Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka do pracy-jaka firma? Hilti? Dewolt? Makita?

alfa2 02 Sie 2009 09:31 62103 32
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Na pierwszy rzut oka to bzdura... Ale moje zdrowie ( i innych) stan stawów słuchu itd .przy używaniu urządzeń z nienormowanymi parametrami hałasu i wibracji jest ważne.
    Ogólnie rzecz biąrąc to kultura i warunki pracy bhp i świadomosć w tym zakresie w Polsce jest bardzo niska i dopiero to widać jak się popracuje z fachowcami z innych (zachodnich )krajów.

Patryk-84a - nie do końca masz racje- Narzędzia takie jak przecinarki do drewna , płytek ceramicznych,wyrzynarki, czy np prasy do zagniatania połaczeń rurowych itp. -kolosalna różnica w jakości cięcia pomiędzy badziewiem i markowymi dopracowanymi konstrukcjami.
    A taka rura zacisnięta badziewiem -brak powtarzalności złącza, albo jego nieszczelnośc- katastrofa...
    zaj0nc00
    Poziom 11  
    OK. Kupiłem Makitę HR2470T... zapłaciłem 920 PLN z kompletem wierteł. Nie wiem czy Pan Tomasz Niedziela reklamował Ten sprzęt czy nie, ale po konsulatacjach i łatwodostępnym serwisie uznałem, że bedzie to najlepszy wybór. Zobaczymy jak się będzie sprawowała ta wiertareczka. Pierwsze wrażenia opiszę za około 2 tygodnie jak skończe remont mieszkania.

Witam. Po zakupie Makity HR2470T jakieś 4 miesiące temu zrobiłem nią remont mieszkania i jedną instalację niewielką...i chyba zacżeły się problemy otóż główka na SDS+ jest jakby luźniejsza (rusza się na boki w stosunku do osi) i tak jakby sprzęgło przeciążeniowe szwankuje, w tym sensie, że przy wierceniu otwornicą do puszek 60mm w materiale dość miękkim załancza się praktycznie bez przerwy...na początku eksploatacji nie było tego problemu, wierciłem normalnie otwory na puszki w cegle silikatowej i szła jak w "puch"...
    Proszę o jakieś wskazówki co robić, czy warto oddawać na serwis i reklamować?