Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglosnienie kapeli. Mikser, sprzężenie (mikorfon)

13 Lut 2009 21:59 2360 16
  • Poziom 9  
    Witam! Na samym początku opiszę sprzęt. Jest to Eltron i kolumna Unitra zg603, mikrofony Shure sm58, 2 piece Ldm-a. I mam kilka pytań-problemów.
    1. Co zrobić, żeby mikrofon (podłączony do pieca) nie robił sprzężeń.
    2. Chciałbym kupić mikser, żeby podłączyć mikrofony i gitary do niego i móc wszystko odpowiednio wyregulować w jednym urządzeniu. Jaki najlepiej kupić?
    3. Jest sens renowacji tej Unitry? Stała ponad 15 lat nieużywana i trochę trzeszczy. Może są jakieś sposoby żeby to samemu naprawić (tzn. co można samemu zdziałać)?

Pozdrawiam. Z góry dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Co do trzasków to pewnie spowodowane są przedwzmacniaczami. Można tego eltrona przerobić na typową końcówkę mocy, sterowaną za pomocą mixera.

Mixer pewnie by się przydał ze efektami :D
  • Poziom 9  
    Co do miksera. To mógłbyś podać mi jakieś konkretne modele albo chociaż firmę, która robi dobre i w miarę niedrogie miksery? Dość popularny jest Behringer, tylko że wiem o nim tyle, że robi dość nietrwałe ;p (głównie dj'skie) nie wiem jak jest z tymi bardziej "studyjnymi".

A co do Eltrona :)) Jak to można zrobić? Jest gdzieś to opisane?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    co to za piece LDM?

mikrofon podłączony do pieca gitarowego będzie bardziej sprzęgał niż podłączony do paczki do wokalu. wynika to z charakterystyki głośnika gitarowego.

Moja propozycja: gitary podłączyć do pieców, wokal do eltrona.

Napisz dokładnie co jest z tym eltronem nie tak, kiedy trzeszczy? Bo jak przy podgłaśnianiu, ściszaniu, to niewielki problem. Jak cały czas... to trzeba szukać dalej. co to za eltron? 30 60 czy 100?
  • Poziom 9  
    Mikrofon podłączyliśmy do ldma tylko dlatego, że do niczego innego się nie da :P Wzmak to Eltron 30u. Trzeszczy podczas gry...nie wspominając już o "pierdzących" basach. Jak gra cicho to jest ok, ale jak się mocniej podgłosi to właśnie wtedy trzeszczy. Tak się zastanawiałem, czy może kable gdzieś już nie przewodzą dobrze, w końcu to tyle lat stało...

Kable zostaw w spokoju- zajmij się raczej na miejscach połączeń i elektronice.
    Regulamin p.15 nadal obowiązuje- proszę poprawić pisownię.
    (dj-MatyAS)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Trzeszczy z bólu bo 30 wat to mało. Proponuję wymianę na jakiś używany powermixer. Behringer nie jest mniej trwały od swoich firmowych braci w tej (najniższej) półce cenowej.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trzaski w Eltronie to klasyka. W ciemno wymieniaj kondensatory elektrolityczne na płytkach przedwzmacniaczy, zwłaszcza te na wyjściu, choć lepiej zrobisz wymieniając wszystkie - ich koszt to kilka zł. Nie zaszkodzi również wymiana elektrolitów w końcówkach mocy. Koszt wszystkich elektrolitów to góra 20zł.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    bartek9120 napisał:
    Wzmak to Eltron 30u. Trzeszczy podczas gry...nie wspominając już o "pierdzących" basach. Jak gra cicho to jest ok, ale jak się mocniej podgłosi to właśnie wtedy trzeszczy. Tak się zastanawiałem, czy może kable gdzieś już nie przewodzą dobrze, w końcu to tyle lat stało...

Nie kable tylko kondensatory elektrolityczne. Są już wyschnięte
  • Poziom 32  
    Ale czy nie uważacie, że ten eltron to za mało? Nawet na salke prób. Ja bym się nie bawił w naprawe tylko polował na coś mocniejszego, nowszego. Chocby jakis mały smx od ldm.
  • Poziom 9  
    Myślę, że na salę wystarczy w zupełności. Pomieszczenie gdzie trenujemy jest naprawdę małe, żadnych pogłosów itp także daje radę. Ale z czasem i tak będzie trzeba kupić coś lepszego.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Najlepiej skumplowć się z jakimś elektronikiem :-), bo z tego co czytam, sami nie dacie sobie rady z naprawą tych gratów.
    Jeśli doprowadzisz tego eltrona 30 do stanu używalności, to mikser nie będzie Ci potrzebny. Gitary powinny lecieć tylko i wyłącznie z pieców. O przyczynach trzeszczenia koledzy już wyżej napisali. Napisz co miałeś na myśli pisząc "nie wspominając już o "pierdzących" basach". Podłączacie do eltrona git. basową, czy głośniki pierdzą jak śpiewacie?

Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Chyba że sprzedasz eltrony i kupisz do nagłośnienia wokalu sprzęt z tej aukcji:LDM QK-121 550424054
  • Poziom 9  
    Jeśli np podłącze do czegoś kolumnę razem z eltronem np do komputera to muszę dać bardzo mało niskich tonów. Jak dam za dużo to pierdzą. Ale myślę, że po prostu te głośniki takie są. Nie są to jakieś estradówki i nie chcę wymagać od nich za dużo ;P

Co do gitar i pieców. Podłączyłem to do eltrona tylko dlatego, że piece są zbyt słabe. Grając na perkusji nie słyszę gitar ani śpiewu...nawet kiedy staram się grać ciszej. Gitarzyści też się nie słyszą nawzajem i ogólnie zapada chaos :P
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    To w takim razie co to za piece gitarowe że są za słabe, skoro nie słychać ich przy Eltronie 30W. Zresztą on też jest za słaby do wokalu i mikrofon będzie sprzęgał. Eltron 30 może najwyżej nadać się do gitary -ale nie basowej.
    Do wokalu najtańszy będzie Eltron 100U gdzie można podpiąć efekty pod pętlę.Czasem idzie go kupić na allegro 200 zł , ale na dłuższą metę i tak będzie trzeba kupić coś lepszego!
    A co do pierdzenia głośników to dlatego że kompa podłączasz pod nieodpowiednie wejście i sygnał jest przesterowany!
  • Poziom 9  
    Albo się nie zrozumieliśmy albo ja coś nie do końca jasno napisałem. Pieców nie słychać przy perkusji a nie Eltronie. To najmniejsze piece chyba jakie mogą być ;p Podłączając go do komputera podłączałem pod dobre wejście. To, że na dłuższą metę będzie trzeba kupić coś lepszego też wiem, ale pieniądze na drzewie nie rosną dlatego staram się zrobić coś z tym co jest.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    napisałeś
    Co do gitar i pieców. Podłączyłem to do eltrona tylko dlatego, że piece są zbyt słabe. Grając na perkusji nie słyszę gitar ani śpiewu...nawet kiedy staram się grać ciszej. Gitarzyści też się nie słyszą nawzajem i ogólnie zapada chaos

W takim razie gitary podłącz osobno do pieców jakie posiadacie a mikrofon do Eltrona i tak to poustawiajcie żebyście się słyszeli i żeby mikrofon nie sprzęgał.
    Ważne też jest usytuowanie mikrofonu. Poszukajcie optymalnego miejsca dla niego - na pewno nie przed kolumnami!!
    Z tego co posiadacie niestety dużo nie da się wycisnąć :(
  • Poziom 9  
    Sorki za błąd. No niestety też optymistą w tej sprawie nie jestem ;/ Ale dzieki za pomoc :)