, montaż

Sw.Mikolaj 13 Lut 2009 17:15 811 4
  • #1 13 Lut 2009 17:15
    Sw.Mikolaj
    Poziom 15  

Witam mam takich parę pytań dotyczących technologii montażu układów audio. Chodzi mi na przykład o taką kwestię - buduje urządzenie któe zawiera przedwzmacniacz z korektorem oraz wzmacniacz mocy. Czy lepiej zmontować to na jednej płytce czy wielu ? Np czy lepiej wykonać na jednej płytce jeden kanał przedwzmacniacz+wzmacniacz czy wszystko osobno ? Po drugie jak najlepiej łączyć poszczególne bloki toru audio ? Wiele razy czytam opinie, że użytkownik powinien zastosować kable ekranowane, ale mógłby ktoś napisać coś więcej?
    Kolejna kwestia to wyobraźmy sobie że zrobiłem dwie płytki i chce je połączyć przewodem. Jakie elementy do łączenia najlepiej stosować? Takie, w których dociskam przewód za pomocą śrubki ? No i ostatnia kwestia - skręcony kabel ma tendencje do łamania się , poszczególne nitki się odrywają podczas manipulacji. Czy warto pocynować takie skręcone końcówki przewodu ? Ewentualnie czy stosuje się jakąś alternatywną metodę ?

0 4
  • #2 13 Lut 2009 17:28
    Piotre255
    Poziom 17  

Sw.Mikolaj napisał:
    Czy lepiej zmontować to na jednej płytce czy wielu ? Np czy lepiej wykonać na jednej płytce jeden kanał przedwzmacniacz+wzmacniacz czy wszystko osobno ?

Jeśli masz wszystko zaplanowane z góry najlepiej wszystko na jednej, estetycznie wygląda, nie ma plontaniny potem z łączeniem poszczególnych układów..

0
  • #3 14 Lut 2009 11:47
    Sw.Mikolaj
    Poziom 15  

A może ktoś jeszcze odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru i łączenia przewodów ?

0
  • #4 14 Lut 2009 11:54
    Logan
    Poziom 30  

Zwróc uwagę jakie rozwiązania stosuje większość producentów, poszczególne bloki urządzenia (wzmacniacz, przedwzmacniacz, korektor) sa umieszczone na osobnych płytkach, przewody nie śa lutowane, tylko umieszczane w odpowiednich gniazdach. Ogromnie ułatwia to serwisowanie takiego urządzenia.

0
  • #5 14 Lut 2009 12:07
    Sw.Mikolaj
    Poziom 15  

Czy można kupić seryjnie produkowane takie przewody, dobrej jakości ? Wraz z gniazdami w zestawie najlepiej ?

0