Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD KDC-MPV5025 uszkodzony ROM?

SunHill 13 Lut 2009 19:59 704 0
  • #1 13 Lut 2009 19:59
    SunHill
    Poziom 11  

Witam wszystkich, jestem "szczęśliwym" posiadaczem takiego radia. Model z USA ale nie o syntezie tym razem ;) Z tego co mi wiadomo, radio było pełnosprawne i nagle zgłupiało. Więc po kolei: po podłączeniu radio startuje w trybie demo, wyświetlacz zmienia kolory itd. Działa Menu oraz wszystkie jego funkcje. Z zaobserwowanych usterek: CD nie pobiera płyty, nie ma CD w opcjach SRC. Jest tylko TUNER i STANDBY. W opcji TUNER nie reaguje na strojenie ani w przód ani w tył. W głośnikach cisza. Na wyświetlaczu widnieje EXT MEDIA (wirtualnie podpięta zmieniarka?). Z mojej strony: otworzyłem radio i zobaczyłem niedopiętą taśmę od CD, poprawiłem - zero zmian. Ktoś chyba próbował swoich sił przede mną. Przylutowałem blaszkę masy głowicy FM (zimny lut). Więcej ingerencji nie zauważyłem. Kolejno zdobyłem service manual do radia i włączyłem je w trybie TEST MODE. W sekcji tunera wyswietlony jest komunikat objaśniony "The EEPROM is set to the default (unstable values) because the F/E was shipped without passing
    through the adjustment process, etc." Sprawdzając wersję ROM wyświetla ROM R– objaśnione jako INVALID. CD nadal martwy więc testów oczywiście nie przechodzi. Wygląda mi to więc na uszkodzenie ROM jeśli dobrze główkuje. Pytanie teraz jak to naprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam

0 0
  Szukaj w 5mln produktów