Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] Jak organizować połączenia między elementami? PILNE

13 Lut 2009 21:21 1784 4
 • Poziom 13  
  Witam!
  Na początku chcę przeprosić, jeśli taki temat już istnieje, ale nie wiem jak sformułować zapytanie.
  Problem wygląda następująco: chciał bym nadać etykietę (w Eagle'u) dla połączenia o nazwie 1-wire, ponieważ na kilku elementach (na przykład znajdujących się na różnych końcach schematu) mam połączenie między nimi.
  Pytanie: czy da się utworzyć taką etykietę (tak jak na przykład ma Vcc czy GND) i czy może być takich połączeń wiele (w sensie różnych (np. 1-wire, SCK, CLK)).
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Węzły (net'y) mają nazwy. Narzędzie "change name" - klikasz na połączeniu między elementami i nadajesz nazwę dla całego węzła. Potem klikasz na innym połaczeniu (w odległym miejscu schematu a nawet na innej stronie) i wpisujesz tą samą nazwę. Wtedy Eagle zapyta czy połączyć te 2 węzły w jeden - zgadzasz się.
 • Poziom 13  
  Oki, o coś takiego chodziło, a jeszcze takie pytanie, czy da się zrobić tak, żeby nazwy węzłów były widoczne (szczególnie w tych odległych połączeniach)
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Narzedzie "Label" - klikasz nim na połączenie między elementami i masz pod myszką nazwę węzła. Możesz ją postawić gdzie zechcesz. Wygoda jest taka, ze jak chcesz zmienić nazwę całego węzła to Label też się zaktualizuje w przeciwieństwie do ręcznie wstawionego tekstu.
 • Poziom 13  
  O właśnie takie coś mi chodziło. Dzięki
  Temat zamykam