Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprasowywanie płytek

jaglarz 13 Lut 2009 17:26 1230 2
 • #1 13 Lut 2009 17:26
  jaglarz
  Poziom 23  

  Zaznaczam że przeczytałem tematy dotyczące wykonywania płytek drukowanych, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości ewentualnie o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  Mam w planach zakup drukarki monochromatycznej HP LaserJet P1005 (600x600). Chciałbym ją używać do druku stron tekstu jak i do naprasowywania rysunku ścieżek. Skąd wątpliwości?

  Wydruk w wykonany w punkcie ksero jest błyszczący i lekko "tłusty", natomiast wszystkie znane mi wydruki laserowe są matowe i "suche".
  W związku z tym zastanawiam się czy naprasowany rysunek ścieżek będzie wystarczającej jakości? Czy zależy to od użytego tonera czy też nie ma absolutnie żadnego znaczenia? Czy ktoś już używał (dokładnie) ten model drukarki do wykonywania ścieżek?

  0 2
 • #2 13 Lut 2009 21:43
  ptych86
  Poziom 12  

  Miałem podobny problem - wydruk z drukarki wyglądał jak rozsypany proszek a po przeniesieniu na laminat nie pokrywał powierzchni wystarczająco dokładnie. Jest na to prosty sposób: namoczyć wacik rozpuszczalnikiem nitro albo uniwersalnym i włożyć go do pojemnika obok płytki, zamknąć pojemnik, poczekać 10-30 minut. Toner na płytce spęcznieje i będzie bardziej podobny do wydruku z ksero.

  0
 • Pomocny post
  #3 15 Lut 2009 14:42
  art711
  Poziom 9  

  Witam. Drukowałem płytki na drukarce HP1020 :) . Wychodzą super. Najważniejszy w tym układzie do naprasowywania to użyty papier. Robiłem to na różne sposoby np. na specjalnej folii niestety nawet po dłuuuugim prasowaniu część tonera pozostaje na folii ( niepełne ścieżki ) naczytałem się wiele z jakimis wacikami , rozpuszczaniem itp. i nic. Dopiero po kilkunasu próbach gdy już folii zabrakło :) nadrukowałem na papierze z ................... gazety. Płytki poprostu są idealne ( jak na domową produkcję) Bardzo dobra gazeta to np. Elektronika Praktyczna itp. Papier musi być ze stron zawierających tekst ( nie reklamy ). Nie jest ważne jak mocno zadrukowany jest papier :) byleby po wydruku patrząc pod światło było pełne zadrukowanie ścieżek i toner musi być matowy. Jeśli papier jest za dobrej jakości to tanie drukarki sobie nie radzą, na średnim jest idealnie. I jeszcze jedna uwaga przy prasowaniu nie śpieszmy się , prasujemy całą powierzchnią żelazka ( tylko na początku) potem najlepiej kantem dokładnie po całej płytce. Przed położeniem wydruku na laminacie rozgrzewam go porządnie, po czym papier przylepiam na laminat i prasujeeeeeeee... . Pozdrowienia

  0
  Szukaj w 5mln produktów