Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stukanie w silniku 1.4 16V VW Golf

13 Lut 2009 19:01 13214 3
  • Poziom 10  
    witam mam problem ze stukaniem w silniku opowiem wszystko dokładnie
    autko zakupilem w komisie przy pierwszym sprawdzaniu autka było dość głośnie stukanie metalicze w silniki i po rozgrzaniu nie ustepowało zaryzykowałem i kupiłem samochód tylko że własciciel który ma warsztat obiecał że mi naprawi i da gwarancje na drugi dzień zjawilem sie i stukania tak głośnego już nie był ale na wolnych obrodach jeszcze troszeczkę było wymienił 5 popychaczy podobno tyle było wadliwych ale po przejechaniu 700km nic się nie zmieniało a więc pojechałem jeszcze raz i wymienił wszystkie następne 11 i nic nie pomogło nastepnie zaczeliśmy się zastanawiac czy to nie są panewki korbowodowe lub swożeń na któryms cylidrze po zdjęciu miski wszystko było ok panewki były koloru srebnego a korbowody nie miały wyczówalnych luzów góra dół a więc skręciliśmy, samochód ma przejechane 127.00 km i zaleliśmy olejem castrol 10W40 półsyntetyk czytałem na forach że dużo ludzi ma ten problem , od czego zacząć może pompa oleju albo olej trzeba wlac 5W40 stan techniczy samochodu wygląda bardzo realnie na ten przebieg
  • Moderator Samochody
    Skoro w silniku nie ma wyczuwalnych luzów, to może nie w nim leży problem? Należało by osłuchać poszczególne podzespoły stetoskopem i dopiero można by było coś wyrokować.
  • Poziom 20  
    Obym się mylił ale w tych motorkach stukają tłoczki o cylinderek
  • Poziom 14  
    Gniazdo zaworowe?